sport 127 1983 is niet meer weg te denken Ronde van Yerseke hoopt op toppers Hage debuteert op EK enduro Mike de Voogd naar Bruse Boys Davy Scheffers op podium in Oostenrijk Team Reimerswaal speelt tegen NAC A1 Florence wil start Tour de France in 2014 Rugbywedstrijd op donderdag 5 mei 2011 'Er waren welgeteld zes man op de oprichtingsvergadering. Die groep vormde meteen Ook het bestuur' De Purperen Hei werd in 1983 opgericht Ben Kousemaker Ben Kousemaker (links) en Wim Fontijn nemen afscheid van supportersvereniging De Purperen Hei. foto Peter Nicolai rugnummer 12 uitgereikt. Dat wordt dus door niemand van het eerste gedragen", glundert Fontijn. Zijn glimlach wordt nog breder als hij terugdenkt aan het bekerduel met NAC. „Weliswaar verloren we met 9-0, maar het was een ge- GOES - Endurorijder Stefan Hage ut. rinoc nwmr Énmend wpptpnd deel aan de openingswedstrijd om het Europees kampioenschap en- duro. De openingswedstrijd be treft een tweedaagse wedstrijd in het Poolse Kielce. Per dag zullen er drie ronden Van 62 kilometer wor den verreden. De KTM-coureur, die zondag zijn 19e verjaardag viert, maakt in de enduro een spectaculaire carrière door. Hij debuteerde aan het begin van dit seizoen bij de Koninklijke Nederlandse Motorijders Vereni ging in de onderste categorie. Drie wedstrijden later mocht de Bevel ander door zijn goede prestaties al promoveren naar de hoogste cate gorie, de inters. Nu maakt hij dan weldige ervaring. Vanaf de grens met Hazeldonk reed onze bus on der politiebegeleiding naar het oude NAC-stadion aan de Bea- trixstraat. En rond het bezoekers vak stonden ME en allerlei andere veiligheidsmensen. Dan kijk je MIDDELBURG - De 36e wielerronde van Yerseke moet het zaterdag heb ben van de late inschrijvingen. Een paar dagen voor de koers zijn er t22 aanmeldingen en dat is min der dan voorgaande jaren. Het criterium in het geboortedorp van onder andere Johnny Hooger- land en Piet Rentmeester is één van de grotere wedstrijden in Zee land. Of toppers als Nick Nieuw- dorp (Yerseke) en Brian van Goethem (Sluiskil) ook aan de start verschijnen is nog niet be kend. Arie de Jong van de organisa tie legt uit: „We hebben nu zestig inschrijvers voor de elitewedstrijd, er is kans dat ze er nog bijkomen. toch echt je ogen uit." Uiteraard blijven Ben Kousemaker en Wim Fontijn trouw supporter van HSV Hoek. Ze hopen na de treurnis van de degradatie uit de topklasse dat de club het geduld kan opbren gen om een nieuwe ploeg op te Er doen sowieso de nodige Zeeuw en mee. Gelet op het aantal men sen dat zich nog zal aanmelden denk ik dat er ongeveer tachtig starters ;zijn." De winnaar van vo rig jaar, Marijn Simons, heeft zich nog niet ingeschreven, maar De Jong verwacht hem nog wel. Er zullen bij de nieuwelingen onge veer vijftig renners om 13.00 uur starten aan de Marijkelaan, waar ook de finish is. Bij de junioren verwacht de organisatie vanaf 14.15 uur veertig vertrekkers. De elite en beloften beginnen om 16.00 uur aan tachtig kilometer. Het parkoers is niet veranderd sinds vorig jaar. bouwen die jarenlang op niveau meekan. Maar eerst neemt het duo afscheid van De Purperen Hei. De afscheidsreceptie is morgen vanaf 19.00 uur in de kantine van HSV Hoek. UITSLAGEN BASKETBAL Miami. NBA, play-offs, tweede ronde (best-of-seven). Eastern Conference: Miami Heat - Boston Celtics 102-91. Stand: 2-0. Western Conference: Oklahoma City Thun der- Memphis Grizzlies 111-102. Stand: 1-1. TENNIS Madrid. Mannen, tweede ronde: Nadal (Spa/1) - Baghdatis (Cyp) 6-1 6-3, Del Potro (Arg) - Cilic (Kro) 6-3 6-0, Malisse (Bel) - Lu Yen-hsun (Tai) 6-2 6-2 Djokovic (Ser/2) - An derson (ZAf) 6-3 6-4, Söderling (Zwe/5) - Gi- raldo (Col) 6-3 6-3, Bellucci (Bra) - Mayer (Dui) 6-7 (5) 6-3 3-0 opgave, Llodra (Fra) - Ci- polla (Ita) 6-4 6-2, Berdych (Tsj/7) - Granollers (Spa) 6-4 6-0. Vrouwen, tweede ronde: Gorges (Dui) - Safi- na (Rus) 6-4 4-6 6-4, Li Na (Chn/6) - Benesova (Tsj) 6-1 6-4, Vinei (Ita) - Kleibanova (Rus) 6-2 6-2. Derde ronde: Kvitova (Tsj/16) - Zvonare- va (Rus/2) 6-1 6-4 WIELRENNEN Orchies. Vierdaagse van Duinkerke. Eerste etappe, Duinkerke - Orchies: 1Kittel (Dui) 180 km in 4.14.52, 2. Galimzjanov (Rus), 3. Nizzolo (Ita), 4. Casper (Fra), 5. Hoetarovitsj (WRu), 6. Gardeyn (Bel), 35. Ruijgh, 51. Schmitz, 64. Keizer, 85. Posthuma, 128. Terps tra. 134. Van Leiien. SCHARENDIJKE Mike de Voogd is de tweede aan winst voor eersteklasser Bruse Boys. De Voogd speelt nu nog in de A-jeugd van Kloetinge, maar maak te woensdag zijn overstap open baar. De Voogd (18) komt uit Scha- rendijke en werkte onlangs een training af bij Bruse Boys. „Ik wil de terug naar Schouwen. Ik heb voor Bruse Boys gekozen omdat Ro nald van Oeveren daar trainer is. Ik ga proberen om volgend jaar in het eerste elftal te komen", liet De Voogd weten. Jos Erades was de eerste versterking voor Bruse Boys. PODERSDORF Davy Scheffers uit Zierikzee is tij dens de door de PWA georgani seerde freestyle windsurfwedstrij- den in het Oostenrijkse Podersdorf op het podium terechtgekomen. Nederland was voor het eerst verte genwoordigd met zes surfers. On der hen ook Rick Jendrush uit Scha- rendijke, die als jongste deelnemer meedeed. Scheffers was de beste Nederlander en werd uiteindelijk derde. Ook Jendrusch presteerde naar behoren. In een sterk veld werd hij als 25e geklasseerd. MIDDELBURG Het Reimerswaalvoetbalelftal on der de 23 jaar neemt het op dins dag 10 mei op tegen NAC Breda Ai. Dat team speelt haar wedstrijden in de eredivisie voor A-junioren en staat daar op een negende plaats. NAC Breda Ai staat onder leiding van oud-speler Nebojsa Gudelj. De wedstrijd wordt gespeeld op het complex van Hansweertse Boys. De aftrap is om 19.00 uur. PARIJS De Ronde van Frankrijk start moge lijk in 2014 voor het eerst in Italië. Florence heeft zich officieel ge meld bij de organisatie van de Tour als startplaats. De stad in Tos cane wil het 'Grand Départ' bin nenhalen ter ere van Gino Bartali, de wielrenner uit Florence die in 1938 en 1948 de Tour won. Tourbaas Christian Prudhomme was wel te spreken over de belang stelling van Florence. „Vanuit geografisch en historisch perspectief is het eigenlijk niet nor maal dat de Tour nooit is gestart in Italië." HOEK voetbalveld van Hoek De rugbyclub The Rebels uit Eeklo (B) speelt zaterdag in Hoek een vriendschappelijk duel tegen To- vaal. Bij The Rebels spelen zes Ter- neuzenaren. Met de wedstrijd te gen de Goese ploeg is het volgens de Terneuzense rugbyer Jack de Pree de bedoeling de rugbysport te promoten. Het doel is vooral de jeugd enthousiast te maken, zodat Zeeuws-Vlaanderen na het verdwij nen van The Blue Diamonds een herstart kan maken met de oprich ting van een nieuwe rugbyclub. Het rugbyduel op het veld van HSV Hoek begint om vijf uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 41