finalist ooit Barcelona viert feest, Madrid treurt sport 125 Tennisser Novak Djokovic is bezig aan een unieke serie Werkstraf doelman Coutinho Nog een record voor Van der Sar Karakteristiek donderdag 5 mei 2011 Edwin van der Sar is weer een record rijker. De Nederlandse doelman van Manchester United speelde gisteravond zijn veertiende wedstrijd in de hal ve finale van de Champions League. Van der Sar (40) deelde het record tot woensdag met de Fransman Claude Makêlélé, die tot dertien duels kwam in deze fase van het belangrijkste Europese bekertoernooi. mij om die naam bekend te ma ken." Ferguson kon dus makkelijk met zijn goedbedoelde adviezen komen. „Dit is het moment voor Van der Sar. Hij mag geen jaar meer riskeren waarin hij onder zijn normale niveau kan zakken." Opnieuw zwaait er na een Cham pions League-finale een groot keeper bij Manchester af In 1999 was dat Schmeichel. Ferguson ver wijt het zichzelf nog steeds dat hij toen niet meteen Van der Sar vast legde. „Ik had de mogelijkheden, maar de zaken keerden zich' tegen ons en we namen de verkeerde be slissing. Van der Sar is ongelooflijk goed gebleken, al zes jaar lang." Na Schmeichel passeerde een stroom van keepers de poorten van Old Trafïord. De carrousel kwam pas in 2005 met de komst van Van der Sar tot stilstand. Fer guson probeert ervoor te waken dat de club in eenzelfde situatie be landt. Al sinds 2009 speurt Man chester naar een nieuwe doelman. Rui Patricio, de 23-jarige sluitpost van Sporting Portugal, was de eer ste die nadrukkelijk in beeld kwam. Hij excelleerde een paar jaar gele den in een Champions Lea gue-wedstrijd tegen de Mancu- nians. Die interesse lijkt ver flauwd. De laatste weken wordt vooral gespeculeerd op de komst van David de Gea (20). De huidige doelman van Atletico Madrid ver toont qua stijl en postuur veel gelij kenis met Van der Sar. Hij heeft een gelimiteerde transfersom van 25 miljoen euro in zijn contract. Ook Chelsea heeft interesse, maar de keeper verklaarde een paar we ken geleden nog onder geen be ding Spanje te willen verlaten. Schmeichel ziet het liefst de doel man van de tegenstander van giste ren, Manuel Neuer, bij Manchester onder de lat staan. Hij noemt de 25-jarige Duitser 'de beste doel man ter wereld'. Neuer gaf echter aan in Duitsland te willen blijven en lijkt zelf aan te sturen op een transfer naar Bayern München. Gisteravond vertoonde de in de thuiswedstrijd uitstekend keepen de Neuer menselijke trekjes. Bij de 2-0, nog voor de pauze, van de voet van Gibson ging hij nadrukke lijk in de fout. Ferguson liet heel wat vedetten aan de kant. De 'fina le' om het Engelse kampioenschap van zondag tegen Chelsea heeft de hoogste prioriteit. Bij Schalke 04 speelde Klaas-Jan Huntelaar de laatste twintig minuten mee. Manchester United-Schalke 04 4-1 (2-1). 26. Valencia 1-0, 31. Gib son 2-0, 35. Jurado 2-1, 72. Ander son 3-1, 75. Anderson 4-1. Scheids rechter: Pedro Proen9a (Por). Gele kaart: Scholes, Gibson, Anderson (allen Manchester United), Escu- dero (Schalke). Aantal toeschou wers: 74.000. Manchester United: Edwin van der Sar, Rafael (60. Evra), Chris Smalling, Jonny Evans, John O'Shea, Darron Gibson, Paul Scho les (73. Fletcher), Anderson, Anto nio Valencia, Dimitar Berbatov (77. Owen), Nani. Schaike 04: Manuel Neuer, Atsuto Uchida, Benedikt Höwedes (70. Klaas-Jan Huntelaar), Christoph Metzelder, Sergio Escudero, Jeffer son Farfan (75. Matip), Kyriakos Pa- padopoulos, Alexander Baumjo- hann (46. Edu), Jurado, Julian Drax- ler, Raul. madrid - De toptennissers Rafael Nadal en Novak Djokovic onder vinden vooralsnog weinig tegen stand op het graveltoernooi van Madrid. De Spaanse aanvoerder van de wereldranglijst rekende in de tweede ronde soepel af met de Cyprioot Marcos Baghdatis: 6-1 6-3- Djokovic had op zijn beurt weinig moeite met de Zuid-Afrikaan Ke vin Andersom 6-3 6-4. De Servische tennisser boekte te gen Anderson zijn 28e zege op rij dit seizoen. De nummer twee van de wereld is in 2011 nog altijd onge slagen en heeft in Madrid nog een zege nodig om Ivan Lendl te evena ren. De geboren Tsjech opende 1989 met 29 overwinningen op rij, de op twee na langste reeks ooit. „Ik bekijk het van wedstrijd tot wedstrijd en hoop gewoon dat ik blijf winnen", aldus Djokovic. Nadal is ook bezig aan een impo sante reeks. De 24-jarige tennisser van Mallorca boekte zijn 35e zege op rij op gravel. De laatste keer dat de Spanjaard onderuit ging op het gemalen baksteen, was twee jaar geleden op Roland Garros. De nummer één van de wereld won de afgelopen weken de graveltoer nooien van Monte Carlo en Barce lona. Nadal staat in de derde ron de tegenover Juan Martin Del Pot- ro, de Argentijn die simpel afreken de met Marin Cilic uit Kroatië (6-3 6-0). Voor Djokovic wacht in de volgen de ronde een confrontatie met de Spanjaard Guillermo Garcia-Lo- pez, de bedwinger van Thiemo de Bakker in de tweede ronde. De als vijfde geplaatste Zweed Robin Söderling, de laatste die Nadal op gravel versloeg, bereikte de derde ronde door Santiago Giraldo uit Colombia met twee keer 6-3 te ver slaan. Aan de zegereeks van tennisser Thomas Schoorel is gisteren in het challengertoernooi van Rome een einde gekomen. De Argentijn José Acasuso, ooit de nummer 20 van de wereld, was in de tweede ronde in drie sets te sterk voor de Am sterdammer: 4-6 6-4 7-5. Schoorel was ontevreden over zijn service. Aan het einde van de der de set werd een break hem fataal. De Nederlander had op Italiaanse bodem elf partijen op rij gewon nen. Dat leverde hem titels op in een ander toernooi in Rome en in Napels. Michaëlla Krajicek is uitstekend begonnen aan het Praag Open. De Nederlandse tennisster met Tsje chische wortels won haar opening spartij met indrukwekkende cij fers. Ana Clara Duarte uit Brazilië werd met 6-0 en 6-2 opzijgezet. De zege bij het ITF-toernooi in de Tsjechische hoofdstad is een opste ker voor Krajicek, die na haar hal ve finaleplaats van februari in Kua la Lumpur nergens door de eerste ronde kwam. Ze is inmiddels weg gezakt naar de 157e plaats op de wereldranglijst. Novak Djokovic won gisteren zijn 28e partij op rij. foto Juan Carlos Hidalgo/EPA lelystad - ADO Den Haag-doel man Gino Coutinho is gisteren door de rechtbank in Lelystad ver oordeeld tot 240 uur werkstraf en een voorwaardelijke celstraf van zes maanden. De 28-jarige keeper is veroordeeld voor hennepteelt, witwassen, valsheid in geschrifte en oplichting. Zijn 27-jarige vrien din kreeg 80 uur werkstraf Zij is niet voor de hennepteelt veroor deeld, wel voor de andere vergrij pen. In een loods in het Flevolandse Ens die op naam stond van de keeper, werd in augustus 2009 een hennepplantage met 4.200 plan ten ontdekt. Coutinho en zijn vriendin woonden in een boerde rij naast de loods, maar ontkenden weet te hebben van de kwekerij. door Henk van den Boom Barcelona - De fans van Barcelo na hebben hun jacht op de 24.000 kaartjes voor de finale van de Champions League op Wembley geopend. Over drie weken keert Pep Guardiola terug naar Londen. Met zijn team. Voor de vierde 'cup met de grote oren'. Negentien jaar na die magische avond in mei 1992. Dit keer als trai ner van de club waarmee hij toen als speler de eerste ECt-beker voor Barcelona binnenhaalde. Hij maak te deel uit van het 'dream team' van Johan Cruijff, samen met Ro nald Koeman, die Bar<;a destijds naar de overwinning knalde. Op 28 mei wordt de vicieuze cirkel van Wembley gesloten. Zo zien ze het in de Catalaanse hoofdstad. De aanhang van Barcelona is de provocaties van José Mourinho in middels allang vergeten. De scheidsrechters Stark en De Bleec- kere doen er niet meer toe. Het Barcelonisme heeft gezegevierd en zal ook straks zegevieren. Die over tuiging nemen ze de tienduizen den fans, die in de nacht na de wedstrijd rond de fontein Canalet- es op de Rambla feestvierden, niet meer af Het werd een uitzinnig voetbalfeest tot vroeg in de mor gen, waarbij de politie op het eind overigens nog wel moest ingrijpen toen een stel vandalen vernielin gen aanrichtte. De laatste van de vier klassiekers in drie weken tussen de twee Spaanse grootmachten betekende voor heel Spanje een apotheose. Wie had het er niet over? Op straat, in winkels, bij kiosken; over al laaiden de discussies op. Gevoed door de media, en vooral door de provocaties van josé Mourinho en Cristiano Ronaldo. Behalve de 90.000 in Camp Nou zagen 15 mil joen Spanjaarden het duel op tv. 'Intelligentie heeft gewonnen van sluwheid', kopten de kranten in Catalonië. In Madrid stond het fa len van de Belgische scheidsrech ter centraal en vooral het afkeuren van de goal van Higuain. „Nu heeft de hele wereld kunnen zien dat de scheidsrechters Madrid heb ben uitgeschakeld", fulmineerde as sistent-trainer Aitor Karanka in de voetsporen van zijn chef „Mourin ho had gelijk: het was voor ons on mogelijk om te winnen." Toch werd ook in de Madrileense pers de agressieve en verdedigende tactiek van de Portugees bekriti seerd. „Madrid had in eigen huis net zo moeten spelen als in Barce lona, dan hadden we kunnen win nen", zegt een supporter. Voor Barga-coach Josep Guardiola was het resultaat van de vierde 'Clasi- co' een enorme opluchting. „Het waren twintig ontzettend zware dagen, met veel spanning. Het was heel vermoeiend." Volgens de trai ner telt de overwinning op Madrid extra omdat het niet om de eerste de beste dub gaat. „We hebben een superieur team uitgeschakeld. De machtigste en rijkste dub van de wereld, die kan beschikken over zeven aanvallers die elke trai ner in zijn ploeg zou willen heb ben", aldus Guardiola. De Barcelona-coach sprak bijna met tederheid over zijn eigen team: „Er is geen eenvoudiger ploeg. Ze klagen nooit en ze win nen, waar ze ook moeten spelen. Ik ben trots op deze jongens die voor de tweede keer in drie jaar de finale van de Champions League halen." De terugkeer van de Madrilenen naar de Spaanse hoofdstad had gis teren veel weg van een rouwstoet. Zwijgend stapte Mourinho met zijn mannen in het vliegtuig, on der het oog van de vele camera's. Een kleine groetbeweging met zijn hand was het enige. Voor de rest het grote zwijgen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 39