201 zeeland Stoutste dromen komen Terneuzen past nieuwe begraafrechten aan KABOUTER PLOP KOMT MORGEN OM 15.00 UUR DE STUDIO 100-SHOP IN e DRIEDIMENSIONAAL SIERADENONTWERP Atelier de Bruijn gebruikt als Beschonken de bocht uit in Sluis Ov-chipkaart véél woonplezier Veroorzaker van ongeluk bij Hoek krijgt een boete Vertier in Goes donderdag 5 mei 2011 Goudsmid Ger de Bruijn ontwerpt met een driemimensionaal tekenpro gramma een ring op zijn computer. fotografie Peter Nicolai door Sheila van Doorsselaer Goudsmid Ger de Bruijn uit Hulst kan op ambachtelijke wij ze de prachtigste rin gen en hangers onG werpen en maken, maar sommige ontwerpen zijn te ingewikkeld om met de hand te maken. Tegenwoor dig hoeft De Bruijn geen opdracht meer af te slaan en kan hij zijn ei gen creativiteit de vrije loop laten, want met de modernste driedi mensionale technieken kan hij de stoutste dromen in (wit)goud of zilver verwezenlijken. Atelier de Bruijn beschikt als enige in de Benelux over een driedimen sionale printer die door middel van ultraviolet licht sieraden op ware grootte 'print' van een was/polymeer mengsel. Hierdoor wordt het onmogelijke mogelijk, grenzen van het ambachtelijke goudsmeden vallen weg en de fan tasie van de klant of sieradenont- werper wordt de maatstaf. Voor De Bruijn heeft zijn vak met de driedimensionale technieken een nieuwe impuls gekregen. „Mijn ambacht is in de loop der tijd steeds meer verschoven van de werkbank naar het bureau met computer. Het handwerk zal nooit helemaal verdwijnen, de afwer king moet echt ambachtelijk ge beuren, maar de moderne technie ken grijp ik met beide handen aan." Het principe van het driedimensio naal ontwerpen en printen werkt als volgt: De Bruijn tekent een ring of ander sieraad met een inge nieus industrieel computerpro gramma. Het juweel ontstaat letter lijk onder de ogen van de ontwer per of opdrachtgever. Wanneer het ontwerp af is, wordt Deze rubriek belicht Zeeuws-Vlaam- se bedrijven die een product maken of service leveren waarmee zij (in ternationale faam verworven heb ben, maar waarvan lang niet altijd bekend is dat ze in Zeeuws-Vlaande- ren gevestigd zijn. Vandaag: Atelier de Bruijn. sluis - Twee mannen uit Breskens (28 en 29) hebben dinsdagavond geprobeerd het nuttigen van alco hol te verdoezelen, nadat zij met een auto in de Sint Pieterstraat in Sluis uit de bocht waren gevlogen. Ze vlogen vanaf de Hoogstraat uit de bocht en belandden in een bos schage. De twee bleven ongedeerd. De 28-jarige verklaarde aan de poli tie dat hij de auto had bestuurd. Een blaastest wees uit dat hij nuch ter was. Een getuige van het onge val verklaarde echter dat de 29-jari- ge de bestuurder was. Hij had bijna 2,5 keer teveel alcohol ge dronken. De man moest zijn rijbe wijs inleveren, omdat hij teveel had gedronken en net deed alsof de andere man de bestuurder was. axel - Het college van burgemees ter en wethouders van de gemeen te Terneuzen antwoordden on langs aan PvdA-raadslid Wim ten Hoor dat er aan een oplaadpunt voor ov-chipkaarten in Axel wordt gewerkt. Dat antwoord bleek ach terhaald. Vervoerder Veolia heeft een oplaadpunt ingericht in de Al- bert Heijn aan Szydlowskiplein. Een medewerkster van Albert Heijn laat weten dat het punt sinds vier weken in gebruik is. De grootste woonwinkel voor Nederland én België is ELKE ZONDAG OPEN Kabouter Plop meet and greet De grootste Studio 100-shop van Nederland en België De grootste Studio 100-shop wordt vrijdag 6 mei geopend bij Morres Wonen in Hulst. Om dit te vieren ontvangt u _maar liefst, twee kaartjes voor Plopsajand cadeau bij besteding vanaf 500 euro öp de Kidzz afdeling. Profiteer nu van de aantrekkelijke introductie-aanbieding in de Studio 100-shop. Of laatje gegevens achter in de winkel en maak in de weekenden elk uur kans op 4 kaarten voor de Kabouter Plop Show*. Zie ook www.morres.com Industrieweg 2 4561 GH Hulst (Zeeuws-Vlaanderen) Tel.+31(0)416 - 673678 www.morres.com klantenserviceiimorres.nl Maar 45 minuten van Breda, 15 minuten van Antwerpen en 25 minuten van Gent Kabouter Plop opent vrijdag 6 mei om 15.00 uur de Studio 1G0-winkel in Morres. Daarna is er een meet and greet met Kabouter Plop in de nieuwe afdeling Morres Kidzz. Vergeet niet je camera mee te brengen. De grootste zandsculptuur ter wereld De hele zomer is bij Morres de grootste zandsculptuur^ ter wereld te zien. Een enorme zandbank met daarop vele bekende Studio 100-figuren. Kom jij kijken wie het zijn? O SNGE'fllCHTE WO DNK AM EB5 1 00 COMPLETE S L AAPX A MEUS 5 0 5ESTVL0: A E- V - EN K i ND ER KA- ME R S middelburg - Een 29-jarige auto mobilist uit Sluiskil is gisteren door de rechtbank in Middelburg conform de eis veroordeeld tot een boete van 1300 euro en een voorwaardelijke rijontzegging van drie maanden. Op 16 juli vorig jaar sloeg hij op de kruising van de Nieuwe Neuzen- weg met de Willemskerkseweg bij Hoek linksaf en gaf hij geen voor rang aan een auto die hem tege moetkwam. Door de aanrijding die daarop volgde raakten de inzit tenden van die auto, een 67-jarige man uit Terneuzen en zijn 60-jari- ge echtgenote, gewond. De vrouw liep onder meer botbreuken aan de onderarm op. goes - De veertiende editie van de Hollandsche Hoevedag in Goes biedt zaterdag 14 mei van 13.00 tot 17.00 uur tal van activiteiten. Sport- punt Zeeland stelt de klimtoren op, de winkeltjes zijn open, er is mogelijkheid om te houtdraaien en wol te spinnen. Op de kinder boerderij mogen kinderen ponyrij den. Restaurant De Vierlinden be staat 25 jaar viert dit ook met aller lei activiteiten. door Sheila van Doorsselaer terneuzen - De Terneuzense wet houder Jaap Bos komt in de loop van volgende week met een over gangsregeling voor de nieuwe regel geving omtrent grafrust in de ge meente Bos hoopt hiermee tientallen in woners tegemoet te komen die de afgelopen weken bezwaar hebben gemaakt tegen de wijze waarop de gemeente het ruimtegebrek op de begraafplaatsen wil aanpakken. De gemeente heeft vele jaren lang gra ven met een verlopen termijn on gemoeid gelaten. Het resultaat is dat op begraafplaatsen op den duur ruimtegebrek zal ontstaan. Terneuzen wil daarom nu ingrij pen en het voorstel ligt op tafel om de komende jaren zo'n zeven duizend graven te ruimen. Hiertegen zijn enkele tientallen in woners in het geweer gekomen, de nadrukkelijke toezegging van Bos om uiterst zorgvuldig met de graf- ruiming om te gaan, heeft hen niet gerustgesteld. Een van de bezwaarmakers, Murk van Stralen uit Sas van Gent, vindt dat algemene graven pas geruimd zouden mogen worden na 25 jaar en niet, zoals nu, na 15 jaar. Herbe graven in een particulier graf is wél mogelijk met een optie voor tien, twintig of dertig jaar grafrust, maar ook het herbegraven kost geld. Van Stralen meent dat die kosten wel eens te hoog kunnen zijn voor sommigen, zodat zij zich geen koopgraf kunnen permitte ren en enkel voor een algemeen graf kunnen opteren. Ook begrijpt Van Stralen niet dat zelfs graven ge ruimd gaan worden op al gesloten begraafplaatsen, zoals bijvoorbeeld die in Hoek. Wethouder Bos werkt momenteel aan een overgangsregeling. De de tails hieivan wil hij nu nog niet be kendmaken. „Het ligt natuurlijk al lemaal heel erg gevoelig en ik wil met een goed onderbouwde over gangsregeling komen. Hierin wil ik proberen de bezwaarmakers op een aantal punten tegemoet te ko men." Bos zegt niet de illusie te hebben dat hij met de overgangsregeling ie dereen tevreden kan stellen. In de loop van volgende week moet de overgangsregeling gereed zijn. De raadsleden worden er dan ook van op de hoogte gebracht.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 56