effeweg.nl buitenland 19 boosheid in Abbottabad Akkoord Leger Kaddafi neemt Fatah en schip met hulpgoederen Hamas in Misrata onder vuur supervoordelige busreizen ERZGEBERGTE EN DRESDEN BARCELONA EN SPAANSE KUST OF WAT DACHT U VAN: Kijk op www. effsweg nl of bel 0529 - 46 96 67 Afghanistan: Pakistan moet het geweten hebben Het Erzgebergte is gelegen in het voormalige Oost-Duitsland. Geniet in Bastei van een schitterend uitzicht over het Sachsische Schweiz. Ontdek de barokstad Dresden tijdens een stadswandeling en maak een boottocht met een klassiek stoomschip over de Elbe. Inclusief: 4 hotelovernachtingen, 4x ontbijt- en dinerbuffet, 5x lunch, folklore- en dansavond, stadswandeling Dresden o.l.v. een gids, afscheidsdiner en ^vervoer per Tourist Class touringcar Vanuit Rimim maken we excursies naar onder meer Venetië, winkelpara dijs San Marino, Ravenna, Urbino en de sfeervolle stad Bologna. Ga ook mee met een schitterende natuurtocht door het binnenland en geniet onderweg van een lokaal wijntje! Inclusief: 9 hotelovernachtingen, 9x ontbijt en diner en vervoer per Comfort Class touringcar Geniet van de badplaats Santa Susanna! Ontdek Barcelona o.l.v. een gids en bekijk o.a. de Sagrada Familia. Struin over de Ramblas en kom bij op Plaza Cataluyna. Natuurlijk zal een bezoek aan Montserrat en het stadion van FC Barcelona niet ontbreken! 7 hotelovernachtingen, 7x ontbijt en diner, stadsrondrit Barcelona o.l.v. i een Nederlands sprekende gids en vervoer per Comfort Class touringcar 5 dagen Zwarte Woud en Mainau TT dagen Istrië - Kroatië 22 dagen Grande Tour Bella Italia v.a. €199,- V.a. €479,- v.a. €1049,- donderdag 5 mei 2011 Effe Weg, Postbus 23, 77T0 AA Nieuwleusen. Alle fouten voorbehouden. scr Prijzen zijn vanaf en per persoon, exd. €17,- reserveringskosten per boeking. President Barack Obama (2-L), vicepresi- dent Joe Biden (L) en minister van Bui tenlandse Zaken Hillary Clinton (2-R) en andere leden van het Nationale veilig heidsteam volgen vanuit het Witte Huis de actie van commando's tegen Osama bin Laden. foto Pete Souza/AP bad tegen de Amerikaanse uitscha keling van Bin Laden. Op sommi ge plekken hier is de sfeer aan het omslaan. Westerlingen worden soms uitgescholden of weggejaagd. De wijk rondom de villa werd gis teren enkele uren afgesloten door de politie. „Het zou vervelend wor den als deze plek een bedevaarts oord wordt voor radicalen", meent Wasif, die op vijftig meter afstand woont van Bin Ladens laatste on derkomen. N,ee, zegt Wasif, hij heeft nooit iets gezien of een sig naal opgevangen. „Nooit, nooit, nooit", beweert hij vol vuur. „Ik moet toegeven dat ik nog altijd niet geloof dat Bin Laden vijftig meter van mijn huis zat." Hij is niet de enige. Steeds minder Paki- stanen geloven dat Bin Laden in het huis zat. „Een complot van de Amerikanen om Pakistan zwart te maken", meent buurtbewoner Ali Muhammad. „Waarom laten de Amerikanen geen bewijzen zien als foto's of video's?" Dat is de vraag van velen in de stad. „Hoe kunnen we geloven dat Osama on ze buurman was zolang niemand bewijs toont?", klaagt Wasif. „De Amerikanen proberen alleen maar een reden te vinden om Pakistan aan te kunnen vallen. En Obama hoopt dat hij nu wordt herkozen. Een smerig spelletje." caïro - De Palestijnse organisaties Fatah en Harnas hebben gisteren in de Egyptische hoofdstad Cairo een verzoeningsakkoord getekend. Met het akkoord wordt een breuk gelijmd die vier jaar geleden ont stond, zei de Palestijnse president Mahmoud Abbas. Harnas kwam in 2007 aan de macht in de Gazastrook en gooide alle Fatah-strijders uit het gebied. Fatah regeert op de Westelijke Jor- daanoever. Het akkoord houdt in dat voor vol gend jaar verkiezingen worden uit geschreven. In de aanloop naar de ze verkiezingen vormen Fatah en Harnas een interim-regering. Israël verwierp het akkoord op voorhand, vanwege het extremis tische karakter van Harnas. misrata - Het leger van de Libi sche leider Muammar Kaddafi heeft gisteren de haven van Misra ta onder vuur genomen, terwijl een schip met hulpgoederen daar net was aangemeerd. Bij de aanval werden een man, een vrouw en twee kinderen gedood. Dat zei Mahdi Bensasi van de Ro de Halvemaan, een zusterorganisa tie van het Rode Kruis. Het schip van de Internationale Organisatie voor Migratie kreeg eerder op de dag nog toestemming van de Libische autoriteiten om de haven van Misrata binnen te va ren. Het schip, de Red Star 1, is in Misrata om hulpgoederen af te le veren en duizend mensen te eva cueren. Het schip werd door een sleepboot de haven binnengeleid om te voorkomen dat het hulpkon vooi op zeemijnen zou varen in de haven van Misrata. Eerder deze week kwamen twee ernstig zieke burgers om het leven toen het schip nog wachtte op toe stemming van de Navo en de Libi sche autoriteiten om de haven bin nen te varen. Het Internationale Strafhof (ICC) in Den Haag zal in de komende weken arrestatiebevelen uitvaardi gen tegen drie Libiërs die volgens het hof hoofdzakelijk verantwoor delijk zijn voor misdaden tegen de mensheid, begaan tijdens de op stand in het land. Dat heeft de hoofdaanklager van het ICC, Luis Moreno-Ocampo, gisteren gezegd, tegenover de VN-Veiligheidsraad. Hij noemde daarbij geen namen. foto Aqeel Ahmed/AP KABUL - Pakistan moet geweten hebben dat Osama bin Laden zich had gevestigd in een garnizoens stad vlakbij de hoofdstad Islama bad. Dit heeft het Afghaanse minis terie van Defensie bij monde van een woordvoerder verklaard. Af ghanistan sluit zich aan bij landen die hebben gesuggereerd dat Bin Laden de bescherming genoot van elementen binnen de Pakistaanse strijdkrachten en de inlichtingen dienst ISI. Volgens woordvoerder Moham mad Zahir Azimi, moet de inlich tingendienst geweten hebben dat Bin Laden in het huis in Abbotta bad was getrokken. „Niet alleen Pa kistan, met zijn machtige inlichtin gendienst, maar zelfs een zeer zwakke regering met een zwakke inlichtingendienst, zou hebben ge weten wie in dat huis op zo'n loca tie woonde", zei hij. Afghanistan en Pakistan staan op gespannen voet met elkaar, met na me vanwege het onvermogen van Islamabad om Taliban-strijders, die aanvallen plegen in Afghanis tan, maar zich in Pakistan schuil houden, uit te schakelen. Boekcode: vanaf

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 9