z sport!27 is niet meer weg te denken Belgen domineren Nederlandse competitie Hoek Kris-kras door Zeeuws-Vlaanderen worden zij in de schijnwerper gezet. Vandaag in deel 48: Purperen Hei. Florence wil start Tour de France in 2014 Davy Scheffers op podium in Oostenrijk Team Reimerswaal speelt tegen NAC A1 Stefan Hage debuteert op EK enduro Rugbywedstrijd op voetbalveld van Hoek donderdag 5 mei 2011 Ben Kousemaker (links) en Wim Fontijn nemen afscheid van supportersvereniging De Purperen Hei. foto Peter Nicolai overd, de reis met drie bussen voor de KNVB-beker naar Hera cles Almelo ('Om twee uur gingen we de deur uit en om vier uur 's nachts waren we weer thuis. Echt kostelijk'), de wedstrijd tegen de oud-internationals in verband met het vijftienjarig bestaan van de supportersclub en tien jaar later de wedstrijd tegen FC Utrecht ter den haag - 'Belgen baas in Hol land'. Dat schrijft de Vlaamse krant 'Het belang van Limburg' in de editie van gisteren naar aanlei ding van de huidige voetbalcompe titie. 'Onwaarschijnlijk dat onze noor derburen het even leuk vinden, maar de Belgen gaan hen weldra een poepie laten ruiken'. Volgens Belg en Roda-trainer Harm van Veldhoven is het goed dat de Bel gen zich manifesteren met resulta ten. „...al te vaak werd in Neder land neergekeken op Belgen". Van Veldhoven, die samen met on der meer TVvente-coach Michel Preud'homme meedingt naar de ti tel van coach van het jaar, denkt dat de scepsis tegen Belgen in Ne derland is weggenomen. Het res pect naar coaches uit België is ge- gelegenheid van het 25-jarig jubi leum. „Toen kregen we officieel rugnummer 12 uitgereikt. Dat wordt dus door niemand van het eerste gedragen", glundert Fontijn. Zijn glimlach wordt nog breder als hij terugdenkt aan het bekerduel met NAC. „Weliswaar verloren we met 9-0, maar het was een geweldi ge ervaring. Vanaf de grens met groeid, „zodat de poort voor ande ren nu open staat." Fijntjes herin nert de krant er aan dat Preud' homme nog niet zo lang geleden door )ohan Derksen is weggezet als 'dorpsidioot' en dat Van Veld hoven door Gertjan Verbeek werd beschimpt, want slechts in het be zit van een 'Belgisch trainersdiplo ma'. Dat er een fraai Belgisch tintje aan de Nederlandse eredivisie plakt, maakt Het Belang van Limburg duidelijk via de inbreng in de twee ploegen die nog om de landstitel strijden, FC Twente en Ajax. Bij de Tukkers is Preud'homme de trai ner, en staan Nacer Chadli en Bart Buysse regelmatig in de basis. Bij Ajax spelen twee Belgen in het centrum van de verdediging: Toby. Alderweireld en Jan Vertonghen. Hazeldonk reed onze bus onder politiebegeleiding naar het oude NAC-stadion aan de Beatrixstraat. En rond het bezoekersvak stonden ME en allerlei andere veiligheids mensen. Dan kijk je toch echt je ogen uit." Uiteraard blijven Ben Kousemaker en Wim Fontijn trouw supporter van HSV Hoek. Ze hopen na de Daarnaast is de krant uit Hasselt ook niet ontgaan dat Björn Vle- minckx de grootste kanshebber is om op 15 mei topscorer van de ere divisie te worden. Daarmee zou hij na Luc Nilis (1996 en 1997) de tweede Belg zijn die topschutter is in de Nederlandse competitie. Harm van Veldhoven is ervan over tuigd dat Vleminckx volgend sei zoen net zo belangrijk wordt voor Club Brugge. „Daar zie ik hem vol gend jaar weer 20 goals maken." Dat de Belgen zo belangrijk zijn in de Nederlandse competitie is vol gens Van Veldhoven een gevolg van de intensievere begeleiding in Nederland. „Dat zoveel Belgen uitblinken, is een gevolg van hun leergierigheid en kneedbaarheid", aldus de coach van Roda JC. treurnis van de degradatie uit de topklasse dat de club het geduld kan opbrengen om een nieuwe ploeg op te bouwen die jarenlang op niveau meekan. Maar eerst neemt het duo afscheid van De Purperen Hei. De afscheidsreceptie is morgen vanaf 19.00 uur in de kantine van HSV Hoek. UITSLAGEN BASKETBAL Miami. NBA, play-offs, tweede ronde (best-of-seven). Eastern Conference: Miami Heat - Boston Celtics 102-91. Stand: 2-0. Western Conference: Oklahoma City Thun der - Memphis Grizzlies 111-102. Stand: 1-1. TENNIS Madrid. Mannen, tweede ronde: Nadal (Spa/1) - Baghdatis (Cyp) 6-1 6-3, Del Potro (Arg) - Cilic (Kro) 6-3 6-0, Malisse (Bel) - Lu Yen-hsun (Tai) 6-2 6-2 Djokovic (Ser/2) - An derson (ZAf) 6-3 6-4, Söderling (Zwe/5) - Gi- raldo (Col) 6-3 6-3, Bellucci (Bra) - Mayer (Dui) 6-7 (5) 6-3 3-0 opgave, Llodra (Fra) - Ci- polla (Ita) 6-4 6-2, Berdych (Tsj/7) - Granollers (Spa) 6-4 6-0. Vrouwen, tweede ronde: Gorges (Dui) - Safi- na (Rus) 6-4 4-6 6-4, Li Na (Chn/6) - Benesova (Tsj) 6-1 6-4, Vinei (Ita) - Kleibanova (Rus) 6-2 6-2. Derde ronde: Kvitova (Tsj/16) - Zvonareva (Rus/2) 6-1 6-4. TAEKWONDO Cyeongju. WK taekwondo. Mannen, tot 54 kg: eerste ronde: Zhao Chuai (Chn) - Janmaat (Ned) 2-0. Tot 74 kg: eerst'e ronde: Mark (Oos) - Remak (Ned) 9-7. WIELRENNEN Orchies. Vierdaagse van Duinkerke. Eerste etappe, Duinkerke - Orchies: 1Kittel (Dui) 180 km in 4.14.52, 2. Galimzjanov (Rus), 3. Nizzolo (Ita), 4. Casper (Fra), 5. Hoetarovitsj (WRu), 6. Gardeyn (Bel), 35. Ruijgh, 51. Schmitz, 64. Keizer, 85. Posthuma, 128. Terps tra, 134. Van Leijen. PARIJS De Ronde van Frankrijk start moge lijk in 2014 voor het eerst in Italië. Florence heeft zich officieel ge meld bij de organisatie van de Tour als startplaats. De stad in Tos cane wil het 'Grand Départ' bin nenhalen ter ere van Gino Bartali, de wielrenner uit Florence die in 1938 en 1948 de Tour won. Tourbaas Christian Prudhomme was wel te spreken over de belang stelling van Florence. „Vanuit geo grafisch en historisch perspectief is het eigenlijk niet normaal dat de Tour nooit is gestart in Italië." PODERSDORF Davy Scheffers uit Zierikzee is tij dens de door de PWA georgani seerde freestyle windsurfwedstrij- den in het Oostenrijkse Podersdorf op het podium terechtgekomen. Nederland was voor het eerst verte genwoordigd met zes surfers. On der hen ook R :k Jendrush uit Scha- rendijke, die als jongste deelnemer meedeed. Scheffers was de beste Nederlander en werd uiteindelijk derde. Ook Jendrusch presteerde naar behoren. In een sterk veld werd hij als 25e geklasseerd. MIDDELBURG Het Reimerswaalvoetbalelftal on der de 23 jaar neemt het op dins dag 10 mei op tegen NAC Breda Ai. Dat team speelt haar wedstrijden in de eredivisie voor A-junioren en staat daar op een negende plaats. NAC Breda Ai staat onder leiding van oud-speler Nebojsa Gudelj. De wedstrijd wordt gespeeld op het complex van Hansweertse Boys. De aftrap is om 19.00 uur. GOES Endurorijder Stefan Hage uit Goes neemt komend weekend deel aan de openingswedstrijd om het Euro pees kampioenschap enduro. De openingswedstrijd betreft een tweedaagse wedstrijd in het Poolse Kielce. Per dag zullen er drie ron den van 62 kilometer worden verre den. De coureur maakt in de endu ro een spectaculaire carrière door. Hij debuteerde aan het begin van dit seizoen bij de Koninklijke Ne derlandse Motorijders Vereniging in de onderste categorie. Drie wed strijden later mocht de Bevelander al promoveren naar de inters. HOEK De rugbyclub The Rebels uit Eeklo (B) speelt zaterdag in Hoek een vriendschappelijk duel tegen To- vaal. Bij The Rebels spelen zes Ter- neuzenaren. Met de wedstrijd te gen de Goese ploeg is het volgens de Temeuzense rugbyer Jack de Pree de bedoeling de rugbysport te promoten. Het doel is vooral de jeugd enthousiast te maken, zodat Zeeuws-Vlaanderen na het verdwij nen van The Blue Diamonds een herstart kan maken met de oprich ting van een nieuwe rugbyclub. Het rugbyduel op het veld van HSV Hoek begint om vijf uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 61