Zeefand PZC Stadsveste loopt heel langzaam vol BEVELANDEN-THOLEN 18 en 19 17 22 en 23 APPARTEMENTENCOMPLEX Ook beweging in commerciële ruimten rond Goese parkeergarage Bloemen en kransen in Colijnsplaat Gewonden bij ongeval in 's-Heer Abtskerke Politie ontmantelt hennepkwekerij De Jager praat weer met omwonenden almanak Varkenisse Donderdag 5 mei 2011 Saskia Schoon mag dankzij kijktraining met de auto rijden Gids leidt fietser langs routes met verhaal over de bevrijding Tip? bevelanden@pzc.nl/tholen@pzc.nl door Luc Oggel goes - Appartementencomplex Stadsveste in de schil van de par keergarage aan de Westwal in Goes loopt heel langzaam maar ze ker vol. Ook in de commerciële ruimten op de begane grond zit be weging. De woningen in Stadsveste staan inmiddels al bijna twee jaar te koop. Van de dertien appartemen ten in de vrije verkoop zijn er nog zeven beschikbaar. In totaal telt het complex dertig woningen: ze ventien met koopgarantformule - een constructie waarbij een koper 25 procent korting krijgt op voor waarde dat het appartement bij verkoop wordt terugverkocht aan de woningbouwvereniging RWS en de eventuele winst wordt ge deeld - en dertien in de vrije ver koop. Van de koopgarantwonin- gen is er nog één beschikbaar, van de andere dus nog zeven. Directeur Ruud de Baar van Mar- saki, dat Stadsveste samen met wo ningbouwvereniging RWS heeft ontwikkeld, is desondanks niet he lemaal tevreden. „Je hoopt natuur lijk dat alles voor de oplevering ver kocht is, maar het gaat niet zo snel." Volgens De Baar is er nog wel be langstelling voor de appartemen ten. „Tijdens open dagen is het al tijd druk, maar kijken is nog geen kopen." In de vijf commerciële ruimten op de begane grond is inmiddels ook wat beweging, er heeft zich een kledingwinkel gevestigd. Het gaat om Takko Fashion, een internatio nale keten met zo'n 1500 winkels in Europa. Het is de vijfde Zeeuw se vestiging. Volgens Nico Fierloos van make laar Area Retail Vastgoed Advi seurs, is Takko een 'absolute trek ker' voor de omgeving. Wat betreft de andere vier winkelruimten lo pen volgens hem gesprekken met diverse kandidaten, maar gaat het niet zo snel. „Wat meespeelt is de herinrichting van het Bleekveld. Die is pas aan het eind van het jaar gereed en daar wachten de kandidaten op." Het in Koewacht gevestigde Area Retail zoekt huur ders voor de ruimten in opdracht van een landelijke belegger. Dat er nu ook beweging komt in de winkelruimten vindt De Baar van Marsaki positief „Het ziet er dan allemaal wat aantrekkelijker uit." www.stadsveste-goes.nl COLIJNSPLAAT - In veel plaatsen op de Beve- king van Noord-Beveland vond zoals gewoon- waarna het gezelschap zich naar buiten begaf, landen en Tholen zijn gisteravond de gevalle- lijk plaats in Colijnsplaat (foto). Eerst was er Bij het oorlogsmonument werden kransen en nen sinds 1940 herdacht. De dodenherden- een bijeenkomst in de Protestantse Kerk, bloemen gelegd, onder meer door de school jeugd. Uiteraard werd net als in alle andere plaatsen ook twee minuten stilte in acht geno men. foto Willem Mieras n i1't "i v r ami» MMBAMKBMMfrfinrnf—ra—immwmmm—■mc——MgBBMMg—BgBgMHM— 'S-HEER ABTSKERKE Bij een ongeluk op de kruising van de Westhofsezandweg en de Kwe kerij weg bij 's-Heer Abtskerke zijn gisterochtend twee mensen ge wond geraakt Het gaat om een man van 70 en een vrouw van 67, die samen in de auto zaten. De man verleende geen voorrang aan een andere auto. Hij mocht het zie kenhuis gisteren nog verlaten. De vrouw is opgenomen. KLOETINGE De politie heeft gisterochtend een hennepkwekerij aangetroffen in een woning aan de de Martinus Nij- hofflaan in Kloetinge. In het huis werden 383 volgroeide planten aangetroffen. Twee vrou wen, van 22 en 29 jaar oud, die in de woning aanwezig waren, zijn aangehouden. Met een dagvaarding op zak mochten ze later naar huis. De planten zijn vernietigd. RILLAND De Jager Detachering uit Yerseke heeft maandagavond nog eens over leg met bewoners van de Gardiaan hof en de Pontiaanstraat in Ril land. Het is een besloten bijeen komst. „We willen in alle rust met deze mensen afspraken maken", zegt directeur Rien de Jager. On langs werd bekend dat De Jager het hotel heeft gekocht om er arbeids migranten onder te brengen. Het was die dag prachtig voorjaars weer, en het was ook nog eens meiva kantie. Een prima mogelijkheid dus voor die brugklasser uit Middelburg om samen met een grote groep vrien den op de fiets naar het strand aan de Walcherse kust te gaan. Pas laat in de middag kwam de jongen thuis. „Was het leuk vroeg zijn vader hem 's avonds, terwijl hij in de pan- Tip? redactie@pzc.nl nen roerde. „En op welk strand zijn jullie eigenlijk precies geweest?" „Het strand bij Varkenisse", was het antwoord vanaf de keukentafel. De vader maakte zijn zoon al snel duidelijk dat die plaatsnaam niet be stond. Het moest vast Valkenisse zijn. „Och", antwoordde de puber schouderophalend,Het leek me lo gisch, het lag vlakbij Biggekerke."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 33