zeeland19 de zee door de voordeur binnen Veere plaatst ruim honderd ondergrondse restafvalcontainers Walcheren ruim jaar onder water NATUURLIJK ZUIGLAMSVLEES uit de kudde! Vrachtwagen raakt scootmobiel Markt voor goede doel bij Marnixkerk Aanhangwagen in Arnemuiden gestolen donderdag 5 mei 2011 de enige kraan in huis. Die heeft gedurende de hele periode van inundatie water gegeven. De keuken had geen verhoogde vloer. Moeder Adriaanse stond soms met het water tot haar knie ën te koken. Het eten werd op de vliering bewaard om te zorgen dat het droog bleef Om niet steeds heen en weer te hoeven lopen, had moeder Cornelia in de keu ken altijd een emmer vol drinkwa ter staan. En een emmer zeewater voor de schoonmaak. Een vergis sing was snel gemaakt, dus er wa ren dagen dat de thee een tikje zil tig smaakte. Voor de kinderen Adriaanse was het natte bevrijdingsjaar een jaar vol avontuur. In de zomer van 1945 kon er voor de deur gezwommen worden. Of varen in een wastobbe. En in de avonduren zagen ze door het raam de zee fonkelen door de fluo rescerende algen. Zes van de elf kinderen Adriaanse poseren in een sloep, vlnr Suzan, Jan, Daan, Toos, Jo, Piet en Ko. zwartwitfoto's collectie familie Adriaanse In oktober 1944 bombardeer den geallieerde vliegtuigen de Walcherse zeeweringen bij Westkapelle, Vlissingen, Ritthem, Veere en Vrouwenpolder. Het on der water zetten van het eiland moest de Duitse posities verzwak ken. Het bombardement maakte deel uit van de Slag om de Schel de, bedoeld om de vaarroute naar de haven van Antwerpen veilig te stellen. Na het kapot gooien van de zeewe ringen kon de vloed ongehinderd twee keer per dag Walcheren bin nendringen. Alleen de hoger gele gen stads- en dorpskernen bleven droog. De vele duizenden mensen die in de lager gelegen gebieden woonden, werden geëvacueerd. De stad Middelburg, zelf deels ver woest in 1940 en ook al dichtbe volkt door evacués uit het eerder al zwaargetroffen Vlissingen, kreeg nog eens een stroom dakloos ge worden Walchenaren te verwer ken. Pas op 5 februari 1946 werd het laatste dijkgat, bij Fort Ramme- kens, gesloten. www.kaliouwlandschapsbeheer.nl Bel: 06-44798475 VLISSINGEN - Op de Boulevard Evertsen in Vlissingen is gistermid dag een vrouw gewond geraakt toen zij werd aangereden in haar scootmobiel. De 81-jarige Vlissing- se vrouw liep daarbij een lichte verwonding op aan haar been. De vrouw reed omstreeks 14.30 uur met haar scootmobiel op de boulevard. Ze werd aangereden door een vrachtwagen. Het ambu lancepersoneel kon de vrouw ter plekke behandelen behandelen en bracht haar vervolgens naar huis. WEST-SOUBURG In en om de Marnixkerk in Sou burg wordt zaterdag van 9.30 tot 15.30 uur een verkoop- en activitei tendag gehouden: de Marnixmarkt. Buiten en binnen de kerk staan kra men met allerlei artikelen, zoals handgemaakte kaarten en siera den, planten, boeken, groente, fruit, moederdagtaarten, oliebollen en gebakken vis. Verder worden er kinder- en jeugdactiviteiten gehou den. De opbrengst van deze markt is bestemd voor een zendingspro ject in Nigeria en de komende Va kantie Bijbel Club in Vlissingen. ARNEMUIDEN In Arnemuiden is in de nacht van dinsdag op woensdag een aanhang wagen gestolen. Deze stond op een terrein aan de Muidenweg, vlakbij het Veerse Meer. Het gaat volgens de politie om een twee-assige middenasaanhangwa- gen van het merk Saris. De aan hangwagen heeft aan de voorzijde een donkerbruine houten opberg- kist. Daarin waren netten en tou wen opgeborgen. De waarde van de aanhangwagen bedraagt naar schatting enkele dui zenden euro's. mssmmsssmmw door Annemarie Zevenbergen DOMBURG - Veere is begonnen met de plaatsing van ondergrondse containers voor de inzameling van restafval. In 2013 moeten binnen de gemeente in totaal 108 contai ners ingegraven zijn. Dat betekent ook dat de gemeente dan stopt met de gescheiden inza meling van het GFT (groente, fruit en tuinafval) bij die ondergrondse containers. Gebleken is dat de rela tief hoge kosten niet opwegen te gen de geringe hoeveelheid GFT die wordt opgehaald. De ondergrondse containers wor den geplaatst bij de wozoco's in Aagtekerke, Domburg, Koudeker- ke, Oostkapelle, Westkapelle en Zoutelande en bij bejaardenwonin gen in zeven dorpen. Daarnaast ko men ze in parken met zomerhui zen, zoals Breezand 1 en 2 in Vrou wenpolder en Duinpark en Kust licht in Zoutelande. Ook bij appar tementencomplexen en bij vakan tiewoningen worden containers in gegraven. Met die ondergrondse containers wil de gemeente de verrommeling tegengaan en de kwaliteit van de inzameling verbeteren. Daarnaast wil Veere de afvalinzameling effi ciënter maken. De containers hebben per stuk een inhoud van vijf kuub. Ze zijn voorzien van een elektronische toe gang. Dat houdt in dat de gebrui ker een pasje nodig heeft om zijn afval kwijt te kunnen. Elke wo ning die straks aangewezen is op een container, krijgt een pasje in de vorm van een sleutelhanger. Een tweede ^pasje kan bij de ge meente gekocht worden voor 20 euro. Maandag worden de eerste contai ners in de gemeente in gebruik ge nomen. Dat zijn er zes aan de Joos- sesweg in Westkapelle en zeven tien in Zoutelande, verdeeld over de parken Duinpark, het Kustlicht, de Zandput en de Schakel. Seissingel 24, waar het gezin Adriaanse woonde. foto Ruben Oreel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 19