zeeland 121 Nieuwe damwand in Stavenisse IMU bd store Rit antieke bromfietsen €7.247, Visite Toilet was vroeger hokje in de tuin Het werd geen vlotje maar een burgh(t) Celstraf voor beroving in trein en op station Ischoenen Nieuwe Collectie <e> eluk komt vanzelf, je moet het alleen wel pakken Verwacht meer. DE HELFT EN DE HELFT IN2Q13 2 Jaar 0% rente. Rij de nieuwe Hyundai i30 voor 50 donderdag 5 mei 2011 Vroeger huurden Auke en Addie in de zomer een vakantiewoning in Burghsluis en gingen regelmatig op visite bij de buurvrouw in het pand daarnaast dat hun eigendom was. Toen Addie en Auke van der Vlugt in de jaren '70 in het ar beidershuis onder aan de haven- dijk in Burghsluis trokken, verkeer de dat nog in de staat van 1925, toen het werd gebouwd. Auke: „Daarom hebben we op de grote, open zolder overdwars een gordijn gespannen. Aan de ene kant slie pen mijn vrouw en ik, aan de an dere kant onze drie kinderen. Om die zolder te bereiken moest je een smalle, steile trap opklimmen en bovenaan een luik op je rug ne men. Vaak was het er ijskoud, vooral 's morgens." Ook toiletbe- zoek was een bijzondere ervaring. „De wc was in een hokje in de tuin. Af en toe leegde ik de poep- emmer waarin alles terechtkwam. Dan riep ik: Jongens ik heb doorge trokken!" Na een grondige renova tie is het huis inmiddels al vele ja ren voorzien van alle moderne voorzieningen. Het pand aan de Havendijk 5 in Burghsluis had geen huis naam toen Addie en Auke van der Vlucht het ïn de jaren '70 kochten van de weduwe Krijger. Auke: „Zij had dat wel graag gewild. Omdat de huizen van de buren 't Slüüsje en 't Bootje heetten was ze jaren lang van plan om haar pand 't Vlotje te noemen. Dat heeft ze echter nooit gedaan." Nog voor Au ke en Addie het huis betrokken wisten ze al hoe ze het zouden noemen. „Vlugt Burgh, een samen voeging van onze achternaam en het eerste deel van de naam Burgh sluis. Dat vonden we leuk. En het is ook toepasselijk omdat het hier onze veilige plek is." Zowel huis als huisnaam roepen vaak reacties op van recreanten. „Ze lezen de naam hardop terwijl ze voorbij fietsen of roepen ons toe dat we een leuk huisje hebben." KAPELLE - Een 26-jarige Amster dammer moet van de rechtbank in Middelburg voor 2,5 jaar achter de tralies. De man werd 27 novem ber in Kapelle uit de trein gezet. In die trein - waarvan hij beweerde dat die rechtstreeks uit Gouda kwam en naar Middelburg ging - had hij een meisje haar tas met lap top en persoonlijke bescheiden met geweld afhandig gemaakt. In Kapelle beroofde hij een jonge man van zijn gsm en vernielde hij een ruit van het stationsgebouw. Toen de bewoner van dat gebouw verhaal kwam halen, werd hij be dreigd. Er was een gevangenisstraf van vier jaar tegen de man geëist. Meindl - Lowa - Hanwag - Grisport Mephisto - MBT OUTDOOR FASHION ACTION Middelburg Achter de Houttuinen 34 Goes. Grote Markt t5 door Rob Paardekam KRBamn SCHARENDIJKE - De Rijwiel Hulp motor Club, de oudste Nederland se antieke bromfietsclub, houdt zondag 15 mei een toerrit over Schouwen-Duiveland. De rit start vanuit Scharendijke. De RHC bestaat meer dan 25 jaar en heeft ongeveer 600 leden. De club heeft als doel de bromfietsen uit het pionierstijdperk net na de Tweede Wereldoorlog te behou den, restaureren en door middel van toerritten ook te laten rijden, Elk jaar worden door de leden van de club zo'n 8 ritten op poten ge zet. De eerste is met Pasen en de laatste wordt in oktober verreden. De rit is toegankelijk voor zowel le den als niet-leden. De rit start zo als gezegd vanuit Scharendijke. Van daaruit gaat het over de Brou- wersdam naar het RTM-museum en weer terug naar Scharendijke. Rond 14.00 uur wordt de rit ver volgd via Ellemeet, Renesse, Haam stede, Burghsluis, Zierikzee, Kerk- werve en terug naar Scharendijke. Wie met een bromfiets van voor i960 mee wil rijden kan zich mel den bij: 06-23331098. STAVENISSE - De slechte damwand in de haven van Stavenisse wordt toch vervangen door een nieuwe. Het college wilde aanvankelijk voor een goedkoper talud gaan, maar onderzoek heeft uitgewezen dat dit lang gaat duren en wellicht onveilig is. Een nieuwe damwand zou de ge meente een miljoen euro kosten, zo meldde het college een jaar gele den. Voor een talud hoefde maar de helft te worden neergeteld. Bo vendien zou het een stuk vriende lijker ogen. Na dit besluit heeft een onder zoeksbureau nog uitgebreider on derzoek gedaan naar de situatie in en rondom de haven. Daaruit bleek dat een talud meer moeilijk heden met zich meebrengt dan in eerste instantie werd gedacht. Dat heeft met name te maken met de bodemgesteldheid in en rond het havenplateau. Door de bodemge steldheid zou het aanbrengen van een talud een langdurig proces worden. Er kan slechts in dunne la gen grond worden aangebracht om het evenwicht in de onder grond niet te verstoren. De werk zaamheden zouden een jaar of zelfs langer gaan duren. Daarnaast was het erg moeilijk om in kaart te brengen wat het aanbrengen van een talud voor gevolgen zou hebben voor de bebouwing rond de haven. Al met al vinden burge meester en wethouders de risico's te groot. Er komt dus toch een nieuwe damwand. Wat deze exact gaat kosten, is nog niet te zeggen. De aanbesteding zal zo snel mogelijk plaatsvinden. De gemeenteraad moet daarna nog akkoord gaan. nEW THinKinG. nEW HYunorn POSSIBILITIES. Er over praten is één. Doen is twee. Laten we beginnen met twee. Betaal vandaag 50% van je nieuwe Hyundai i30. Vaak is de inruil van je huidige auto al Voldoende. De andere f£ 50% volgt over twee jaar; rentevrij. De garantie loopt maar liefst vijf jaar door. Hoeveel kilometers je ook rijdt. Genoeg gepraat. Waarom nog langer aarzelen. Maak jezelf blij. www.hyundai.nl Iflrf JAAR ■mm T DRIEDUBBELE GARANTIE en betaal de rest rentevrij over 2 jaar. maanden vergoeding van het krediet Genoemde prijzen rijn incl. BTW en BPM on oxd.'kosten rijklaar maken, laktoeslag en verwijderingsbijdrage. Afgebeelde modellen kunnen afwijken van siandaarduitvooring. Algebeelde Hyundai i30 CW heeft een meerprijs Energtelabel en weflonbelaslingvri|slolling is afhankelijk van de verkrijgbare uitvoering Actie is alleen geldig op do Hyundai ilO, Hyundai i20, Hyundai i30 en Hyundai i30 CW en geldt op de consumentenprijs excl opties, on verwijten wij u naar de brochure Genoemde accessoires en overige kosten Betaling 2e helft uiterlijk 2 jaar na registratiedalum. Geldt nu ing Dit aanbod betreft een uitgestelde betaling Voor de voorwaarden verwijten wij naar de brochure Druk- en telfouten voorbehouden Actie geldig mi fit Nederland (Vergunmngranrmir 120125181. Toesting en registratie bij het BKR te koopovereenkomst vanaf 15 april 2011 met een uiterste registratiedalum van 30 juni 2011 Vraag ui €0.00 d) Voorde Gecombineerd brandstofverbruik: 4,4 - 6,9 (1/100 km) 22,7 -14,5 (km/l); C02 - emissie: 115 -162 (g/km). Uitstoot- en brandstofverbruikgegevens zijn gebaseerd op tests die zijn uitgevoerd volgens Europese Verordening 715/2007/EEG. BURGH HAAMSTEDE: AUTOBEDRIJF LANDEGENT B.V., DE ROTERIJ 22, TEL. 0111 - 658042.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 47