Abel legt de nadruk op maken van mooie liedjes cultuurl 13 Expositie Les Seuls op IK-eiland Line Up City of Dance Middelburg is rond CONCERT 'Het is de herkenbaarheid die je raakt' Secret Cinema afsluiter van Beachboom Kinderworkshop Uurtje Natuur in Zeeuws Museum Coen Wieman exposeert in Kerkje Ellesdiek Popaanzee gaat psychedelische toer op vrijdag 6 mei 2011 wiwiwni WIL1 wnwinMiiwn i'.ii iiiii'wisBssagj Na een megahit duurde het acht jaar voor Abel met nieuw eigen werk kwam. De groep wil morgen in De Pit in Terneuzen bewijzen geen eendagsvlieg te zijn. door Cijs Kamphuis Ze worden vaak in één adem genoemd: de band Abel en zijn megahit On derweg. Niet raar natuur lijk. De single stond in 2002 weken lang op één in de hitparades en de clip met zangeres Birgit Schuur- mal is op vele netvliezen gebrand. De andere nummers van de groep zijn ook nauwelijks bekend bij het grote publiek. Toch wil zanger, liedjesschrijver en spil van de for matie Joris Rasenberg Abel geen eendagsvlieg noemen. En gelijk heeft hij. Al duurde het acht jaar voordat de inwoner van Breda met nieuw eigenwerk kwam. Eind 2010 bracht hij het album 12 uur uit. Een cd vol melancholische, dromerige en vooral romantische nederpop. Maar: zonder megahit. „Een blauwdruk hoe een hit te schrijven is er nu eenmaal niet" zo meent de zanger monter. Hij kan er niet mee zitten. „Ons groot ste succes hebben we vooral te dan ken aan het moment. Alles klopte toen en de radio en tv pakte ons op." De rest is geschiedenis. De frontman speelt en zingt het num mer nog altijd graag en is het nog lang niet beu. „Onderweg is tegen woordig een mooi onderdeel van onze set", zo vertelt hij. Een nieu we klapper hoeft dan ook niet per se voor hem. „Ik wil gewoon mooie liedjes schrijven waar ik zelf compleet achter sta. 12 uur is voor mij dan ook het bewijs dat ik best goed bezig ben." Rasenberg doet geen concessies als het om liedjesschrijven gaat. Een Guus Meeuwis-achtige wederop standing - die na jaren Het is een nacht te hebben gezongen toch weer het grote publiek wist te vin den met vrijwel direct voetbalsta dions uitverkocht - hoeven we van Abel dan ook niet te verwachten. De Brabanders zullen niet zoals hun collega uit Eindhoven snel een podium laten bouwen op de grasmat van bijvoorbeeld NAC. „Abel is geen stadionband en wat Guus doet, doet hij goed. Het is echt iets wat de gemiddelde Neder lander duidelijk aanspreekt. Maar Abel is geen Guus Meeuwis." Ra senberg hoopt wel dat het publiek zijn liedjes op eigenwijze interpre teert. Ieder voor zich. Want het zou mooi zijn als er voor iedereen iets herkenbaars inzit waardoor het je raakt, zo vindt hij. De band had in de begintijd ook al hetzelfde doel, maar ineens werd gelanceerd. Met alle conse quenties die daar bijhoren. Die er varingen gebruikt de muzikant nu tijdens het coachen en begeleiden van beginnende acts. Iets wat hij graag doet naast het liedjes schrij ven. Al blijft die goede raad sugges tief en per band verschillend, zo legt hij uit: „Ik kan wel bepaalde valkuilen aangeven maar geen pad naar succes is hetzelfde. Een initia tief als Pop aan Zee, waarvan oud-deelneemster Marsha morgen in zijn voorprogramma staat, steunt hij dan ook van harte. Al had hij er niet eerder van gehoord. Want: „Veel verder dan vakantie in Zeeland kom ik eigenlijk niet." Morgen, De Pit, Terneuzen, 22.00 uur. Joris Rasenberg, zanger, liedjesschrijver en spil van de formatie Abel. mnirawrownitfewria ■mrmwwwwnwctwniit-pruij uiIiiiiimiimih OOST-SOUBURG - De Belgische kun stenaars Karolien Hamers en Nico las Baeyens exposeren vanaf zon dag onder de titel Les Seuls nieuw werk in en rond het hoekpaviljoen op het IK-eiland in Oost-Souburg. De tentoonstelling is ontstaan on der curatorschap van Flor Bex. Hij zal zondagmiddag om 12.00 uur de openingshandeling verrichten. Hamers en Baeyens verbleven op het IK-eiland in een half open qua rantaine om het jachtige technolo gische leven achter zich te laten en deze tijd te gebruiken als reflectie- en werkperiode. Baeyens onderzoekt op deze ma nier zijn omgeving en probeert dit samen te vatten in een driedimen- SCHARENDIJKE - Beachboom op za terdag 13 augustus zal dit jaar afge sloten worden door niemand min der dan Secret Cinema. Deze Rot terdamse D] heeft zijn sporen in middels ruimschoots verdiend en geldt als één van de meest beloven de in de dance-scene. Het had nog wel wat voeten in de aarde om Se cret Cinema op de programmering te krijgen. Hij draait namelijk de zelfde dag ook nog op een ander festival en het was de vraag of hij op tijd in Zeeland zou kunnen zijn.. „Nu dit gelukt is, zijn wij erg con tent met zijn komst", aldus Joop Alphenaar namens de organisatie. Jan van Munster in het IK-paviljoen sionaal werk. Een omgeving ge stoeld op technologie en luxe die uniformiteit afdwingt, volgens de kunstenaar. Hij zoekt naar het MIDDELBURG - Het Zeeuws Mu seum houdt zondag in het kader van de nieuwe tentoonstelling Bo tanical pleasure van Frank Brugge- man een 'Uurtje Natuur' voor kin deren. Het programma biedt het bekijken van de expositie om te zien wat de kunstenaar met bloemen en plan ten heeft gedaan. Daarna mogen de jeugdige bezoekers zelf aan de slag. Het is de bedoeling dat zij met bladeren van planten en met verf afdrukken op papier maken. De beoogde resultaten zijn fanta sieboeketten op papier als moeder dagcadeau. Het Uurtje Natuur be gint om 13.00 uur. punt waar bezoekers proberen de ze uniformiteit af te schudden en anders te zijn dan anderen. Karolien Hamers studeerde thea terkostuumontwerpen en beeld houwen aan de Koninklijke Acade mie in Antwerpen en behaalde in 2007 haar masterdiploma. Op het IK-eiland bouwt zij de sculptuur So Far So Good. Dat is een ruim te-innemend grafisch driedimen sionaal werk bestaande uit houten balkjes, gipsplaat, bordverf, rode tape, latex krijt en signalisatielint. Expositie Les Seuls, tot en met 12 juni, IK-eiland, Vlissingsestraat 239a, Oost-Souburg, zaterdag en zondag 12.00 - 17.00 uur en op afspraak. ELLEWOUTSDIJK - 'Amphidromic Points II' is de titel van de exposi tie van Coen Wieman, die zondag begint in 't Kerkje van Ellesdiek. De titel van de tentoonstelling is de naam voor plaatsen in getijden- gebieden waar het verschil tussen eb en vloed nihil is, waardoor het water lijkt stil te staan. Wieman maakt sinds 2007 foto's door een deurspionnetje van ver stilde plekken. Stilstaande ver vormde elementen in het Zeeuw se landschap zoals een scheve paal in een omheining of een roestige watertank legt hij vervolgens vast in zijn schilderijen. De expositie wordt om 14.30 uur geopend. MIDDELBURG - Met vijftig dj's, live muzikanten, creatieve stands, workshops en straattheateracts constateert de organisatie van het City of Dance Festival Middelburg dat de elfde editie op zaterdag 23 juli de 'de meest complete editie tot zover' zal zijn. De Housestage op het Hof van Tange zal na een sterke bezetting overdag, zijn hoogtepunt bereiken in de avonduren met Vato Gonza les 8c MC Tjen, R3hab, The Flexi- can 8c MC Sef en publiekslievelin gen The Partysquad, die gisteren nog optraden op het Bevrijdings GOES - Podium 't Beest in Goes gaat vanavond met het Popaanzee programma de psychedelische kant op. De groep Monkey3 uit Zwitser land maakt zijn opwachting. De band maakte vorig jaar veel in druk op Roadburn. Ook de Wal- cherse formatie Capital Sentimen tal liet zich daar van de goede kant horen. Dit vijftal is inmiddels een viertal geworden. Welke draai dat geeft aan het veelzijdig geluid van deze band zal ook vanavond te horen zijn in 't Beest. Het Popaanzee-programma begint om 20.30 uur. festival in Vlissingen. Ook de in middels bekende D-Rashid is van de partij, maar ook de nog wat minder onbekende Billy the Klit. De Hard Dance area krijgt een nieuw jasje met de programme ring van wat hardere stijlen en der halve optredens van: Brumo B-Front, Crypsis, Deepack Reza vs Human Recours, Noise Supressor, Partyraise en MC Apster. De elfde aflevering van City of Dance be gint met een extra area met optre dens van diverse live bands, te we ten: Grand Pa Nick Sessie Band, De Hobbyisten en Going Dutch. UIT IN ZEELAND Een avondje naar het theater? Een popconcert? Bezoek aan een expositie? Zie: www.pzc.nl/uit POPAANHUIS Maak kans op een gratis popconcert aan huis tijdens Week voor de ama teurkunst: www.pzc.nl/popaanhuis. STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl Zet uw foto in een album op www.pzc.nl/foto

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 13