Zeeland PZC Big-S maakt zich op voor de zomer SCHOUWEN-DUIVELAND 18 en 19 17 22 en 23 JEUGD Welzijnshuis wil meer uren vrijmaken voor begeleiding van bestuur Herinneringen aan slachtoffers blijven levend Gewonden bij ongeval in 's-Heer Abtskerke Politie ontmantelt hennepkwekerij Diefstal van aanhangwagen almanak Varkenisse Plantensoorten als madeliefjes doen het juist wel goed Donderdag 5 mei 2011 Gids leidt fietser langs routes met verhaal over de bevrijding Tip? schouwen-duiveland@pzc.nl ll I IHHIHi ■8ga5wa«SK83gi>sBBgHB8s«^^ door Joeri Wisse BURGH-HAAMSTEDE - Het gaat de goede kant op met jeugdsoos Big-S in Burgh-Haamstede. Dat zeggen zowel de voorzitter van het bestuur van Big-S als de jongeren werker van Het Welzijnshuis, die de jongerensoos begeleiding biedt. De soos heeft een bewogen perio de achter de rug. Vorig jaar zomer waren er klachten over overlast in de buurt. Daarna trad een nieuw bestuur aan dat niet veel later werd geconfronteerd met grote fi nanciële problemen. De gemeente lijke subsidie dreigde aan hun neus voorbij te gaan omdat de aan vraag te laat was ingediend. Dat zou funest zijn voor de soos, omdat de subsidie nodig was om de huur over 2010 te kunnen beta len. Mede dankzij een motie van de WD kwam het geld er alsnog. De gemeente maakte wel een aan tal afspraken met het jonge be stuur. Volgens voorzitter Jeffrey Bongers is het merendeel van die afspraken nu al nagekomen. „Een aantal vergunningen is binnen en twee vrijwilligers gaan een cursus sociale hygiëne volgen." Het is de afgelopen maanden stil geweest rond de soos aan het Sluis- pad. Behalve de vrijdagse en zater dagse soosavonden, zijn er weinig andere activiteiten geweest. „Er moesten ook zoveel dingen gere geld worden. Dat heeft ons veel tijd gekost. Velen van ons zijn vrij williger en moeten dit naast hun werk doen", verduidelijkt Bongers de situatie. Overigens worden de soosavonden redelijk bezocht, va riërend van tien tot veertig bezoe kers. Ook de kinderclub die maan delijks bijeenkomt, loopt goed. Volgens Bongers gaat het bestuur zich nu meer richten op de activi teiten. Thomas Vos, de nieuwe jon gerenwerker van Het Welzijns huis, helpt hun daarbij. „Er komen maandelijks educatieve activitei ten, bijvoorbeeld over seks, drugs en alcohol." Ook wil Vos er voor zorgen dat meer jongeren Big-S weten te vinden. Daarnaast gaat Vos zich concentre ren op het naleven van gedragsre gels en het bestuur meer aanspre ken op zijn verantwoordelijkhe den. Daarbij is zijn eerste prioriteit om te voorkomen dat de jeugd soos komende zomer overlast ver oorzaakt voor buurtbewoners. Om de extra begeleiding mogelijk te maken, wil Het Welzijnshuis het aantal uren opschroeven van vier naar acht a tien uur per week. RENESSE - Thuis werd er niet veel over de oor log gesproken, behalve dan over de vele ke ren dat zijn vader Piet de Duitsers te slim af was bij het zoeken van meeuweneieren in de duinen bij Burgh, herinnert John Straijer zich. Zijn ouders emigreerden in 1953, net na de watersnoodramp, naar Canada. Meer dan eens had vader Piet soldaten van de bezetter hopeloos laten verdwalen in het duingebied, terwijl ze hem en z'n vrienden achterna zaten, vertelde Straijer gisteren tijdens de dodenher denking in Renesse. „Maar dat was ook het enige vrolijke verhaal." Piet Straijer was in de cember 1944 nauw betrokken geweest bij een actie die tien mannen met de dood moes ten bekopen. Deze mannen, later bekend als 'de tien van Renesse', werden opgehangen in de laan naar Slot Moermond. Dat vreselijke beeld is z'n vader altijd bijgebleven, memo reerde John Straijer. Samen met zijn dochter Andrea legde hij een krans (foto). Ter nage dachtenis aan 'de tien' maar ook aan de gewo ne mensen die onderduikers in huis hadden of voedsel smokkelden, foto Dirk-Jan Gjeltema 'S-HEER ABTSKERKE Bij een ongeluk op de kruising van de Westhofsezandweg en de Kwe kerij weg bij 's-Heer Abtskerke zijn gisterochtend twee mensen ge wond geraakt. Het gaat om een man van 70 en een vrouw van 67, die samen in de auto zaten. De man verleende geen voorrang aan een andere auto. Hij mocht het zie kenhuis gisteren nog verlaten. De vrouw is opgenomen. KLOETINGE De politie heeft gisterochtend een hennepkwekerij aangetroffen in een woning aan de de Martinus Nij- hofïlaan in Kloetinge. In het huis werden 383 volgroeide planten aangetroffen. Twee vrou wen, van 22 en 29 jaar oud, die in de woning aanwezig waren, zijn aangehouden. Met een dagvaarding op zak mochten ze later naar huis. De planten zijn vernietigd. ARNEMUIDEN In Arnemuiden is in de nacht van dinsdag op woensdag een aanhang wagen gestolen. Deze stond op een terrein aan de Muidenweg, vlakbij het Veerse Meer. Het gaat om een twee-assige middenasaanhangwa- gen van het merk Saris. De aan hangwagen heeft aan de voorzijde een houten opbergkisL De waarde van de aanhangwagen bedraagt en kele duizenden euro's. mmmsmsseizsissssz. mmmmtrnmisssssseetsiKBi Tip? redactie@pzc.nl Het was die dag prachtig voorjaars weer, en het was ook nog eens meiva kantie. Een prima mogelijkheid dus voor die brugklasser uit Middelburg om samen met een grote groep vrien den op de fiets naar het strand aan de Walcherse kust te gaan. Pas laat in de middag kwam de jongen thuis. „Was het leuk vroeg zijn vader hem 's avonds, terwijl hij in de pan nen roerde. „En op welk strand zijn jullie eigenlijk precies geweest?" „Het strand bij Varkenisse", was het antwoord vanaf de keukentafel. De vader maakte zijn zoon al snel duidelijk dat die plaatsnaam niet be stond. Het moest vast Valkenisse zijn. „Och", antwoordde de puber SchouderophalendHet leek me lo gisch, het lag vlakbij Biggekerke."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 43