t39 zeeland 119 en kwel behoeft zeker nuance' Connexxion reageert: 'Slechts zeer incidenteel problemen met belbus' Asperge-amusestrijd in 'De Zeelandbrug' Themaochtend baby's en boekjes in bieb Markt voor goede doel bij Marnixkerk Oranjegevoel tijdens fietstocht langs water donderdag 5 mei 2011 Voor de zevende achtereenvolgen de keer wordt in restaurant De Zee landbrug aan de Weg naar De Val de asperge-amusewedstrijd gehou den en wel op 16 mei. Tien chefs en sous-chefs doen er aan mee. De amuses worden door een vakjury beoordeeld. De winnaar van de wedstrijd krijgt een wisseltrofee mee naar huis. De wedstrijd begint om n.oo uur. De winnaar wordt om 14.30 uur bekend gemaakt. ZIERIKZEE WEST-SOUBURG ZIERIKZEE In bibliotheek De Stolpe in Zierik- zee wordt woensdag 18 mei een thema-ochtend baby's en boekjes gehouden. Dit in het kader van het project Boekstart. Tijdens de och tend wordt getoond welke boekjes geschikt zijn voor baby's en krij gen bezoekers tips hoe je met ba by's kunt lezen. Ook is tijd inge ruimd voor babymassage. De bij eenkomst begint om 10.00 uur. Guust de Vries uit Burgh-Haamstede deed onderzoek naar composieten, zoals hier op de foto de voorjaarszonnebloem. werk is geen wetenschappelijk on derzoek, maar het beeld van kom mer en kwel klopt niet helemaal." Desondanks prijst hij wel de na tuurbeschermers die afgelopen de cennia hebben geijverd voor de be scherming van waardevolle gebie den. „Daardoor zijn belangrijke soorten in stand gebleven." Werk dat vandaag de dag moet doorgaan., vindt hij. „Korensla wordt momenteel ernstig be dreigd. Het is een akkerplant die door effectieve bestrijdingsmidde len niet meer voorkomt op de ak kers." Door een project van Het Zeeuw se Landschap waarbij een oud boe renbedrijf in 's Heer Abtskerke in stand wordt gehouden, heeft ko rensla een kans. De Vries heeft met zijn onderzoek ook zichzelf verrast. „De schijfkamille is de meest voorkomende tredplant in Nederland. Hij is dus veel te vin den op paden waar veel gelopen wordt. Toch wordt hij in de Flora van Oudemans uit i860 nog niet genoemd. Dat wist ik niet toen ik aan deze klus begon." foto Dirk-Jan Gjeltema Van Aardpeer tot Zonnebloem, 150 jaar composieten in de Nederlandse Flora. Hard-cover genaaid, 240 pagina's. ISBN 978-90-8570-490-4 Het boek is gedrukt in een beperkte oplage en voor €46,95 te bestellen bij de auteur via guustdevries@wanadoo.nl of via de webwinkel van de uitgever: www.boekkenbent.com. In en om de Marnixkerk in Sou burg wordt zaterdag van 9.30 tot 15.30 uur een verkoop- en activitei tendag gehouden: de Mamixmarkt. Buiten en binnen in de kerk staan kramen met allerlei artikelen, zo als handgemaakte kaarten en siera den, planten, boeken, groente, fruit, moederdagtaarten, oliebollen en gebakken vis. Verder worden er kinder- en jeugdactiviteiten gehou den. De opbrengst van deze markt is bestemd voor een zendingspro ject in Nigeria en de komende Va kantie Bijbel Club in Vlissingen. Het aantal van composietengeslachten die ooit een plaats in de Flora hebben gehad. Wereldwijd komen er ongeveer 1300-composietengeslachten voor. 'Mijn hart ligt bij de wilde natuur, als jongetje bracht ik al plantjes mee naar de meester. Hij vertelde me welke soort het was' Auteur Guust de Vries uit Burgh-Haamstede BURGH-HAAMSTEDE Het Oranjegevoel beleven op de fiets. Dat kan vandaag tijdens een fietstocht langs de Oosterschelde. De 56 kilometer lange fietstocht voert langs dijkglooiingen be groeid met het Oranje steenkorst mos of groot dooiermos. Vertrek ken kan vanaf 11.00 uur. Routebe schrijvingen zijn te krijgen bij na- tuurinformatiepunt Westersdiou- wen. Iedere deelnemer krijgt een (verkeersveilige) surprise. door Joeri Wisse ZIERIKZEE - Uit een overzicht van Connexxion blijkt dat er in de maand april 'slechts zeer inciden teel' iets mis is gegaan met een rit van de belbus op Schouwen-Dui- veland. Dat zegt de vervoersmaat schappij in reactie op klachten van belbus-gebruikers uit Dreischor. De problemen met te klein materi eel zijn bekend bij Connexxion, maar ook deze komen 'sporadisch' voor, „Het komt echter ook regel matig voor dat er meer mensen meegaan dan tevoren is opgege ten", laat woordvoerder Koen van Tankeren weten. Het bedrijf heeft ook uitgezocht hoe vaak de klagers, Nick van der Linde en Banu Akcelik, problemen zouden hebben gehad met de bel bus. Het stel heeft volgens eigen zeggen de helft van de keren pro blemen met de verbinding. „Deze klagers maakten in april veelvuldig gebruik van de belbus. In die perio de is de bus maar een heel enkele keer niet op tijd aangekomen", stelt Van Tankeren. Hij geeft ver der aan dat Connexxion in gesprek zal gaan met de klagers om even tuele knelpunten op te lossen. Meldingen over problemen met de belbus komen ook voor in andere delen van Zeeland waar de belbus wordt aangeboden. „Ook hier vol gen we permanent de uitvoering van onze diensten en verbeteren we die waar mogelijk." Connexxion bevestigt het feit dat de ritjes gratis zijn. „Voor de uit voering van Belbus worden zowel grote als kleine taxi's ingezet. In de praktijk blijkt het niet mogelijk al deze voertuigen en/of chauffeurs uit te rusten met chipkaartappara- tuur en met een kaartvoorraad. Om pragmatische redenen is geko zen voor gratis vervoer. Het betreft een beperkt aantal lijnen en een re latief beperkt aantal reizigers." Connexxion verwacht hierdoor niet veel extra gebruik van de dienst.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 45