Purperen Hei Floor Schreuders zette duidelijk de lijnen uit 261 sport Run4Rina moet geld opleveren voor KWF Kankerbestrijding 7öpform Ronde van Yerseke hoopt nog op een aantal toppers aan start In bijna elke kern wonen (oud-)spor- ters, bestuurders, trainers of vrijwilligers die een verhaal waard zijn. In de rubriek Living should In Memoriam 1932 - 2011 donderdag 5 mei 2011 door René van Stee door Maurice Steketee MIDDELBURG - Zoveel mogelijk geld ophalen voor de KWF Kankerbes trijding. Dat is het doel van de or ganisatoren van de Run4Rina, een estafetteloop die woensdag 18 mei in Temeuzen wordt gehouden. De Run4Rina verwijst naar Rina van Poecke, de Zeeuws-Vlaamse marathonloopster bij wie na de marathon van Zeeuws-Vlaanderen van vorig jaar borstkanker werd ge constateerd. Na verschillende che- mokuren heeft Van Poecke het hardlopen weer opgepakt. „Ze wil Korfbalvereniging Swift vier de de grootste successen on der trainer Floor Schreu- ders. Zondag overleed hij op 78-jarige leeftijd in zijn woonplaats Middelburg. Hij leed al lang aan de ziekte van Parkinson. Floor Schreuders stond'te boek als 'Mister Swift'. Dat was een eretitel die hem toekwam. Want hij korfbal de zelf decennialang bij de club, boekte grootse prestaties als coach van de oranje-zwarten, was lange tijd voorzitter en speelde een be langrijke rol in de organisatie van de Swift Series, het latere Hemel- vaartsdagtoernooi. Het bekendst zijn natuurlijk de re sultaten die hij als trainer neerzet te. Tweemaal haalde hij met Swift het hoogste niveau van Nederland. In de zaalseizoenen 1989-1990 en dit jaar geld inzamelen voor het KWF door tweemaal de Alpe d'Huez op te lopen", vertelt Si mon Harinck, een van de initiatief nemers van de Run4Rina. „Om haar een hart onder de riem te ste ken, wilde onze trainingsgroep ook wat voor haar doen. Onze trainster, Petra Rasenberg, kwam toen met het idee voor de estafette loop. Iedereen was meteen enthou siast en wilde meehelpen. Rina wil 5000 euro ophalen en wij ho pen daar een steentje aan te kun nen bijdragen." Met hulp van atletiekvereniging 1993-1994 speelde de club in de hoofdklasse en zorgde Schreuders ervoor dat het Middelburgse acht tal zijn huid duur verkocht aan on der meer PKC, Deetos en Die Hag- he. Bij thuisduels zat De Voor- borch helemaal vol. Volgens Leo Langebeeke, die in bei de hoofdklasseseizoenen de aan voerdersband droeg, was de coach Scheldesport en de Joggingclub Dow kan de loop woensdag 18 mei doorgaan. De jeugdloop (800 meter) gaat om half zeven van start op de atletiekbaan in Terneu- zen. Het startschot van de estafet teloop klinkt om 19.00 uur. Er moet door maximaal vier lo pers twaalf kilometer worden afge- legd. Inschrijven via: www.avscheldes- port.nl/activiteiten/run4rina/ Meer over Rina van Poecke op: http://deelnemers.alpe-dhuzes.nl/ acties/rinapoecke/rina-van-poecke/ altijd een rustige man. „Hij was ie mand naar wie je luisterde", zei hij twee jaar geleden, toen Swift het 75-jarig bestaan vierde. „Hij zette heel duidelijk de lijnen uit en vervolgens gebeurde het ook zoals hij het wilde. En er viel geen enkel onvertogen woord. Iedereen had vol vertrouwen in hem." „Ik heb van Floor geleerd dat ple zier in de sport de basis is", ver volgde Langebeeke. „Natuurlijk hoopte hij dat we goed korfbalden en dat we in de hoofdklasse ble ven, maar hij wilde ons niet al te veel druk opleggen. Hij zei: geniet van deze ervaring, geniet van het moment." Schreuders liet zich in juni 2009, toen tal van zijn oud-pupillen een jubileumwedstrijd speelden, nog één keer zien op het veld van Swift. Hij was toen al geruime tijd ziek. Zondag overleed hij en morgen zal hij in Middelburg gecremeerd wor den. Het bestuur van Swift herin nert hem als 'een inspirerend en geliefd persoon'. Roeland van Vliet HOEK - HSV Hoek veroverde in mei 1983 de titel in de derde klasse van het zaterdagvoetbal door op het veld van Breskens in een beslis singswedstrijd Serooskerke met 2-0 te verslaan (doelpunten Franz van der Pijl en Guido van Boom). Voor de dolblije Hoek-supporters was die prestatie aanleiding om een supportersclub op te richten. Op 25 augustus van het kam pioensjaar zag De Purperen Hei het levenslicht. „Er was welgeteld zes man op de oprichtingsvergadering. Die groep vormde meteen ook het bestuur", zegt penningmeester Ben Kouse maker en tevens man van het eer ste uur over de koude start van de grote steun en toeverlaat van HSV Hoek die inmiddels niet meer valt weg te denken. De naam Purperen Hei is afgeleid van een volksliedje uit de Kem pen. Na een mooie prestatie schalt het nog altijd uit de boxen in de kantine. „De laatste tijd dus niet zo heel vaak", grapt Kousemaker. „Maar we vonden toen leuk om de supportersclub ernaar te ver noemen. De melodie komt ook op een andere manier terug, want de tekst van het clublied van Hoek is erop geschreven." De 79-jarige Hoekfanaat Kousema ker zet er deze week na 28 jaar een punt achter bij De Purperen Hei. In zijn kielzog vertrekt ook secreta ris Wim Fontijn. „Ben stopt in ver band met zijn leeftijd. Ook ikzelf word een dagje ouder. Ik heb er via het jeugdelftal van onze doch ter Jolanda, het jeugdsecretariaat en zeventien jaar De Purperen Hei ruim 27 jaar als vrijwilliger opzit ten bij Hoek. Dan wordt het tijd voor andere mensen", vertelt de 65-jarige Fontijn. De Purperen Hei steunt HSV Hoek in velerlei opzichten. Van het eerste elftal tot en met de F-jes met onder meer voetbaltassen voor de jeugd, coachjacks en bal len. Maar ook zaken zoals de ge luidsinstallatie in de kantine en het geluid rond het veld komen deels voor rekening van De Purpe ren Hei. Voor de circa 150 dona teurs staat er twee keer per jaar een grote bingo op het program ma. Verder wordt er bijna weke lijks aan het onvermijdelijke rad van avontuur gedraaid. En er is na tuurlijk de Franky Standaert Tro fee, de verkiezing van de beste spe ler van Hoek 1 van het seizoen die is vernoemd naar oud-speler en ja renlange rots in de branding van de Hoek-defensie Franky Standae rt. De belangrijkste inkomstenbron van De Purperen Hei is het oud-papier. Maandelijks doen vrij willigers hun ronde op Hoek en Mauritsfort. Eerst met een eenvou dige truck, later met een perswa gen van Tollenaar en tegenwoor dig met een vuilnisauto van de ge meente Temeuzen. De jaarlijkse opbrengst bedraagt zo'n tweehon derd ton. Fontijn: „En die hebben we echt nodig om te kunnen doen I wat we willen." Uiteraard is HSV Hoek maar wat blij met De Purpe ren Hei. En zoals in iedere goede relatie zijn er af en toe strubbelin gen. „Maar over het algemeen mo gen we niet klagen. Er is weieens een tijd geweest dat we werden overvraagd. Alsof we Sinterklaas waren. En dat kan natuurlijk niet. Want ook wij moeten elk dubbel tje omdraaien", komt in Kousema ker de strenge penningmeester naar boven. In 28 jaar beleefde de Purperen Hei vele hoogtepunten. Zoals de busreis in 1996 naar ASHW waar de titel in de eerste klasse werd ver- Cult zitcombinatie. Puur design en een longchair, in stof. De prijs Cult hoeker van 1.019 voor 929 véél woonplezier bestaande uit een 2-zitsbank is very easy: 3.299 voor 2.999 Cult is ook verkrijgbaar in leer. www.topform.nl Morres Wonen Hulst Industrieweg 2 4561 GH Hulst Tel. 0416-673678 www.morres.com MIDDELBURG - De 36e wielerronde van Yerseke moet het zaterdag heb ben van de late inschrijvingen. Een paar dagen voor de koers zijn er 122 aanmeldingen en dat is min der dan voorgaande jaren. Het criterium in het geboortedorp van onder andere johnny Hooger- land en Piet Rentmeester is één van de grotere wedstrijden in Zee land. Of toppers als Nick Nieuw- dorp (Yerseke) en Brian van Goethem (Sluiskil) ook aan de start verschijnen is nog niet be kend. Arie de Jong van de organisatie legt uit: „We hebben nu zestig in schrijvers voor de elitewedstrijd, er is kans dat ze er nog bijkomen. Er doen sowieso de nodige Zeeuw en mee. Gelet op het aantal men sen dat zich nog zal aanmelden denk ik dat er ongeveer tachtig starters zijn." De winnaar van vorig jaar, Marijn Simons, heeft zich nog niet inge schreven, maar De Jong verwacht hem nog wel. Er zullen bij de nieuwelingen onge veer vijftig renners om 13.00 uur starten aan de Marijkelaan, waar ook de finish is. Bij de junioren verwacht de organi satie vanaf 14.15 uur veertig ver trekkers. De elite en beloften be ginnen om 16.00 uur aan tachtig kilometer. Het parkoers is niet veranderd sinds vorig jaar en gaat via de Breeweg, Oude Torenstraat, Vier- straat en Langeville terug naar de Marijkelaan. Floor Schreuders

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 60