De Zeester, Koudekerke Het uitzicht smaakt altijd De Schaar, Westenschouwen Beachhouse 25, Groe 2 luit Beoordeling Beoordeling donderdag 5 mei 2011 Waarom niet? Bij het strandleven bij de Zeester hoort ook 't inmiddels vertrouwde schip, foto Lex de Meester T sjonge, we zijn niet de eni gen die op een doordeweek- sedag in april naar een strandtent gaan. Maar het is dan ook drukkend warm en zelfs het verkwikkende zeewindje ont breekt. Op het terras heerst een zo merse loomheid. De jonge bedien de heeft geen last van de warmte. Hij houdt de stemming erin. Wij kiezen voor gambastaarten en paling uit de Oosterschelde. Op de menukaart staat dat de paling (19,95 euro) op ouderwetse wijze gebakken is. Dat betekent in de bo ter en aan de kleur van de vis te zien op redelijk hoog vuur. De smaak is goed en het vlees mals. Het bakje sla bevat veel fruit, met ananas uit blik, en verse ananas, grapefruit, sinaasappel, en aardbei. Maar ook verschillende soorten sla, komkommerschijfjes, tomaat en ei. De friet is helaas voorgebakken in gekocht en ook de sauzen zijn niet van eigen hand. In zomertijd is de aanloop te groot om zelf te schil len en snijden. Dat is de keuze van de kok. Maar hier wordt wel ge kookt. De gambastaarten (16,95) zijn sappig en de knoflook en uien zijn goed aangebakken. „Het idee is om binnen 16 minu ten een hoofdgerecht te serveren. Maar hiernaast kun je ook goed eten", zegt Elian Simpelaar, „bij de Zeebries. Dan moet je wel iets meer tijd uittrekken." Strandpaviljoen de Zeester, Strandweg 1,4371 PJ Koudekerke, 0118 552374. Dagelijks geopend, slui tingstijd afhankelijk van drukte. www.strandpavdezeester.nl Gaan we linksaf of rechtsaf? Dat vragen we ons af als we bovenop de trap staan bij Westenschouwen. Wordt het De Buur man of de Schaar. Bij de Buurman hangt geen uit nodigend schoolbord buiten. Bij linksaf) de Schaar, wel. Verse schol en salade staat erop. Zouden ze echt verse vis hebben? Bij binnenkomst valt de lan ge keuken op. Het is duidelijk. Bij De Schaar kan tempo gemaakt worden in drukkere periodes. Niet alleen met verse schol (geen filet) maken ze recla me, ook met tarbot. Maar liefst twee stuks voor 20 euro. Het is verse vis, perfect gebakken. De kok ver dient een pluim. Familie van der Wekken runt de zaak. Bij de tarbot wordt een frisse salade en friet geserveerd. De friet heeft veel weg van verse friet, maar komt toch van de groothandel. „We hebben voor DeliXL gekozen. Dit is een goede imitatie van verse friet." De salade van ananas, meloen, sinaas appel, huzarensalade, rucola, komkommer, tomaat en citroen, past er goed bij. „Mijn vader haalt elke week verse vis in de vismijn van Colijnsplaat." Op de kaart staan verder nog porties mosselen en garnalen uit de oven (7,50 euro). En zelfs een kreeft kan er gegeten worden, voor 5,50 euro per ons. „De Buurman is van mijn broer. Hij richt zich meer op pizza's en vlees. Ik ben de 'visman'", zegt Paul van der Wekken. Strandpaviljoen De Schaar, infotSde-schaar.nl 0111-652212. Locatie Strandpaviljoen bij de rotonde Westenschouwen de trap op links. Prijs-kwaliteit: Bediening: Pro's: Op De Zeester kun je reke nen. Ze zijn altijd open voor hun vas te gasten. Contra's: Het paviljoen is niet ge makkelijk bereikbaar. Trek gemakkelij ke schoenen aan. Conclusie: De Zeester is wel een wan deling waard. Familie Simpelaar is niet flauw met sta en fruit ais bijgerech ten. Ze willen de gast verwennen. Het idee om eens een aantal strandpavil joens tegelijk te be oordelen, werd gebo ren toen we lazen dat er alleen al op Walcheren 33 pa viljoens zijn. Het eten op het strand heeft een vlucht genomen, van het paviljoen dat alleen maar frituurt, tot de zaak die kan tippen aan een brasserie op 't vaste land. Op het strand heersen andere re gels. Het prachtige uitzicht, poetst oneffenheidjes weg. Het eten, of de stoel waarop je zit, mag iets minder zijn. De locatie maakt alles goed. Alles? Veel, zoals ook de ma kelaars voorhouden dat de hoogte van de prijs van een huis vooral be paald wordt door de locatie, de lo catie en nog een keer de locatie. We troffen op het strand veel le vensgenieters aan, bourgondiërs vaak, die in loungestoelen lang ble ven hangen tot de zon in de zee was gezakt. Ook het bedienend personeel en de uitbaters hadden zelden een slecht humeur. Wer ken met een lach is hier tot norm verheven. Maar toch is het gemakkelijk om het werken op het strand te ideali seren. In de keukens komt het net als in de gewone horeca aan op snelheid, timing en planning. Ko ken in een keuken bij temperatu ren hoger dan 30 graden Celsius is geen zeldzaamheid. Dan is werken aan het strand toch heus intensief. Prijs-kwafiteit: Bediening: Pro's: Verse vis, goed gebakken. Contra's: Zeker als het niet druk is, kan het paviljoen een wat povere aan blik hebben. Conclusie: De Schaar biedt meer dan je in eerste instantie verwacht. En waar haalt Blankenstijn toch- zijn personeel vandaan? Twee jongens, die snel zijn, voorko mend, vriendelijk en professio neel. We zijn blij er neergestre ken te zijn. De menukaart is niet groter dan een A-4tje. Gelukkig eens een keer geen boekwerk, maar een overzichtelijk geheel. We kiezen de kingsize gamba's (9,95 euro) en een beachhouse salade (12,75) vooraf, gevolgd door een beachhouse burger (10,50 euro) en halve kip (12,75). De gamba's hadden ietsjes korter en op ho ger vuur gebakken mogen wor den, maar de smaak is goed. De Lunchen bij de Schaar in Westenschouwen. foto Dirk-Jan Cjeltema Zijn bedoeling is overdui delijk: creëer een omge ving waar je een prettig gevoel krijgt op een plek die je thuis niet hebt. Dat moet René Blankenstijn vast gedacht heb ben, toen hij paviljoen Beach house 25 optrok. Het witgeschil derde paviljoen ademt ruimte, lichtheid en gezelligheid uit. Een plek op het strand om lang te blijven hangen in een lounge bank of aan een van de basic houten of bistro tafels. Het 'strandhuis' heeft natuurlijke kleuren, die nog eens gecombi neerd worden met rieten acces soires en (sloop)hout. In Eten doen de PZC-redacteuren Edith Ramakers en Nadia Berkelder beurtelings verslag van een bezoek aan Zeeuwse eetgelegenheden. Strandpaviljoen Beachhouse 25; een tent met smaak.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 64