zeeland 119 weer rijden na kijktraining Visio Handtekeningen tegen meer arbeidsmigranten Kia Venga Seven Jaarlijkse fietstocht langs meidoorns Ter Weel viert de Dag van de Verpleging Lezingen over Byzantijnse kunst Celstraf voor beroving in trein en op station donderdag 5 mei 2011 B U rijdt al een Kia Venga mét 7 jaar garantie voor slechts €16.195,- AutoVermeulen Goes 0113-561812 autovermeulen.nl Nu met 1895.- voordeel én 7 luxe, handige en slimme extra's. 'Ik rij graag en het voelt heerlijk om weer te kunnen gaan en staan waar ik wil. Ik ben heel blij dat ik die kijktraining heb gedaan' Saskia Schoon uit Goes 'Tijdens de training bij Visio heb ik leren kijken met de bioptische telescoop. Met dit hulpmiddel kan ik veilig autorijden' Monique van de Velde uit Tholen-stad Saskia Schoon uit Goes mag binnenkort weer autorijden. Dankzij een kijktraining van Visio haalde zij opnieuw haar rijexamen. foto Willem Mieras KAPELLE De Toer- en Trimclub Kapelle '79 houdt zondag 15 mei de jaarlijkse Meidoorntocht over Zuid-Beve land. De route, die helemaal is uit- gepijld en waarvan deelnemers een UesUxrijving moolrrijgan ic on geveer 40 kilometer lang en voert langs de bloeiende meidoornstrui ken. Voor de bikkels is er een tocht van 105 kilometer. Inschrijven en starten moet tussen 9.00 en 10.00 uur bij hotel De Zwaan in Kapelle. GOES Het management van Zorggroep Ter Weel moet donderdag 12 mei vroeg uit de veren om op alle loka- ties de rode loper te gaan uitrollen voor het verzorgende en verplegen de personeel. Florence Nightingale werd geboren op 12 mei en daarom is dat de Dag van de Verpleging. Niet alleen het management zet de belangrijkste werknemers van Ter Weel in het zonnetje, cliënten, pa tiënten en familie krijgen ook het verzoek om dat te doen. GOES Drs. Brigitte Mommers geeft de ko mende maandagen drie lezingen over vroeg christelijke Byzantijnse kunst. Ze worden op 9, 16 en 23 mei gegeven in het auditorium van Historisch Museum de Bevelanden in Goes. De lezingen duren van 19.30 tot 21.30 uur. Aanmelden kan via telefoonnummer 0113-228883. KAPELLE - Een 26-jarige Amster dammer moet van de rechtbank in Middelburg voor 2,5 jaar achter de tralies. De man werd 27 november in Ka pelle uit de trein gezet. In die trein - waarvan hij beweerde dat die rechtstreeks uit Gouda kwam en naar Middelburg ging - had hij een meisje haar tas met laptop en per soonlijke bescheiden met geweld afhandig gemaakt. In Kapelle be roofde hij een jongeman van zijn gsm en vernielde hij een ruit van het stationsgebouw. Toen de bewo ner van dat gebouw verhaal kwam halen, werd hij bedreigd. Er was een gevangenisstraf van vier jaar tegen de man geëist. door Rob Paardekam HOEDEKENSKERKE - Het overgrote deel van de inwoners van Hoede- kenskerke wil niet dat er meer ar beidsmigranten komen in voorma lig hotel Westerschelde. Die con clusie trekt de dorpsraad, nadat ze handtekeningen heeft ingezameld tegen het plan. Op dit moment zitten er ongeveer twintig arbeidsmigranten in het voormalige hotel. Als het aan de gemeente ligt kunnen dat er in de toekomst veertig worden. „Over die twintig werd soms ook al wel gemopperd, maar het was aan vaardbaar", zegt Leo Fakkert van de dorpsraad. „Maar veertig is echt te veel. Mensen in de nabije omge ving vrezen dat hun huis in waar de daalt, maar er is ook angst voor geluidsoverlast." Volgens Fakkert zijn er ongeveer 285 handtekeningen opgehaald. Re kening houdend met het feit dat niet iedereen thuis was en kinde ren niet konden tekenen, betekent dat volgens hem dat 85 procent van de inwoners tegen de uitbrei ding is. De dorpsraad wil de handtekenin gen aanbieden aan de gemeente raad tijdens de komende vergade ring. Er staat ook nog een gesprek met de wethouder gepland.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 35