Nederlanders het langst online Tekort aan Poolse arbeidskrachten dreigt PZC 10 en 11 UitCids MEDIA Twaalf miljoen mensen zitten gemiddeld 34,4 uur per maand op internet Stilte op de Dam Superwindmolens in Vlissingen-Oost Doden bij schietpartij in autobedrijf VS geven foto's van Bin Laden niet vrij Zonnig en steeds warmer, 17° FNV eist hoofd van Jongerius Wie drinkt koffie met zijn 'gekke' buren? Vandaag als bijlage bij uw krant DONDERDAG 5 mei 2011 - PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT - 253e jaargang nr. 106 - los nummer €1,55, zaterdag 2,30 WALCHEREN mmammmmmmmm mmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmis LONDEN - Nederlandse internetters waren in maart gemiddeld 34,4 uur online, dat is 33 procent langer dan het Europese gemiddelde. Zij bezochten verder 3515 pagina's per persoon, 31 procent meer dan lH(BgHgM8BMIHWilMB8M18SBIil IWM fll.ll! KHMMBWMMBR&Sf. het gemiddelde, aldus het onder zoeksbureau comScore gisteren. Het aantal mensen in Nederland dat online ging, kwam uit op bijna twaalf miljoen. Duitsland heeft het hoogste aantal internetgebrui kers van is jaar en ouder met 49,7 miljoen unieke bezoekers, gevolgd door Rusland met 47,4 miljoen be zoekers. Frankrijk staat op de der de plaats; daar gingen 42,3 miljoen mensen online. Het aantal bezoe kers in Europa bedroeg 363,7 mil joen. Die waren gemiddeld 26 uur online. De websites van Google waren het populairst in Europa met meer dan 330 miljoen unieke bezoekers, gevolgd door de websi tes van Microsoft met 272,8 mil joen bezoekers. De sociale net werksite Facebook komt op de der AMSTERDAM - Koningin Beatrix, prins Willem- Alexander en prinses Maxima leggen een krans op de Dam in Amsterdam. Nederland heeft gister avond om 20.00 uur twee minuten stilte in acht genomen om de oorlogsslachtoffers te herden ken van de Tweede Wereldoorlog en daarna. Voorafgaand aan de stilte legden de koningin en de prins een krans bij het monument. Daarna droeg Esmee Hendriks haar gedicht Trots voor. Zij was de winnares van de poëziewedstrijd voor DEN HAAG - Werkgevers en uit zendbureaus vrezen dat er snel een tekort ontstaat aan Poolse uit zendkrachten en seizoensarbei ders in Nederland. Nu ook Duitsland en Oostenrijk de grenzen per 1 mei volledig heb ben geopend voor werknemers uit de nieuwe EU-landen, wordt het voor veel 'Nederlandse' Polen aan trekkelijk om te verkassen naar een van die landen, verwachten ze. Dat kan leiden tot grote tekor ten aan arbeidskrachten en tot ho gere loonkosten en duurdere se cundaire arbeidsvoorwaarden. Het effect van de opening van de Duitse grens is nog niet merkbaar. Maar drie uitzendbureaus vrezen dat dat snel verandert. „Deze zo mer gaan veel Polen naar huis op vakantie. Als ze dan van buren, vrienden of familie horen dat je in Duitsland ook goed betaald werk kunt vinden, gaan ze nadenken", zegt John van der List, directeur van uitzendbureau Exotic Green. Zijn collega's Frans van Gooi van Otto Workforce en Jan de Jong van Randstad Cross Border Staf fing vrezen ook dat het moeilijker wordt om voldoende Polen naar Nederland te halen als ze een dich ter bij huis ook terechtkunnen. Over een paar maanden wordt het 'Duitsland-effect' voelbaar, over de plaats met 234,6 miljoen bezoe kers. Facebook had met 109,9 mil jard de meeste pageviews. Google eindigde als tweede met 94,8 mil jard, gevolgd door het Russische sociale netwerk VKontakte met 33,1 miljard pageviews. jongeren, Dichter bij 4 mei, die het Nationaal Co mité 4 en 5 mei uitschreef, foto Robert Vos/ANP U pagina 6 en 7: dodenherdenking met een extra buffer BORSSELE EPZ, exploitant van de kolen- en kerncentrale, gaat in Vlissin- gen-Oost de twee grootste wind molens van Nederland bouwen. Ze komen te staan op het terrein van kolenoverslagbedrijf Ovet en wor den 175 meter hoog. pagina 2 en 3: Neerlands grootste pagina 3: commentaar AMSTERDAM Bij een schietpartij in een autobe drijf in het Westelijk Havengebied in Amsterdam zijn gisteren meer dere doden en gewonden gevallen. De politie houdt rekening met een afrekening in het criminele circuit. WASHINGTON De Verenigde Staten zullen geen fo to's vrijgeven van Osama bin La den, die na zijn dood zijn gemaakt. pagina 8 en 9: geen trofee Nederlanders zitten te lang achter de computer reageer op www.pzc.nl Ik ben vanavond om acht uur twee minuten stil |eens 9% mwmmmtm één tot anderhalf jaar ontstaan er grote tekorten, is hun inschatting. Volgens prognoses krimpt de Duit se beroepsbevolking de komende jaren met ruim drie miljoen werk nemers. Alleen al in Duitsland zou den over vijf jaar 800.000 Polen extra nodig zijn om de economie draaiende te houden. Volgens schattingen werken er 150.000 tot 200.000 Polen in Ne derland. Word ook abonnee! Zie bon op pagina 2 of bel 088 -013 99 10 8 711688 555530

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 1