de bevrijding op Neeltje Jans zeeland 123 bin n9n uit Palladio Zeeuwse omroepers naar Amerika Twitter mee over vrijheid r-<; brieven genieten van Tribü buitenmeubelen, model Mirthe donderdag 5 mei 2011 Monument voor Poolse militairen in Axel. havenstad Vlissingen heeft een ei gen route gekregen. In de omgeving van Kapelle en Wemeldinge gaat het over de Fran se hulp in 1940. De bevrijding van de Zak van Zuid-Beveland ging ge paard met een landing van Schot se militairen. Bij Rilland, Krabben- dijke, Kruiningen en Waarde vol gen we de opmars van de Canade zen tijdens de moeizame bevrij ding van het smalste stukje Zee land. Op de kop van Schouwen fietsen we met de Tien van Renes- se in het achterhoofd. De route tus sen Zierikzee, Bruinisse en - met het pontje - Anna Jacobapolder, heeft ook betrekking op de perio de na oktober-november 1944, Monument voor luitenant Robert Deprez, 's-Gravenpolder. door Lilian Dominicus HOLLAND (MICHIGAN) - De Zeeuw se dorpsomroepers Wim de Smit Nisse en Marco van Avermaete uit Philippine vertrekken aanstaande maandag met twee andere Neder landse omroepers naar het plaatsje Holland in het Amerikaanse Michi gan, om daar deel te nemen aan een concours. Het omroepersconcours is onder deel van het groots opgezette Tu lip Time Festival, dat ieder jaar in mei wordt gehouden. De Neder landers vertrekken op uitnodiging van de Nederlandse Amerikaan John Karsten, die, net als de vier, lid is van het Gilde van Stads- en Dorpsomroepers Nederland. Op het Tulip Time Festival zijn klompendansen te zien, er zijn pa rades, Nederlands voedsel, concer ten en theater en kinderattracties en natuurlijk bloeien overal de tul pen. Het westelijk deel van Michi gan telt vele afstammelingen van oorspronkelijk Nederlandse immi granten. Zij hebben sommige tradi ties meegenomen en in stand ge houden. „Na het concours vertrekken we ook nog naar het plaatsje Zeeland, waar we op bezoek gaan bij burge meester Lester Hoogland", zegt De Smet. De reisgenoten van de Zeeuwen zijn Gerard Kuiper uit Zandvoort en Lidia de Ruit uit Ca- pelle a/d IJssel. „Zij is eigenlijk een scheepsomroeper, want zij is in dienst van scheepswerf De Delft in Rotterdam", zegt De Smit. Monument voor burgerslachtoffers in Zuidzande. toen Schouwen-Duiveland nog niet bevrijd was. Visser en Haak hebben een gids sa mengesteld waarin de oorlog recht wordt gedaan, ook voor wie er niet bij was. In de tekst zorgen de kernachtige herinneringen van ooggetuigen voor inleving en bele ving. Fifi Visser kent bovendien de macht van het getal. Even melden, dat er bij de bevrijding van Sluis 65 mensen omkwamen, onder wie niet één Duitser, verklaart dat de viering van de bevrijding lange tijd gemengde gevoelens opriep. Fifi Visser en Gijs Haak: Fietsen langs sporen van de oorlog in Zee land - Den Boer/De Ruiter, €9,90. Brieven (max. 150 woorden) richten aan: Lezersredacteur PZC Postbus 91 4330 AB Middelburg 0118-434005 lezersredacteur@pzc.nl Lété Mevrouw Rijkhals-Ferket heeft zich in de krant van 2 mei gestoord aan mijn woordgebruik 'mensen aan de onderkant van de samenle ving' voor mensen van de sociale werkvoorziening (WSW). Ik kan me er iets bij voorstellen. Echter, in de Vlissingse gemeente raadsvergadering ben ik juist opge- Kunnen tweets oorlogen ont ketenen en regimes omver werpen? In ieder geval ver snellen ze de revolte. De Arabische actualiteit is het bewijs. In het kader van de Maand van de Vrijheid houden Scoop, Zeeuwse Bi bliotheek en de PZC in samenwer king met de Hogeschool Zeeland op donderdag 12 mei een debat onder het thema Vrijheid 2.0: over de macht en de kracht van sociale me dia. Gespreksleider is Maurits Sep van de PZC. mmsmmsim komen voor de mensen van Lété. Samen met genoemde Coen van Dalen hebben we aangegeven om rekening te houden met de moeilij ke en kwetsbare positie van deze mensen op de arbeidsmarkt. Juist vanwege ons respect voor hen. Te scherpe maatregelen nemen om de gemeente meer geld te bespa ren zou ten koste kunnen gaan van deze Lété-werknemers, die op de arbeidsmarkt de kwetsbaarsten zijn. Dat bedoelde ik te zeggen. Daar hebben we voor gewaarschuwd. Ondanks ons verzet is het raads voorstel aangenomen: zo snel mo gelijk wil de meerderheid van de raad alle tekorten weghebben. A. Soplantila Kievietsprenk 42, Vlissingen De PZC zal vanaf vandaag vijf da gen lang elke dag (tot en met dins dag, maar niet op zondag) een ande re stelling twitteren. Reageer op de stellingen via #vrijheidzld en bepaal mee waar over gedebatteerd gaat worden op 12 mei. De leukste en scherpste reacties worden uit de onlinediscus- sie gehaald en verder uitgediept in het debat in de Zeeuwse Biblio theek. Dat begint donderdag om 16.00 uur en duurt tot 18.00 uur. De stelling waarover vandaag via Subsidie Reactie op brief den Heijer. Ockels zou volgens hem eens aan het woord moeten komen over de na tuur. Wubbo keek vanuit de ruim te en zag hoe kwetsbaar wij zijn. Er zijn vast betere kandidaten te be denken. Onze Wubbo is inventief met het binnenhalen van subsidies voor projecten waar we niets aan hebben. Een busje voor personen vervoer bijvoorbeeld met een snel heid van circa 200 km/h, was goed voor een paar miljoen subsidie. En wij maar betalen. Verwacht niet dat u een zinnig betoog op uw be merkingen zal krijgenwaarschijn lijk een aanvraag voor subsidie. George Fongers Roompot 9, Arnemuiden De Maand De Vrijheid twitter gediscussieerd kan worden, luidt: Je mag zeggen en schrijven wat je wilt, zowel in de virtuele als in de fysieke wereld. Je kunt de stelling op twitter vin den via de hashtag #vrijheidzld dekking nabij de Steenbank, maar die kon nog geoptimaliseerd wor den. Vandaar het verzoek van de Belgen. In 1978 sloten België en Nederland een zogenaamd radarverdrag dat leidde tot de Schelderadarketen. In 1991 werd die keten operationeel. Op 1 maart 1991 werd deze feeste lijk ingehuldigd door koningin Bea trix en koning Boudewijn, in de haven van Antwerpen. De Schelderadarketen is een grens overschrijdend project van zowel de Nederlandse Rijkswaterstaat als het Vlaamse Agentschap voor Ma ritieme Dienstverlening en Kust. Door deze samenwerking kan een nautisch gebied op de Noordzee in de gaten gehouden worden vanaf de Franse grens tot aan de rede van Vlissingen, de haven van Zee- brugge, de Westerschelde, de Bene- den-Zeeschelde tot ongeveer aan de Kallo-sluis en de haven van Antwerpen. Er bevinden zich ver- keerscentrales in Hansweert, Ter- neuzen, Vlissingen, Zandvliet en Zeebrugge, die met elkaar verbon den zijn. De operators die op de posten werken krijgen hun infor matie van 21 radartorens (in jargon sensors genaamd), waarvan één zich op een offshoreplatform in zee bevindt. Verkeersleiders volgen de positie van de schepen en kunnen die schepen op een radarscherm van een label met allerlei informatie woonconcept buitenmeubelen buitenverlichting Schouwersweg 7 Heinkenszand 0113 567614 binnenuit.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 23