4 luit selectie selectie donderdag 5 mei 2011 Rock in De Pit Het Amerikaanse rock 'n roll cir cus bekend als Adam Bomb geeft zo'n 250 optredens per jaar door heel Europa en slaat nu zijn tenten voor even op in Terneuzen. In de support act de Eindhovense formatie Black-Bo- ne de zaal vast eve'n opwarmen. Vrijdag 6 mei, De Pit, Terneuzen, 21.30 uur. Rocktrio's Twee rocktrio's maken hun op wachting in Podium De Klomp in Ovezande. De muziek van Birth of Joy leunt zwaar op de Detroit-sound van MC5 en de toegankelijke pop van The Doors. In de support-act ma noeuvreert Colossa (foto) tus sen donkere en warme klanken. Zat. 7 mei,Podium De Klomp, Ovezande, 20.30 uur. Dinsdagavondtrein De Bonte Dinsdagavondtrein was vier jaar voor de oorlog en twaalf jaar daarna een populair radio-programma van de Avro. Theatershow De Bonte Dinsdaga vondtrein dendert door brengt met muziek, zang, en humor een ode aan die goede oude tijd. Zat. 7 mei, Stadsschouwburg, Middelburg, 20.00 uur door Ali Pankow Wat deed jullie besluiten tot de relea se van Foul taste of freedom, jullie de buutalbum? „Nou, eigenlijk om 20 jaar Pro Pain te herdenken. We spelen tij dens ons concert het hele album li ve plus en nog vele andere favorie te nummers. We brengen later dit jaar ook een nieuwe cd/dvd uit met nieuwe muziek, heruitgave van enkele klassiekers en medewer king van heel speciale gasten." Zijn er belangrijke verschillen tussen de 'Foul taste of freedom' toen en nu? „Dit 20 Years of Hardcore album be vat ook de song Foul Taste of Free- om 2011, heropgenomen met een van de Pro Pain-reünisten JC Dwyer op drums." jullie muziek is gerelateerd aan een levenswijze en een schreeuw om ver anderingen? „Absoluut. Bands als wij zoeken een manier om via hun muziek en energie het verschil te maken. Ik denk dat muziek in het algemeen de kracht heeft positieve dingen te weeg te brengen. Wij proberen ons aandeel daarin te leveren. We prijzen ons gelukkig een groot pu bliek op verschillende niveaus te kunnen bereiken. Dat beschou wen we nooit als vanzelfspre kend." fs je persoonlijke blik-op de wereld veranderd de afgelopen 20 jaar? „Nogal, hoewel ik behoorlijk cy nisch ben gebleven. Ik ben altijd op zoek naar de waarheid. Ik denk ook dat we het aan onszelf en aan elkaar verplicht zijn zo veel moge lijk te leren in het leven en onszelf tot een beter ontwikkelde bevol king op te stuwen. Onze beslissin gen zijn immers crucialer dan ooit te voren." Vier mannen uit Florida vormen samen de hardcoreband Pro Pain. Voorop zanger/bassist Gary Meskil. Jullie produceren je albums zelf. Wil len jullie liever niet afhankelijk zijn van een producent? „Veel van onze albums produceer den we inderdaad zelf, omdat we onze hele carrière al bij veel din gen vooral zelf nadrukkelijk be trokken willen zijn. Toch is onze laatste album Absolute Power ge produceerd door een goede vriend V.O. Pulver (GURD) in Zwitser land. We hebben collectief beslo ten dat het na vele jaren zelf produ ceren tijd was voor verandering." Wij zijn je lichtende voorbeelden? „Zoals bij veel artiesten zijn de in vloeden waar ik uit put heel breed. Vroegere inspiratiebronnen waren Kiss, Black Sabbath, Rain bow, Styx, Boston etc. Daarna raak te ik geïnteresseerd in hardcore en Pro Pain, een band met vier mannen uit Florida, staat als sinds de release van het debuutalbum in 1991 be kend om hun intense hardcore. Op hun 20ste verjaardagstour door Europa doen zij morgen De Spot in Middelburg aan. Een gesprek aan de vooravond van hun komst met de oprichter van Pro Pain, zan ger en bassist Gary Meskil. COLOFON UitGids: elke donderdag als bijlage bij de PZC en BN/De Stem. Informatie over voorstellingen, restau rants, exposities, winkels, evenementen en films. U kunt ons informeren: E-mail: redsec@pzc.nl Website: www.pzc.nl/uit - op de si te is een formulier beschikbaar, waar u alle gegevens over voorstel ling of evenement kunt invullen. PZC-redactiesecretariaat, Postbus 91,4330 AB Middelburg. Telefoon: 0118 434010 Redactie: Jan van Damme: 0118 434014, j.vandamme@pzc.nl Rolf Bosboom: 0118 434006, r.bosboom@pzc.nl Advertenties: Verkoopteam Zeeland: 0118 434070, teamzeeland@bndestem-pzc.nl Custav Leonhardt Gustav Leonhardt (clavecimbel) brengt werk van onder meer Couperin, Bach en Pachelbel. Deze pionier en baanbreker in het Netwerk Oude Muziek heeft voor dit optreden in Zeeland gekozen voor een programma met uitslui tend persoonlijke favorieten. De ti tel van dit concert luidt dan ook Au choix du maitre. Zondag 8 mei, Crote Kerk, Veere, 15.30 uur. Danny Vera Dance Party Pink Floyd Sound Vijftien jaar geleden kocht Danny Vera in New Orleans zijn eerste gi taar. In 2009 ging hij terug naar Nashville Tenessee om in de Hill top Studios zijn cd/dvd 'Pink Fla mingo' op te nemen. Danny Vera geeft een concert met zijn band The Ordinary Men en als gast Ruud Hermans, de nestor van de Nederlandse country muziek. Zat. 7 mei, Luctor et Emergo, Rilland, 20.00 uur. De beste muziek uit de jaren 80 en 90 geldt als uitgangspunt. De man nen die deze muziek als geen an der aan elkaar weten te smeden tot een vrolijke dansbare partty zijn DJ Sandstorm (Sander Ver haar) en DJ Wired (Wilfred Con- calves). De verbindende factor tus sen deze twee dj's is het mixwerk van Ben Liebrand. Zat. 7 mei, Podium 't Beest, Goes, 21.00 uur. The Pink Floyd Sound doet in het kader van hun Saucerful of Secrets Tour 2011 Vlissingen aan. Deze tri- buteband weet de sound van hun idolen tot in de perfectie te bena deren. De groep schuwt overigens niet ook nummers te vertolken die Pink Floyd zelf nooit op het po dium ten gehore heeft gebracht, zoals Lucifer Sam en Summer'68. Zat. 7 mei, Arsenaal theater, Vlissingen, 20.30 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 66