241 sport 28 mei Edwin van der Sar is de oudste Alberto Contador voorbereid op een loodzware Giro d'ltalia RBC Roosendaal zakt naar de laatste plaats na puntenaftrek CHAMPIONS LEAGUE Manchester United bereikt eenvoudig de finale van de Champions League. Schalke 04 wordt ook in de return verslagen: 4-1. Kort geding Dordrecht tegen KNVB Kittel wint eerste rit Vierdaagse Duinkerke Ho-Pin Tung mogelijk in Indy 500-race UCI verbiedt renners gebruik van naalden donderdag 5 mei 2011 door Karei Pleunis De finale van de Champions League tussen Barcelo na en Manchester United wordt op 28 mei op Wembley gespeeld. ROOSENDAAL - De KNVB brengt RBC drie punten in mindering. Daardoor wordt de Roosendaalse voetbalclub hekkensluiter in de eerste divisie. Degradatie naar de topklasse dreigt nu eens temeer. De beroepscommissie van de KN VB bevestigde gistermiddag een eerder door de licentiecommissie opgelegde straf De club krijgt de straf omdat ze de doelstellingen die in een zelfopgesteld plan van aanpak zijn vastgelegd, niet ge haald heeft. Dit plan behelst een traject om van financieel onge zond weer gezond te worden. Bij controle door de KNVB bleek de club echter niet aan de eigen ver wachtingen te kunnen voldoen. Door de puntenaftrek moet RBC morgen van FC Dordrecht winnen om een kansje te maken op be houd. FC Almere mag dan de uit wedstrijd bij FC Den Bosch niet winnen. Een gelijkspel van FC Al mere is wel gunstig voor RBC, om dat het doelsaldo van de Roosenda lers beter is. Wethouder Toine Theunis van de gemeente Roosendaal, momenteel op fietsvakantie in Italië, is niet verrast door de straf „Dit was toch wel verwacht. Ik constateer dat financiële en sportieve proble men razendsnel bij elkaar zijn ge komen. Al is het idioot dat je door een financieel probleem in sportie ve nood gebracht kunt worden." Theunis vreest dat het weldra afge lopen is met betaald voetbal in Roosendaal. „Zelfs als RBC er in blijft, ontbreekt het nog steeds aan die zeven ton overbrugging die je nodig hebt. Dan blijft dat liquidi teitstekort. En ga je topklasse spe len, dan heb je zo'n peperduur sta dion op je nek, de vaste lasten er van. Dat is lastig." Een eventueel faillissement bete kent dat het personeel op straat komt te staan. „Triest, net zoals het triest is dat je dit zo vlak voor het honderdjarig bestaan over komt. Er gaat een stuk historie ver loren." door Wilber Hack Manchester United-aanvaller Anderson (rechts) viert zijn treffer met John O'Shea (links) en Paul Scholes. foto Robin Parker/EPA MANCHESTER - Nog maximaal vier wedstrijden. Dan zit de carrière van Manchester United-doelman Edwin van der Sar er op. Gistera vond bereikte hij met zijn dub ten koste van Schalke 04 zoals ver wacht de finale van de Champions League. Uit was al met 2-0 gewon nen, nu was het verschil nog dui delijker: 4-1. Met de eindstrijd op 28 mei tegen Barcelona - de vijfde finale voor de keeper - krijgt de loopbaan van Van der Sar een fan tastische apotheose. Van der Sar wordt met zijn 40 jaar de oudste 'speler' ooit in een fina le. Hij lost Paolo Maldini af, die in 2007 op 39-jarige leeftijd voor AC Milan nog in actie kwam. Aan zijn leeftijd werd Van der Sar een dag voor de return tegen Schal ke door zijn coach Sir Alex Fer guson herinnerd. Die luidde het af scheid alvast in. „Als ik Van der Sar een raad moet geven dan zeg ik: stop ermee. Hij is op de top van zijn carrière. Hij moet ervoor waken dat zijn leeftijd hem over valt. Ik zou Van der Sar niet in die situatie willen zien." De laatste maanden was er toch weer wat druk op de doelman om er nog een jaar aan vast te plak ken. Namen van veel potentiële opvolgers deden de ronde. De club nam de Deen Anders Lindegaard (27) van Aalesund over. Maar die is volgens oud-doelman en clubicoon Peter Schmeichel niet geschikt om eerste keeper te worden. Van der Sar gaf zelf nooit aanlei ding tot speculaties dat hij nog lan ger door zou gaan. De doelman, die Maarten Stekelenburg veelvul dig naar voren schoof, verklaarde dat de club al een opvolger heeft gevonden. „Maar het is niet aan DORDRECHT FC Dordrecht heeft een kort ge ding aangespannen tegen voetbal bond KNVB. De club uit de Jupiler League vindt dat het ten onrechte drie punten af trek heeft gekregen. Het kort geding dient vrijdagmid dag, enkele uren voor de slotwed strijd van het seizoen tegen RBC Roosendaal. ORCHIES De Duitse wielrenner Marcel Kittel heeft de eerste etappe van de Vier daagse van Duinkerke gewonnen. De renner van het Nederlandse Skil-Shimano was na 180 kilometer de snelste in de massasprint. Kittel (22) hield de Rus Denis Ga- limzjanov en de Italiaan Giacomo Nizzolo achter zich en vertrekt van daag als leider in de tweede etap pe. INDIANAPOLIS Autocoureur Ho-Pin Tung krijgt de kans als eerste Chinees deel te ne men aan de beroemde Indy 500 in Indianapolis. De Chinees, die te vens de Nederlandse nationaliteit bezit, heeft een uitnodiging van Schmidt Dragon Racing om in een Dallara Honda-bolide te stappen. De eerste training voor de Indy 500 is op 14 mei. AIGLE Het is wielrenners voortaan verbo den injectienaalden te gebruiken zonder een duidelijke medische re den. Dat heeft de internationale wielrenunie UCI bekendgemaakt. Met het initiatief, onder de naam No Needle Policy, geeft de UCI uit drukking aan de wens de gezond heid van renners te beschermen, te streven naar gelijke kansen en do ping te bestrijden. s&mêwmmmmz RIJSWIJK - Alberto Contador ziet de Ronde van Italië, die zaterdag in Turijn begint, misschien wel als de grootste test tot nu toe sinds hij de status als beste ronderenner van de wereld met zich mee draagt. De Spaanse wielrenner van ploeg Saxo Bank keert voor het eerst terug in de Giro sinds hij de rittenkoers in 2008 op zijn naam schreef Dat deed hij in een jaar waarin zijn ploeg Astana was uitgesloten voor de Tour en hij in het najaar ook nog de Vuelta won. „Als het om het parkoers gaat, is dit zeker de zwaarste grote ronde waaraan ik begin", liet Contador opteke nen. „Er zitten een paar flinke ber gen tussen. In tegenstelling tot in 2008 ken ik nu de details, mijn te genstanders en heb ik me terdege voorbereid." In het jaar dat hij de Giro won, ontving zijn ploeg pas een week van tevoren een uitnodiging. „Ik denk dat de route nu veel zwaar der is dan in het jaar dat ik de Giro won. Ook al is het waar wat som mige renners zeggen, dat dat ook een loodzware Giro was. Maar toch lijkt deze me moeilijker." De wellicht zwaarste beproevin gen wachten in de ritten negen, veertien en twintig. In de negende etappe wordt het peloton twee maal de Etna opgejaagd. De ont zagwekkende Zoncolan, met een gemiddeld stijgingspercentage van 11,9 en stukken van 22 procent, is het hoogtepunt in rit veertien. Rit twintig telt 242 kilometer met daarin de deels niet geasfalteerde klim naar de top van de Finestre en de aankomst in Sestrière. Contador vergeet de drie tijdritten niet. Eerst is er de ploegentijdrit in Turijn,, rit zestien is een klim- tijdrit, terwijl er op de slotdag nog eens 32 merendeels vlakke tijdritki lometers klaar liggen. „Ze zijn belangrijk want elke se conde die je kunt pakken kan cru ciaal zijn. Maar ik denk niet dat de ploegentijdrit zo'n impact heeft als bijvoorbeeld in de Tour van 2009." Contador, de winnaar van de Tour in 2007, 2009 en 2010, weet nog niet of hij komende zomer in Frankrijk erbij is. In juni doet het sporttribunaal CAS uitspraak in de beroepszaak die de internatio nale wielrenunie UCI en wereldan- tidopingbureau Wada hebben aan gespannen. Zij zijn het niet eens met de vrij spraak die Contador van de Spaan se wielerbond kreeg nadat bij hem in de Tour van 2010 sporen van het verboden middel clenbuterol waren aangetroffen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 24