201 zeeland Baron ten strijde tegen hondendrol Bewoners Schotsman tegen verkoop OVERLAST Jaarlijkse oogst op 'bruine routes' in mondaine badplaats Knokke: 11.000 drollen /TXAutoTeam LJLA voe I je v r i j donderdag 5 mei 2011 W door Frank Cijsel en Wout Bareman Een zonnige, maar winde rige ochtend op 'de dijk' in Knokke. Madammen met een bontjas laten hun troeteldier uit. De één met een poepschepje in de hand, de ander zonder. Eén van de twee kleine keffers van dame op leeftijd Ghislaine uit Sint Job in 't Goor hurkt bevend - er staat immers een strakke noord oostenwind - en produceert een onooglijk klein keuteltje. Daarvoor gaat Ghislaine natuurlijk niet door de knieën. „Meneer de baron kan mij nog meer vertellen. Hij doet het allemaal voor de publiciteit, meneer de burgemeester. Maar mijn Goliath en Davidke doen hun behoefte waar ze willen. Wij hebben hier al twintig jaar een ap partement, betalen braaf onze be lasting en van dat geld moet het stadsbestuur maar een extra poepschepmobiel aanschaffen." Pensionado lean knikt. Hij houdt zijn Duitse herder Jonas strak aan de lijn. „Ik heb wel een plastieken zak bij me voor het geval Jonas no dig moet. fk heb geen zin in zo'n boete. Maar burgemeester Lippens draaft wel enorm door. Het ene jaar haalt hij de krant met het ver bod op ffigoboxen, het andere jaar bindt hij de strijd aan met 'de groe ne maffia', die windmolens op zee wil... En nu dus de honden. Die man moet echt met pensioen." lean komt uit Sint Jezus-Eik. Daar is het nog grotendeels vrij poepen voor de hond. Wie niet horen wil moet voe len, vinden de bestuurders van kustgemeente Knokke-Heist. Ze hebben de oorlog verklaard aan hondenbezitters die zich niet aan de regels houden. En dat zijn er ve le. Straten en parkjes liggen dag in, dag uit bezaaid met hondendrol len. De baasjes, die hun viervoeter niet aan de lijn houden, ook niet op het strand, vormen een steeds grotere bron van ergernis voor be zoekers van de badstad. Die moe ten zich vaak bijkans slalommend tussen de uitwerpselen een weg banen over de Zeedijk. Maar burge meester Leopold baron Lippens toont als zo vaak zijn onbegrensde macht. Hij heeft het complete poli De Zeedijk van Knokke behoort tot de zogenoemde 'bruine routes' in de badplaats. tiekorps opgedragen overtreders hard aan te pakken. Geen middel wordt geschuwd: agenten in bur ger gaan in hinderlaag om nietsver moedende overtreders op heter daad te betrappen. Zo'n 'heter daadje' levert een boete op van vijftig euro. De regels zijn simpel: een hond moet aan de 'leiband' en het baasje moet de hondenpoep di rect in een plastic zakje afvoeren. En, let goed op (citaat uit de regle menten): „Het zakje moet voldoen de groot zijn om dichtgeknoopt te kunnen worden." Waarnemend burgemeester Maxim Willems noemt de actie het ultieme wapen in de strijd tegen de hondenpoep. De af gelopen 15 jaar werden allerlei campagnes bedacht. Zonder suc ces. Vorig jaar nog telde de afvalbe heerder meer dan 11.000 honden drollen. Inderdaad, alle drollen worden geteld, voor de statistiek. In doemscenario's wordt uitge gaan van 50 drollen per dag, maar het waren er de laatste tijd alweer 2000 per maand. Hier en daar is de overlast extreem. Willems spreekt in die specifieke gevallen van 'de bruine routes', de Zeedijk, het Zegemeer en (hoe toepasse lijk) het Verzetsplein voorop. On danks aanzwellend protest zet de foto Mark Neelemans gemeente door. Bij een eerste grootschalige politieactie werden honderd bekeuringen uitgedeeld. En het aantal aangetroffen drollen is op de meest kritieke plaatsen - de zogenaamde brown points - in middels gehalveerd Later dit jaar volgen meer verrassingsacties. En voor het geval de baasjes hardleers blijken, heeft baron Lippens nog een stok achter de deur: een data bank met DNA van alle honden. door Claudia Sondervan KAMPERLAND - De gemeente Noord-Beveland mag niet zomaar land aan de Veerse Meeroever ver kopen voor woningbouw, als die grond al bijna vijftig jaar geleden de bestemming 'recreatie' heeft. Dat vinden de bewoners van park De Schotsman in Kamperland. De nieuwe Bewonersvereniging De Schotsman wil de gemeente een tegenbod doen: de leden wil len hun bedreigde 'landje' geza menlijk aankopen, zodat het pu blieke gebruik ervan mogelijk blijft. De gemeente is voornemens de grond te verkopen aan een par ticulier voor woningbouw. Als compromis heeft wethouder Adrie van der Maas voorgesteld om een strook van drie meter breed op het perceel publiek te houden. De grond zou de gemeente circa 700.000 euro opleveren. De omstreden kavel aan de Stern laan 23-25 is de grootste van drie nog onbebouwde terreintjes langs de Veerse Meeroever op park De Schotsman. Vooral de bewoners van de huizen die niet direct aan het water liggen, maken gebruik van de 'landjes' om te recreëren. Daar zijn die landjes ook voor be doeld, stelt Willem van Acker van de bewonersvereniging. „Bij de in richting van het park in 1964 heeft de gemeente deze grond kunnen kopen van de dienst Domeinen voor één gulden. Er rust de be stemming 'recreatie' op. Dat kan de gemeente enkel wijzigen als daar een breed belang mee ge diend wordt." De omwonenden hebben er zelf een botenhelünkje, een lier en een steigertje gebouwd. Bovendien heeft het terrein een belangrijke af wateringsfunctie voor het park, aangelegd na de wateroverlast door hevige regen in 2006, noteert hij. Van der Maas biedt de bewo ners, naast het behoud van toe gang tot het Veerse Meer via een pad naast het te verkopen perceel, ook aan het vrijrecht op de overige twee landjes te garanderen en de oevers te verbeteren. „Zo kan de bouw van één huis het woonge not van het park niet schaden." Van der Maas wil volgende week weer rond de tafel gaan zitten met de bewonersverening. AutoTeam Vlissingen Bedrijfsweg 2 (naast het Vrijburgbad) (0118) 46 17 10 www.autoteam.nl officieel Opel Dealer Wlr leben Autos.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 20