8 luit Innergy fietsvakantie Lüneburger Heide KRAS.Nl donderdag 5 mei 2011 over de arc n: door Elian van 't Westeinde Hellevoetsluis ligt aan de rand van Zeeland. Hier merk je niets van de industriële be drijvigheid een paar kilometer verderop in het Botlekgebied. In tegendeel. Het plaatsje aan het Haringvliet heeft alles in zich voor een middagje ontspan ning. Een wandeling over de stervormige wallen duurt onge veer een uur. Aan de achterkant van de straten, langs gebouwen uit vervlogen tijden die in stilte historische verhalen verbergen. Via de Oosterscheldekering, de Brouwersdam en de Haringvliet- sluizen rijd je in een uurtje van Middelburg naar Hellevoetsluis. Vraag je hier naar het kleine kerk je, dan brengen de inwoners je naar de Waag. 's Zomers spreek je met elkaar af bij Stars, de ijssalon aan het begin van 't baantje. Hét uitgaansstraatje in het centrum van de vesting. Als het vriest zie je elkaar in 't droogdok waar dan een schaatsbaan is die helemaal uit de wind ligt. Voor een eerste date is er de plaatselijke bioscoop. Ieder een kent iedereen. Voor Lisia (16) en Amanda (16) is deze kleinscha ligheid 'juist fijn'. Maar weinig mensen weten dat Hellevoetsluis eeuwenlang een be langrijke marine- en vestingstad is geweest. Dankzij de strategische ligging aan het Haringvliet ont stond hier begin van de 17e eeuw een haven voor de Hollandse oor logsvloot. In de vesting staan drie militaire maritieme gebouwen die Waterstaatkundige Jan Blanken Jansz. lijkt hier onderdeel uit te maken van het uitgaansleven van Hellevoetsluis. Bij het drukst bezochte terras kijkt hij uit over de haven met in de verte het droogdok dat zijn naam draagt. Tij dens zijn leven (1755-1838) ontwierp hij bruggen, dokken, dijken, havens, kanalen, molens, sluizen, fortificaties en veel andere gebouwen. Blankens voorstel om een droogdok te bouwen in Hellevoetsluis was gedurfd. Tot die tijd werden schepen gerepareerd op kielplaatsen, liggend op een zijde. Droogdok Jan Blanken: in september 1806 in gebruik genomen. Het dok be staat uit een kieldok en een timmerdok. Na 1985 is het gerestaureerd. Nog regelmatig gaat de bateau-porte (schipdeur) open voor schepen die gaan dokken voor onderhoud. Info: www.droogdok.nl, gidsen leiden rond. voor de lezers van deze krant! 5-daagse fiets-/busreis Duitsland Natuurliefhebbers opgelet! Deze fiets-/busreis brengt u naar de Lüneburger Heide, de regio tussen Hannover, Bremen en Hamburg. Een prachtig zacht glooiend natuurgebied met hei delandschappen, riviertjes, Nedersaksische vak werkboerderijen, pittoreske dorpjes en ruim 900 km aan fietspaden. We verblijven tijdens deze reis in Celle, één van de mooiste steden in Noord-Duitsland. U boekt deze 5-daagse fietsva kantie al vanaf slechts 419 p.p.! Dit is inclusief busreis per Comfort Class bus, verblijf in hotel Tryp, 4x ontbijt, diner, afscheidskoffïetafel en fietsroutes. Bovendien kunt u gebruik maken van de zeer populaire Gazelle Innergy fietsen, met 24 versnellingen en elektrische traponder- steuning. En wanneer u, als lezer van deze krant, nu met de actiecode WEG40004 boekt, krijgt u 40 korting bij 2 personen! Lüneburger Heide Via diverse opstapplaatsen rijden we naar Celle. waar we in de middag arriveren. Tijdens de 2e t/m 4e dag maken we 3 mooie fietstochten in de prach tige omgeving, variërend van ca. 35 tot 42 km. De touringcar brengt u iedere dag naar een ander start punt van de route. Het gebied is grotendeels vlak met af en toe een kleine heuvel. Soms 'lijkt het wel of u hier al fietsend onderdeel van een ansichtkaart bent. De vele kleurrijke vormen van het landschap en de plantengroei bieden een afwisselende natuur, die uniek is in Europa. Eiken, dennen, berken, jene verbes, dichte bossen vol wild, weiden met schapen en overal heide. We fietsen voornamelijk over fiets paden langs typische heidedorpjes. De tochten zijn meer dan afwisselend te noemen. Zo maken we een rondje door het natuurpark Steinhuder Meer en maken we een tocht langs de rivier de Aller via Hahnenberg naar Wietze. En wat denkt u van een lunch op een gezellig terras van een herberg op de heide? Celle is een perfecte uitvalsbasis voor een sportieve vakantie door de unieke flora en fauna van de Lüneburger Heide! Hotel Tryp Het hotel is gelegen op slechts 2 km (ca. 5 autominuten) van het historische centrum van Celle. Het hotel beschikt over een receptie, lift, ontbijtruimte, restaurant bar en sauna (gratis). Uw comfortabele kamer is voorzien van een telefoon, televisie, draadloos internet (ca. 13 per 24-uur) en een badkamer met bad of douche, toilet en haardroger. VERTREKDATA LR 21.723 4/7,18/7,1/8, 22/8 8 dagen normaal vanaf £-419" nu vanaf 399 30/5 en 5/9 8 dagen normaal vanaf ê-429 nu vanaf 409 Prijzen zijn p.p., o.b.v. 2 persoonskamer Inclusief: reis per Comfort Class bus, ervaren chauffeur, Nederlandse fiets-/reisleiding, verblijf, 4 x ontbijt en diner, gebruik Innergy fiets, beschreven fietsprogramma en afscheids koffïetafel. Exclusief: niet genoemde maaltijden, entreegelden, eventuele verplichte stadsgldsen, facultatieve excursies. Toesiagen:reis-enannuleringsverzëkering,reserv.eringskosten 17,50 per boeking (verplicht) en bijdrage Calamiteitenfonds 2,50 per boeking van maximaal 9 personen jverplicht). Voor meer informatie en boekingen: Typ in uw internetbrowser www.kras.nl/LR21723 Kies uw vertrekdatum, klik hierop, bekijk de prijsberekening, ga naar BOEK NU en voer de actiecode WEG40004 in bij stap 1 'Uw Vakantie' van het boekingsproces. Of bel met 0900 - 9697 (15 cpm), o.v.v. reisnummer LR 21.723 en actiecode WEG40004 waarom zou je meer betalen OW Zuiddijk

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 70