Alles gericht op smaak hij Nobel Specialiteiten uit 13 donderdag 5 mei 2011 door Ali Pankow groepen. Kaas in vele soorten en hoeveelheden behoort hier tot een van de belangrijkste producten. „We hebben onder meer de krui denkazen van Kaasboerderij De Stolpe, maar daarnaast ook nog heel veel andere binnen- en bui tenlandse kaassoorten", zegt San ne wijzend op de rijk gevulde toonbank. In de tweede toonbank De toonbank staat vol met kant-en-klare tapashapjes bij Nobel Specialiteitenfoto Dirk-Jan Gjeltema haaks daarop prijken allerlei sma kelijk ogende,verse tapasgerecht- jes. Zij is van plan de zelf gebak ken, gekruide kipvleugeltjes tot een kenmerk van Nobel Specialitei ten te maken. De winkel heeft ech ter veel meer te bieden. Zo er een ruime keus aan olijfolies en azij- nen. „Dit zijn heel bijzondere soor ten: apéritief azijnen met aard beien, mango of vijgensmaak. Die kun je in een desert gebruiken of mengen met mineraalwater tot een frisdrank", beveelt de jonge on derneemster aan. Andere produc ten in het assortiment zijn onder meer: kruiden voor dips, mosterd soorten, pasta'swijnen, tapasser- vies en gadgets voor het koken. Sanne's vraag voor de lezers luidt: 'Wie is de nobele Bourgondiër die gaat voor de echte smaken?' Zie de foto van de buik hiernaast. Oplos singen zijn af te geven in de win kel of in te zenden via e-mail: info@nobelspecialiteiten.nl. Voor de winnaar is er een geschenkpak ket. Het antwoord op de lezers vraag van vorige week - Waar ko men de cacaobonen vandaan? - van KAKAO in Middelburg, is Tan zania. De winnaars: Ellen Scherpe- nisse, Middelburg; Corry Wisse, Vlissingen; Victoria van Doeselaar, Aardenburg, Carlos van der Kemp, Biervliet en Gerda Brand, Middel burg kunnen een doosje bonbons bij KAKAO afhalen. Waar kun je hier nou lekkere kaasjes ko pen, of fijne olij ven? Dat soort vra gen kreeg Sanne de Hamer (23) uit Zierikzee vaak toen ze zelf nog werkzaam was in de horeca. Het sterkte haar in de overtuiging dat er hier behoefte was aan een win kel voor 'lekkere smaken'. Sinds het verdwijnen van delicatessen- winkel Van Meeteren jaren gele den ontbrak het daar aan. Sanne besloot samen met haar vriend Lennart 't Mannetje die leemte te gaan vullen. Deze week openden zij hun Nobel Specialiteiten in de Lange Nobelstraat 4 in Zierikzee. „We kiezen bewust voor de om schrijving 'specialiteiten'Het woord 'delicatessen' zie ik zo vaak ten onrechte gebruikt. Dat wil ik zelf in elk geval voorkomen",zegt Sanne. Zij gaat het gezicht vormen van deze speciaalzaak. „Lennart werkt vooral achter de schermen, dus de boekhouding en het bijhou den van de webshop. Verder heeft hij natuurlijk ook nog zijn eigen bedrijf Pro Sound Productions", laat Sanne weten. Zij koesterde al lange tijd de wens van een eigen winkel in deze branche. Het afgelo pen driekwart jaar was zij inten sief bezig met realisering ervan. „Zodra het bord 'te koop' aan de gevel hing, was ik verliefd op dit pand, waar voorheen antiek- en curiosa werden verkocht. De loca tie is ook uitstekend. Als het Ha venplein inderdaad ooit autovrij wordt, komen de meeste mensen langs deze kant het centrum in. We hebben in dit pand veel ge stript en vernieuwd, maar de oude sfeer zoveel mogelijk in tact gela ten." Sanne wist ook heel goed hoe ze de inrichting wilde. „Ik heb de kasten uitgetekend en ze door iemand die dat kan, laten uitvoe ren met steigerhout. Dat geeft de juiste sfeer voor de presentatie van onze producten." Wat het assortiment betreft, on derscheidt Sanne diverse hoofd Sanne de Hamer en Lennart 't Mannetje, de jonge ondernemers van Nobel Specialiteiten. Welke 'nobele Bourgondiër' gaat schuil achter deze ferme buik? foto Dirk-Jan Gjeltema

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 75