uit! 3 e Bluv, Westkapelle Berkenbosch, Beoordeling Beoordeling Beoordeling donderdag 5 mei 2011 Het eten op het strand was niet al tijd een onverdeeld genoegen. Dan waren de voorgebakken ble ke friet en visfilets smakeloos, de salade obligaat, de kaart fantasie loos. Die punten drukken de beoorde ling in de categorie prijs en kwali teit. De mooie plek wordt dan voor de gast, die net als wij lekker wil eten, toch iets minder attrac tief. Maar veel vaker werden we deze ronde blij verrast. Met verse vis, zelfgemaakte hamburgers en ge kookte krabbenpoten hebben de paviljoens een eigen cultuur ont wikkeld. We hoorden vaak van de uitbaters dat 'de menukaart van de buren er ook mag wezen'. Als dan net als dit voorseizoen het weer overdonderend goed is, dan hebben de strandtenten een streepje voor op de gewone hore ca. En dat komt dan echt door de locatie. De Schaar Berkenbosch I Beachclub Bluv De Zeester salade is mooi opgemaakt in een groot slablad, dat gevuld is met kip, spekjes, champignons, crou tons (jammer, prefab) en tomaat. De zelfgemaakte burger is een vol treffer. Het vlees van de kip is mals en valt van het bot. Met boontjes, ui en spekjes is het een maaltijd, waar een brasserie zich niet voor hoeft te schamen. Het Strandhuis is voor de volle hon derd procent genieten op het strand, volgens het back to ba- sic-principe. Beachhouse 25, Walendijk 9,4511 RK Groede, 0031(0)653863232, live@beachhouse25.nl www.be- achhouse25.nl foto Peter Nicolai Prijs-kwaliteit: Bediening: ProV- Mooie zaak. Alles klopt, van de inrichting, aankleding, de bedie ning tot het eten. Contra's: Als we er dan toch één tnoeten bedenken: ik voelde me nog kleiner dan ik al ben, door de wat la ge sloophouten stoelen aan de tafels. Conclusie: Het was een cadeautje. Beachhouse. 25 overtrof onze ver wachtingen. Er zijn strandtenten die veel weg hebben van een eetcafé of brasserie en paviljoens die aan schurken tegen een cafetaria. Dat laatste ge beurt bij Berkenbosch. Er wordt gefrituurd en op gewarmd en dat is waar ze goed in zijn. Pieter, 'zeg maar Pieter, mijn vader heet Boone', bestiert het paviljoen met enthousiasme. We beginnen met Oostkapelse boerinnensoep (4,20 euro). „Dat is naar recept van mijn grootmoe der. Maar die heeft natuurlijk deze soep niet meer gemaakt." De vermicellisoep met seizoensgroente is wat flauwtjes. Datzelfde kan van de vissoep (4,50 euro) gezegd worden, die door de visboer uit het dorp is gemaakt. Een uitstekende basissoep, maar de oppepper van 'eigen hand' ontbreekt. De friet scholfilet (10,00 euroen kibbeling (10,60 eu ro) vallen tegen. Net als de friet. De filet is stijf ge frituurd, de kibbeling idem dito. De salade obli gaat, met rucola, sla, komkommer en een sausje. De gebakken aardappels zijn niet gekookt en dan gebakken, maar direct gefrituurd. Maar Pieter maakt er een feestje van. Hij voert een show op, op het terras als je een 'Oostkapelse Strandgaper' bestelt. 'De Gaper voor tafel 50', roept hij. Het bier komt niet uit Oostkapelle, maar het is wel een streekproduct. „En daar houden de Duit sers van." Niet het eten, maar het zijn op het strand, maakt Berkenbosch tot een beleving. Berkenbosch, Strand Oostkapelle 20, 4356 XZ Oostka pelle. 0118-581614/www.broodjepieter.nl Aspergesoep op de kaart, dat ziet er goed uit. Bij Bluv gaan ze met het seizoen mee. De aspergesoep (5,- euro) is een beetje zoetig, alsof hij gebonden is met cus tard. Er zitten mooie stukjes as perges in met een goede bite. Bluv verrast ons aangenaam. Het paviljoen is bezig aan zijn tweede seizoen. Het is de opvol ger van strandpaviljoen Paradi- so en daarom hebben ze de naam van een eigenzinnig pavil joen hoog te houden. Dan ver wacht je ook krabbenpoten (14,50 euro) op de kaart. Erg leuk. Het brood neigt naar Turks brood, maar is malser. De frisse salade met olijven, toma ten en komkommers heeft een lekkere vinaigrette. We kiezen een spaghetti Bolognese (12,50 euro). Het gehakt is kruimelig gebakken en de tomatensaus heeft een lichte olijfsmaak. Er wordt een schaaltje parmezaan se kaas bij geserveerd. De salade bij het hoofdgerecht is aange maakt met truffelolie en opge sierd met geroosterde zonne bloempitten en verse kruiden. Er is aandacht besteed aan het eten. De surf'n turf (24,50 eu ro) zijn gegrilde gamba's (over de lengte opengesneden) en een mooi stuk ossenhaas. Lekkere frieten en gekruide gefrituurde aardappels. Bluv kan de opvolging aan. Beachclub Bluv: Telefoonnummer: 0118-561744. De Bucksweg 2 4361 SM Westkapelle. 0118 561810. www.bluv.nu. Prijs-kwaliteit: Bediening: Pro's: Het eten gaat verder dan de scholfiletjes of schnitzels. Goeie keu ken. Contra's: Voor kwaliteit betaal je ook. Conclusie: Beachclub Bluv is een 'rij pe' strandtent, met goeie loungemu- ziek. Een paviljoen voor de bourgon- diër. Roland Verdam van strandpaviljoen Bluv: krabbenpoten en een mooie maaltijdsalade. foto Lex de Meester Prijs-kwaliteit: Hij moet roeien met de riemen die hij heeft omdat hij 'geen pannen heeft en pitten om op te bakken'. De uit breiding van de keuken is aanstaande. Bediening: Pro's: Elke dag van het jaar open. Op Pieter kun je rekenen. Contra's: De keuken biedt weinig af wisseling. Conclusie: Het is toch knap dat een paviljoen dat zo moeilijk bereikbaar is, goed loopt. Pieter zorgt ervoor dat de plek aan zee volledig uitgebuit wordt. Eigenaar Pieter Boone 'maakt' Berkenbosch.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 65