Zeeland PZC Middelburg wil herstart Stads Ring Verkopen en kopen op plein Koop nu uw Staatslot! intratuin WALCHEREN 20 en 21 17 23 SPORTSCHOOL Wethouder De Vries eist wel betere afspraken almanak Zwarte kat Vrijdag 6 mei 2011 Slechtziende Saskia kan veilig de weg op na kijktraining Visio Huilers duiken steeds vroeger in het jaar op Tip? walcheren@pzc.nl ■nmi'inniiiiii ii door Emile Calon MIDDELBURG - De gemeente Mid delburg wil opnieuw in de Stads Ring aan de Kruitmolenlaan een project opzetten om jongeren van straat te halen. Wethouder Albert de Vries benadrukte gisteren dat er deze maal wel betere afspraken gemaakt moeten worden om te voorkomen dat het niet weer een voortijdig einde vindt. Bijna vijf jaar geleden startte een particuliere stichting met als doel jongeren via activiteiten als bok sen en dansen van de straat te hou den en ze een kans te geven. De stichting won in 2009 de Walcher- se Mozaïekprijs omdat de sport school een bijdrage leverde aan de multiculturele samenleving. Vorig jaar werd duidelijk dat de stichting kampte met een forse huurachterstand. Het is niet gelukt die achterstand weg te werken. Volgens De Vries heeft de stich ting momenteel een schuld van 32.085,34 euro bij de gemeente, ex clusief wettelijke rente. Ook zijn er nog andere schuldeisers. De ge meente meldt dat het gaat om een bedrag van ruim vijf mille. De kantonrechter heeft onlangs de huurovereenkomst tussen gemeen te en stichting ontbonden. Medio maart werd het gebouw ontruimd en werden de sleutels teruggege ven aan de gemeente. In opdracht van de gemeente on derzoekt een deurwaarder of het mogelijk is een deel van de schuld te verrekenen. De Vries liet desge vraagd weten dat hij niet verwacht dat op financieel gebied alles goed komt. Hij sluit echter niet uit dat een deel van de schuld nog ver goed kan worden. Als er nog geld gevonden wordt, heeft de gemeen te het eerste recht op afbetalen van de schulden. De Vries benadrukte gisteren dat de Stads Ring geen succes is gewor den omdat tal van afspraken niet zijn nagekomen. In het begin zijn er volgens hem wel jongeren opge vangen die kansen hebben gekre gen. De wethouder: „Zoiets willen we weer in Middelburg opzetten, maar dan met een betere organisa tie." MIDDELBURG - Verkopen en kopen, dat deed gisteren de twaalfjarige Jeroen Priester tijdens de vrij markt op het Middelburgse Abdij plein. Hij verkocht oud speelgoed en van de opbrengst kocht hij on der andere mini-skateboardjes. „Die vind ik namelijk heel leuk." Maar een deel van de winst ging ook naar zijn spaarpot, zo verze kerde hij. Samen met zijn vrienden Rens Du- montak en Merijn Trommelen zat Jeroen op het Abdijplein temid den van honderden anderen kin deren en volwassenen die allemaal wat probeerden te verkopen of op zoek waren naar iets wat ze nog niet hadden. Wii-spelletjes, dvd's, boeken, kleding, puzzels, poppen huisjes, trapauto's en nog veel meer lag er te koop. Sommige jonge ondernemers ver kochten ook wat lekkers zoals cake, fruitsticks of limonade, om dat op een dag als die van gisteren kopers en verkopers ook 'lekkere honger' hadden. Jeroen en zijn vrienden probeer den op het Abdijplein tevens te handelen door spulletjes zo goed koop mogelijk in te kopen en zo duur mogelijk te verkopen. Veel succes hadden ze daar echter niet mee, zo bekende Merijn. „Maar wie weet komt er nog een klant." Trekking 10 mei '*.y Tip? redactie@pzc.nl Ze was druk in de tuin, die Zierikzee- se. Vijver bijvullen, onkruid trekken, snoeien. Ze kreeg het er warm van. Toen zag de tuinierster uit haar oog hoeken iets wat haar helemaal niet beviel. 'Nee hé, toch niet weer die zwarte kat van de buren', Jlitste het door haar heen. Ze draaide zich om en pakte de plan tenspuit. Maar zelfs toen ze daarmee dichterbij kwam, bleef hij roerloos liggen. Logisch. Het bleek haar vest. Jeroen Priester, Rens Dumontak en Merijn Trommelen (vlnr) tussen hun handelswaar op het Middelburgse Abdijplein, samen met hen probeerden nog ve le anderen oud speelgoed en kleding te verkopen. foto Izaak Verkeste Deze week: Fuchia op stam, diverse kleuren, potmaat 19 cm, hoogte 90 cm. Van €12,99 NU PER STUK Geldig t/m 11 mei 2011 Koopavond donderdag en •rijdag.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 17