Elke avond een strip mmmm 181 zeeland Maldegem ziet niets in plan extra windmolens Varkenisse EVENEMENT Bressiaander Jan van Loon al jaren in organisatie van het Stichting Vredesvlam loopt bevrijdingstocht Kunstevent in teken Montmartre bij Pot Veiling in kerk voor restauratiefonds almanak Mini-expositie oorlog in Nederlands Indië Berkhout schoenmodes durea Vrienden soppen auto's voor Kika VIDEO Kijk naar een video van de onthulling van het monument in Oostburg op www.pzc.nl/zeeuws-vlaanderen MEEST CELEZEN BIERVLIET - Zes vrienden van tien tot twaalf jaar uit Biervliet vonden dat ze in hun vakantie wel iets nuttigs konden doen. Daarom deelden ze tweehon derd flyers uit in het dorp, in de hoop dat de inwoners hun auto's door hen wilden laten insoppen. Daar gaven gisteren bijna veertig mensen gehoor aan. Resultaat: zo'n 250 euro voor Kinderen Kankervrij (Kika). 1. Windmolens kosten Sluis tonnen. 2. Axelsestraat Terneuzen viert feest. 3. Aanpak van campers. TIPS NAAR zeeuws-vlaanderen@pzc.nl Zet uw foto in een album op www.pzc.nl/foto donderdag 5 mei 2011 door Martijn de Koning MALDEGEM (B) - In het gebied tus sen Maldegem en Eeklo, vlakbij de grens met West-Zeeuws-Vlaande- ren, komen nog dertig tot vijftig grote windmolens. Dat is het plan van de provincie Oost-Vlaanderen. Het provinciebestuur krijgt veel aanvragen voor turbines. Ze koos er vorig jaar al voor die te bunde len in vijf concentratiezones: de Gentse Kanaalzone, de Waasland haven (bij Antwerpen), aan de we gen E17 (Antwerpen-Gent) en E40 (Brugge-Gent) en tussen Malde gem en Eeklo. De plannen voor in vulling bij Maldegem worden nu concreter. Er zijn meerdere scena- CADZAND rio's, die variëren van de komst van dertig tot vijftig molens in het gebied. De provincieraad mag vol gend jaar de beste uitkiezen. Er is al een vergunning verleend voor de komst van in totaal zeven tien molens in het gebied. Het ge meentebestuur van Maldegem vindt dat genoeg en verzet zich te gen het nieuwe plan. In Vlaande ren hebben gemeenten echter wei nig te zeggen over de plaatsing van windturbines, ook niet op eigen grondgebied. Toch heeft de burge meester van Maldegem Johan de Roo al aangegeven best een juridi sche strijd te willen voeren. Vanuit de bevolking zijn ook diverse actie groepen actief AXEL door Martijn de Koning p een oude foto zit hij als ventje van een jaar of drie al met een Donald Duck in z'n han den. De liefde voor stripboeken zat er bij Bressiaander Jan van Loon vroeg in. Het leidde tot een verzameling van honderden strip boeken, en een bestuursfunctie bij de Stichting Strippromotie. Die houdt zondag voor de achtste keer het Internationale Stripfestival in Knokke-Heist. Van Loon is er bij sinds de eerste editie, in 2004. „Toen hadden we niet meer dan een paar stands, waar een stuk of vijftien tekenaars aanwezig waren." Binnen een paar jaar groeide het festival, in grote tenten op het Van Bunnenplein, uit tot een flinke attractie. Vorig jaar waren er vele duizenden be zoekers. ^Halverwege de dag kwam je bijna niet meer vooruit", zegt Van Loon. Vooral om die reden is het stripfes tival verplaatst naar het Knokse ca sino. Wat wel gebleven is: de gratis entree.- „Dat vinden we enorm be langrijk", geeft Van Loon aan. „Want daarmee haal je ook de toe vallige passanten binnen." Die vor men een belangrijke doelgroep, Stichting Wereldvredesvlam Cad- zand houdt maandag 9 mei, precies zeven jaar na het ontsteken van de permanent brandende vredesvlam in Cadzand, een stille bevrijdings wandeling. De tocht van zo'n drie kilometer begint om 8.45 uur bij het haventje van Cadzand-Bad en leidt naar de vredesvlam die naast de hervormde kerk van Cad- zand-dorp te vinden is. CLINGE In de Heilige Henricuskerk in Clin- ge wordt komende zaterdag een veiling gehouden ten bate van het restauratiefonds voor de kerk. Aller lei uiteenlopende artikelen wor den te koop aangeboden, van een schotelantenne tot stalen melkbus en van eiken hoekstoeltje tot tafel tennistafel. De veiling begint om 10.00 uur. Vrijdag is de kijkdag tus sen 17.00 en 20.00 uur. Het was die dag prachtig voorjaars weer, en het was ook nog eens meiva kantie. Een prima mogelijkheid dus voor die brugklasser uit Middelburg om samen met een grote groep vrien den op de fiets naar het strand aan de Walcherse kust te gaan. Pas laat in de middag kwam de jongen thuis. „Was het leuk vroeg zijn vader hem 's avonds, terwijl hij in de pan- Pot Interieur in Axel biedt zaterdag 7 en zondag 8 mei onderdak aan een kunstevent in de sfeer van de Parijse kunstenaars wijk Montmar tre. Kunstenaars uit Nederland, Bel gië, Frankrijk en Hongarije werken mee. Ze zullen onder meer toy stoe len van Driade 'versieren', die daar na voor een goed doel worden ge veild. Voor iedere bezoeker ligt een kunstboekje klaar. KOEWACHT In dorpshuis De Vlaschaard in Koe wacht is tot en met eind mei een mini-expositie te zien over de oor log in Nederlands Indië en de Ne derlandse politionele acties na de oorlog tegen de onafhankelijkheid van Indonesië. Openingstijden zijn van maandag tot en met donder dag van 13.00 tot 17.00 uur. Willy Verschraegen (0114-720146) geeft desgevraagd een rondleiding. Tip? redactie@pzc.nl nen roerde. „En op welk strand zijn jullie eigenlijk precies geweest?" „Het strand bij Varkenisse", was het antwoord vanaf de keukentafel. De vader maakte zijn zoon al snel duidelijk dat die plaatsnaam niet be stond. Het moest vast Valkenisse zijn. „Och", antwoordde de puber schouderophalend...„Het leek me lo gisch, het lag vlakbij Biggekerke." Zuidstraat 6, Sas van Gent, Tel. 0115 - 45 15 62 'Omdat ik veel sta, wil ik gewoon leuke schoenen met het allerbeste comfort' Uitermate geschikt voor losse steunzolen. Verkrijgbaar in: donker blauw en gebroken wit. Voor deskundig advies naar: Durea comfortable shoes, 4 keer beta <omforu)foi« shoe.\ Jan van Loon heeft een enorme verzameling stripboeken. „Favorieten aanwijzen is moeilijk. Ik denk aan Asterix,

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 54