181 zeeland Dorp krijgt parkje bij afrit 'Ze gaan vanzelf wel sjouwen 'Vlissingse routekaart energiezuinige Southpark Festival gemeente is positieve doorbraak' heeft line-up rond Speelhof Hoogerzael in Middelburg dient als voorbeeld voor de natuurspeelplek die achter de Vlissingse duinen bij Nolle/Westduin komt. vrijdag 6 mei 2011 W NIEUWLAND NIEUW- EN SINT JOOSLAND - De Veerdam in Nieuwland is nu nog een beetje een rommelige straatje. Daar komt verandering in want die straat, alsmede een ander deel van Nieuwland, wordt opgeknapt. Het gaat om het deel dat tussen de rand van de kern ligt en de A58. De afrit naar die snelweg ligt na het voltooien van de N57 nu wat verder af van de woningen. De ge meente wil daar een parkje aanleg gen en de wegen opknappen. Ze krijgen volgens de plannen van het dagelijks bestuur van de ge meente Middelburg een klinkerbe strating en worden ingericht als een zone waar voertuigen maxi maal dertig kilometer per uur mo gen rijden. Ook worden er bomen geplant. Volgens een notitie van het college van burgemeester en wethouders wordt met dat plan het landelijke karakter van het dorp versterkt. Volgens een globale berekening door landschapsarchitectenbureau Bosch Slabbers uit 2008 zou aan passing zo'n 320.000 euro kosten. De gemeente komt nu uit op een bedrag van 393.000 euro. Daar zit ten ook bedragen bij voor het ver leggen van kabels en leidingen. Bij het uitwerken van het plan is er overleg geweest met bewoners uit de directe omgeving, zo beves tigt buurtbewoonster Anneke Wat- tel. Op hun verzoek is het plan iets aangepast en komen er geen doel tjes te staan in het park maar bank jes en is het looppad langs de hui zen geschrapt. Op hun verzoek worden ook meer bomen en ha gen aangeplant en komt er meer groen. Wattel benadrukt dat het nu nog 'papieren aanpassingen zijn'. Daadwerkelijk is er nog niets uitgevoerd. Om het plan uit te voeren, hoopt het college bijna twee ton aan sub sidies te krijgen. De resterende 196.000 euro komt uit de eigen be groting. RAVOTBOS door Maurits Sep In een oogwenk is één van de vier graszoden verdwenen. Een paar kinderen hebben hem van de helling gerold en ergens op een open plekje tussen de struiken gelegd als mat om op te spelen. Vandalisme? Welnee, zo móet het juist, vinden de volwassenen die de Speelhof Hoogerzael in de Mid delburgse Griffioenwijk hebben be dacht en ingericht. „Dat is het be langrijkste voor ons: laat ze maar lekker sjouwen, lekker spelen", zegt bestuurslid Marien Boonman. Met losse takken, stukken boom, zand, water, en graszoden dus. Meer hebben ze niet eens nodig. „Ze gaan vanzelf spelen." Met die verwachting in het achter hoofd werd de speelhof opgezet. Gewoon een lekker ruige plek, zon der al te veel speeltoestellen. Wip- kippen zijn er immers overal al ge noeg, maar plekken waar je met je eigen fantasie aan de slag kunt niet. De braakliggende kavel tus sen de Griffioenwijk en de door gaande route van Middelburg naar Sint Laurens werd alleen gebruikt als overloop-parkeerterrein. De wijk wilde er een speelplek van maken en dat mocht uiteindelijk van de gemeente. door Maurits Sep VLISSINGEN - Een positieve door braak, juicht Ton de Nooij. Vlissin- gen kan en wil in 2050 een energie- neutrale gemeente zijn. Dat is zelfs meer dan waarom zijn partij, GroenLinks, had gevraagd. In 2009 stelde GroenLinks voor om Vlissingen in 2020, of uiterlijk 2030, door bijvoorbeeld energiebe sparing en gebruik van duurzame energie C02-neutraal te maken. De raad nam het voorstel over en het college heeft laten onderzoe ken hoe dat bereikt kan worden. En nu ligt er een plan om over veertig jaar zelfs verder te gaan. Energieneutraal is nu het doel: niet meer energie verbruiken dan door duurzame energiebronnen wordt gemaakt. „Het is goed dat ze meteen door pakken", reageert De Nooij op de 'routekaart' die het gemeentebe stuur heeft laten maken. Hij verwacht ook dat de gemeente raad er in juni - in ieder geval in meerderheid - mee zal instem men. „Soms is voor partijen alleen al het feit dat het idee van Groen Links komt genoeg om tegen te zijn. Maar hier ligt een stevig voor stel van het college van B en W. Je moet wel sterk zijn om dit af te wijzen." Het plan is bovendien al doorge sproken met allerlei belanghebben den, benadrukt De Nooij: met on derwijsinstituten, woningcorpora ties, bedrijven, banken. „Er is veel bereidheid om te investeren en kennis te verspreiden." Daar komt ook nog eens bij dat hij in de routekaart goede plannen ziet waar mensen snel voordeel van kunnen hebben. „Neem de kwaliteitsverbetering van woningen. Dat is heel gunstig voor de portemonnee. Daar haal je al snel voordeel mee. Met de energieprijzen die maar blijven stij gen, kun je je energiemaatregelen in 2018 al terugverdienen." MIDDELBURG - De programmering van het Southpark Festival, dat op zaterdag 2 juli op het Meiveld in Middelburg gehouden wordt, is rond. Veertien acts worden ver deeld over drie podia. Op het hoofdpodium staan achter eenvolgend Katia, de Noord-Hol landse singer-songwriter die als een van de laatste aan de program mering is toegevoegd, Jah Vinity, Tuxedo Bandito, Nuff Said, Chef Special en de Rolling Stones-cover- band Undercover. Op het B-podium treedt het Bel gische electro-pop duo Quintin Quist op. Daarna worden ze opge volgd door The Chimney, Dret en Krule, Zorita, Zera John en Bert Heerink. Op het C-podium zijn overdag kin- deractiviteiten gepland. Na 18.00 uur wordt dit podium ook ge pland voor muziek. Hier zullen de regionale bands Moondance en The Score een show weggeven. De organisatie van het Southpark Festival is nog op zoek naar men sen die het festival mede mogelijk willen maken. Wie achter de bar wil staan, wil helpen bij de infor matiestand of de podia mee wil opbouwen en afbreken, kan kijken op www.southparkfestival.nl of een e-mail sturen naar info@southparkfestival.nl. Drie scholen hebben 'educatieve tuintjes' in Hoogerzael. Hier is Esmee van Iwaarden van de Bijenburch bezig op haar stukje grond.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 18