uit j 5 'Pro Pain heeft veel trends overle Hybrid en Bintangs in De Piek podium Op pad donderdag 5 mei 2011 punk music zoals van UK Subs, Bad Brains, Monor Threat, Exploi ted, Misfits, Ramones. Verder ben ik oo beïnvloed door veel grote metal artiesten als Slayer, Metalli- ca, Motorhead etc," Wie de Bintangs live ziet, zou niet zeggen dat de ze band al sinds 1961 ac tiefis. Al vijftig jaar dus. Dat de groep nog steeds voor een happe ning kan zorgen, hopen de muzi kanten zaterdagavond te bewijzen tijdens hun optreden in De Piek in Vlissingen. De Bintangs zien terug op een roe rige geschiedenis met tal van hoog tepunten, zoals album Genuine Buil, dat gezien wordt als één van de beste Nederlandse albums ooit. Ook schreef de band top 10 hits op zijn naam met Tavelin' in the USA, Ridin' on the L& N en Hound is on the Run. In De Piek krijgt het publiek een unieke li- ve-cd gepresenteerd, een plaat die zijn release zag tijdens een speciale Is jullie publiek veranderd de afgelo pen 20 jaar of het is het met jullie meegegroeid „Velen groeiden inderdaad met ons mee, maar we zien in elke me nigte ook jongere gezichten en dat werkt inspirerend. In het alge- De Bintangs treden zaterdagavond in De Piek in Vlissingen. Bintangs Happening in Paradiso eind februari. Een bijzondere avond dus waarop 50 jaar Neder landse popmuziek wordt gevierd. In het voorprogramma wordt ruim baan gegeven aan de Vlissing- meen varieert ons publiek van teenagers tot mensen van middel- bate leeftijd. Zo'n brede belangstel ling zegt, volgens mij, veel over on ze band. Het bewijst dat Pro Pain veeltrends heeft overleefd." Met het album 'No End in Sight' in 2008 brachten jullie plotseling een meer melodisch geluid. Waarom? „We wilden eens een heel ander al bum maken. We voelden dat als een noodzakelijke toevoeging aan ons repertoire. Hoewel No End in Sight gaan album is voor Pro Pain puristen, heeft het erg goed ver kocht en bracht het ons veel nieu we fans." Maar het was een eenmalig uitstapje om snel weer terug te gaan naar hardcore/metal „Het volgende album Absolute Po wer heeft beslist ook nog wat melo dische momenten, maar meer als uitzondering dan regel. We heb ben bewust geprobeerd Absolute Power wat brutaler te maken dan No End in Sight, maar we wilden dus ook de wat nieuwere richting wel bewaren. We voelden ook dat de tijd rijp was voor een zwaarder en donkerder Pro Pain-album. Wat we creëerden was een ver menging van veel verschillende stijlen. Volgens mij is Absolute Po wer meer een crossover album." jullie treden vrijdag voor het eerst op in De Spot in Middelburg? „Ja en we kijken er met veel ple zier naar uit." Podium De Spot stelt ter gelegen heid van de 2oste-verjaardagstour van Pro Pain voor lezers van de PZC vijf maal twee gratis entree- kaarten beschikbaar voor het con cert van morgenavond. Wie daar voor in aanmerking wil komen, moet snel reageren via e-mail: l.broos@weIzijnmiddelburg.nl Een korte motivatie waarom je daarvoor in aanmerkinge wilt ko men, volstaat. Morgenavond, De Spot, Middelburg, 21.00 uur. se blueshelden van Big Chief Su gar. Deze band brengt al ruim tien jaar de blues aan de man met mu zikale uitstapjes naar cajun, countru en rock roll en met covers van onder meer Willie Dixon, Johnny Cash, Chuck Berry. Eerder al, vrijdagavond, brengt De Piek een nieuwe editie van Hy brid, een avond dubstep met Ja- hua en Lowmax ILL K. Jahua, een van de drijfveren achteer. Hy brid Kids brengt experimentele, elektronische beats. Lowmax ILL K brengt een zeer eigen sound variërend van zeer space tot zeer hard. Morgenavond, Hybrid, 20.30 uur; zaterdag 7 mei, Bintangs en Big Chief Sugar, De Piek, Vlissingen, 21.30 uur. DONDERDAG 5 MEI Goes Bevrijdingsconcert TY Zeeuws Kamerorkest Grote Kerk, 20.15 uur. Vlissingen •Bevrijdingsfestival Zeeland met vele op tredens op diverse podia, vrijheidsquiz, en kinderprogramma. Beilamypark, 13.30-23.00 uur. VRIJDAG 6 MEI Goes •'t Zal je kind maar wezen Muziektheater met twee leden van Mrs. Einstein. Theater de Mythe, 20.00 uur. Pop aan Zee Optredens Monkey3 en Capital. Podium 't Beest, 20.30 uur. Middelburg Slagerij van Kampen Voorstelling Muchomenos. Uitverkocht. Stadsschouwburg, 20.00 uur. Concert Amerikaanse hardcoreband Pro Pain plus support. De Spot, 21.30 uur. Terneuzen Concert Optreden van Amerikaanse glamrock-, hardrock-band Adam Bomb. Support: Black-Bone uit Eindhoven. De Pit, 21.30 uur. Zierikzee Theater Las Malas Voorstelling De Tweeling Brogum, 20.30 uur. ZATERDAG 7 MEI Oost-Souburg Theatergroep Borsalino met de muzika le vertelling Gaan jullie ons nu doodschie ten Historische Kerk Souburg, 20.00 uur. Goes So80s90s Danceparty Met DJ Wired en DJ Sandstorm. Podium 't Beest, 21.00 uur. Middelburg De Gelaarsde Kat VRIJDAG 6 MEI Middelburg Rondleiding door Park Toorenvliedt Verzamelpunt: hoofdingang van het park aan de Koudekerkseweg, 13.30-15.30 uur. ZATERDAG 7 MEI Baarland Rommelmarkt Maartenskerk, 9.30 - 12.30 uur. Goes De Zeeuwse fuchsiavereniging verkoopt grote fuchsiaplanten en -stekken. Dat ge beurt samen met de afdeling Goes van Groei en Bloei in het Edudeltacollege. Stationspark 39 9.00 tot 12.00 uur. Kapelle Bloesemfietstocht. De tocht is ongeveer 18 km lang en duurt ruim 3 uur. Kosten 8,00, inclusief een consumptie en museumbezoek. Voor informatie en aanmelding via tel: Familiemusical met Maud Mulder en Geert Hoes. Stadsschouwburg, 16.00 uur. De Bonte Dinsdagavondtrein ont spoort. Musicalshow met Michael van Hoorne en Chiel van Praag. Stadsschouwburg, 20.00 uur. Ovezande Concert Optredens van de rocktrio's Colossa en Birth Of Joy. Podium De Klomp, 20.30 uur. Rilland Danny Vera The Ordinary Men Concert met speciale gast Ruud Her mans. Luctor et Emergo, 20.00 uur. Zierikzee Theater Las Malas Voorstelling De Tweeling Brogum, 20.30 uur. ZONDAG 8 MEI Hoofdplaat Lenteconcert Optreden muziekvereniging Oefening Baart Kunst uit Hoofdplaat. RK Kerk, 20.00 uur. Middelburg Coverband Rrocksession speelt nummers van o.a. the Beatles, the Stones, the Doors en Queen. Schuttershof, deuren open 17.00 uur Renesse Moederdagconcert Optreden Jazztrio East of the Sun Strandcafé DOK, 11.30 uur. Veere Gustavo Leonhardt Klassieke muziek in het kader van Muziek- Podium Zeeland. Grote Kerk, 15.30 uur. DINSDAG 10 MEI Terneuzen Concertlezing Jan Brokken Jan Brokken (tekst), Marcel Worms (pia no) en Ursula Schoch (viool) brengen hun tekst- en muziekprogramma Baltische Zie len. Porgy en Bess, 20.00 uur. 0113-344904 of e-mail: info@fruitteeltmuseum.nl. Fruitteeltmuseum, 12.30 uur. Sluis Elk weekeinde tot 1 november houdt struisvogelboerderij Monnikenwerve rondleidingen op het bedrijf. Hogeweg 1, 11.00, 12.30,14.00 en 15.30 uur ZONDAG 8 MEI Sluis Elk weekeinde tot 1 november houdt struisvogelboerderij Monnikenwerve rondleidingen op het bedrijf. Hogeweg 1, 11.00, 12.30, 14.00 en 15.30 uur DINSDAG 10 MEI Vlissingen De kantkring Walcheren houdt een work shop lezen en klossen van kantpatronen, Speelhuus, Ter Reede

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 67