181 zeeland Voorwaardelijk voor fatale aanrijding Twee keer daags kwam ^7 Herinrichting Bellamypark gaat volgende fase in Rechter maant tot spoed vertier op bij aanpak stankoverlast H°"\)"cUighe Voor uw Staatslot loopt u binnen bij: RECHTBANK Ongeluk Nieuwe Vlissingseweg Primera van 'tWestende Vrijlandstraat 87 - 89 Middelburg Tel. 0118-613680 Staatslot* rij verNlEUWd MIDDELBURG De vooroorlogse wijk Nieuw Middel burg wordt gerenoveerd. De PZC volgt het op de voet. STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl www.vernieuwdmiddelburg.nl donderdag 5 mei 2011 door Emile Calon MIDDELBURG - Een voorwaardelijke boete van vijfhonderd euro. Die straf krijgt een 48-jarige inwoner van Middelburg van de rechtbank omdat hij op 8 november 2010 een dodelijk ongeval veroorzaakte op de Nieuwe Vlissingseweg. De Middelburger reed die dag met zijn auto tegen een invalidenwa- gen met daarin een 68-jarige plaatsgenoot. Die werd uit de inva- lidenwagen geslingerd en overleed ter plaatse. TWee weken geleden eiste officier van justitie W. Smeenk tegen de Middelburger een boete van vijf honderd euro en een voorwaarde lijke rijontzegging van een half jaar. De straf die de Middelburger krijgt is aanmerkelijk lichter dan de straf die de rechtbank enkele weken te rug gaf aan een inwoonster van Ga- pinge (59) voor een andere dodelij ke aanrijding op diezelfde weg. Zij kreeg een taakstraf van 120 uur en een rijontzegging van een jaar, waarvan de helft voorwaardelijk, voor het aanrijden van een koets op 28 september 2010. Daarbij kwam de koetsier om het leven en raakte zijn passagier zwaarge wond. Tegen deze vrouw was de zwaardere straf geëist omdat ze enige tijd niet had opgelet op het andere verkeer. Ze werd veroor deeld op basis van Artikel Zes van de Wegenverkeerswet. Volgens de rechtbank had ze een misdrijf be gaan door achttien seconden niet op te letten. De Middelburger is veroordeeld op basis van Artikel Vijf van de Wegenverkeerswet. Hij heeft vol gens de rechtbank geen misdrijf ge pleegd, wel een overtreding. Ook het Openbaar Ministerie liet tij dens de rechtszitting weten dat er in dit geval geen sprake was van een misdrijf Op het moment van de aanrijding was het slecht weer; donker en regenachtig. De verlich ting van het invalidenvoertuig was ook minimaal. Als gevolg van de twee ongevallen met dodelijke afloop heeft: de pro vincie dit jaar de verkeersregels voor de Nieuwe Vlissingseweg aan gepast. De verbinding tussen Vlis- singen en Middelburg is nu, met uitzondering van landbouwvoer tuigen, verboden voor langzaam verkeer.' door Maurits Sep VLISSINGEN - De ingrijpende aan passing van het Bellamypark in Vlissingen gaat volgende week de tweede fase in. Daardoor moet het gemotoriseerd verkeer enkele we ken lang rekening houden met om leidingen. Het werk concentreert zich de ko mende tijd op het Beursplein, de Beursstraat, de Smalle kade en het zuidelijk deel van het Bel lamypark. Voor de kermis in juli moet alles klaar zijn. Het Bellamypark is vanaf volgende week maandag (9 mei) enkele we ken onbereikbaar via de boule vards. Dat duurt tot en met vrijdag 3 juni. Gemotoriseerd verkeer kan nog wel via de Nieuwendijk op het Bellamypark komen. Op het park zelf wordt de doorgaande weg bij reptielenzoo Iguana in twee richtingen opengesteld, zo dat de doorstroming van het ver keer wel goed blijft. Op dat stuk worden parkeerplaatsen verwij derd. De andere parkeerplaatsen blijven zo lang mogelijk beschik baar, meldt de gemeente Vlissin gen. Een overzicht van alle verkeers maatregelen op en rond het Bel lamypark is te vinden op www. vlissingen.nl/bellamypark. meente wel wist dat de. luchtver versing onder de wettelijke maat was, maar dat zij Culi Consult wat tijd wilde geven om plannen te maken en vergunningen aan te vra gen. Volgens de rechter voldoet de kookstudio aan alle eisen als er me chanische ventilatie wordt aange bracht, omdat de luchtcirculatie dan op peil is. De aanpassingen moeten op 1 juni klaar zijn. Krüse verklaarde tijdens de zitting dat dit haar problemen niet op lost, omdat de geuroverlast niet uit het restaurant komt, maar uit de keuken. Als zij overlast houdt, moet zij zelf aantonen waardoor die wordt veroorzaakt. GOES - De veertiende editie van de Hollandsche Hoevedag in Goes biedt op zaterdag 14 mei van 13.00 tot 17.00 uur tal van activiteiten. Sportpunt Zeeland stelt de klim toren op, de winkeltjes zijn open, er is mogelijkheid om te hout- draaien en wol te spinnen. Op de kinderboerderij mogen kinderen ponyrijden. Restaurant De Vierlin- den bestaat 25 jaar en iedereen mag komen 'ringrijden', boeren golf spelen of geschminkt worden. De scouting laat een zelfgebouwde toren zien, speelt boerengolf bakt pannenkoeken en heeft een vuur- cirkel. Ook zijn er gratis ritjes met paard en wagen. door Rutger Snijder VLISSINGEN - De gemeente Vlissin gen moet binnen een week aan ge dupeerde P. Krüse laten weten wat ze gaat doen om kookstudio Culi Consult te laten voldoen aan de wettelijke eisen. Dit heeft de recht bank besloten. Elke week dat de ge meente niet voldoet aan deze eis, moet zij een bedrag van vijfhon derd euro aan Krüse overmaken. Mevrouw Krüse spande de zaak aan omdat ze veel last heeft van stank die volgens haar van de kookstudio onder haar apparte ment vandaan komt. Tijdens de zitting werd duidelijk dat de ge- Zesenzestig jaar later vertellen Lies, Leo, Corry, Toos en Ko over dat eerste natte jaar van de bevrij ding. Een jaar eerder, in 1943, was het oudste kind van Leendert en Cornelia overleden. Niet door oor logsgeweld, hun oudste zoon Adri was gestorven aan een ziekte. Dat zal zeker meegespeeld hebben bij de wens om alle kinderen bij zich te houden. Het werd een bijzonder jaar. Om nog een beetje droge voeten te houden, verhoogde vader Adriaan- se de vloer met vlonders. Bij vloed klotste het water eronder. Die vloer kwam tot aan de venster bank. Wel uitkijken als je naar buiten stapte, want bij hoogwater viel je pardoes in zee. Buiten was lastig om je goed te oriënteren. Doordat moeilijk te zien was waar de veste begon, ging er zo nu en dan ie mand kopje onder. De meiden sliepen op de begane grond aan de voorzijde, 's Nachts hoorden ze het drijfhout tegen de muren bonken. Soms dreef er een kadaver van een paard of koe voor bij. door Theo Giele Vader, moeder en elf kinderen moesten bij elkaar blijven. Inunda tie of niet, Leendert en Cornelia Adriaan- se-Louwerse waren niet van plan om hun kinderen Lies, Kees, Leo, Corry, Suzan, Toos, Piet, Jo, Ko, Jan en Daan eind 1944 over drie adressen in Zeeland te verdelen. Na het bombardement van de zee dijk bij Westkapelle lag hun wo ning aan de Seissingel 24 in Mid delburg aan zee. 1\vee keer per dag kwam het zoute water door de voordeur van het kleine huis naar binnen. Dat ongemak namen ze voor lief, als ze elkaar maar niet uit het oog verloren. je kon er brood van bakken. De boot was het voornaamste ver voermiddel op Walcheren. Tegen over het huis van de familie Adriaanse was een aanlegsteiger. Meneer Stroo, een hele aardige man in de herinnering van de kin deren Adriaanse, was havenmees ter aan de Seissingel. Hij regelde er de zaken. Aan de singel lag onder meer een reddingsloep afkomstig van de Willem Ruys, het passagiersschip dat op de werf van De Schelde in aanbouw was. Een motor had de reddingsboot niet. Passagiers die naar de dorpen wilden, moesten zelf voor de aandrijving zorgen. Door hefbomen op en neer te be wegen, zetten de passagiers de schroef van de sloep in werking. Een veehouder die zijn koeien even buiten de stad op stal had staan, legde ook regelmatig aan. Hij kwam bij de Adriaanses drink water halen. Bij de voordeur was Vlnr: Ko (72), Corry (80), Lies (85), Leo (81) en Toos (77) Adriaanse. De kano die Adri voor de oorlog had gemaakt voor de gondelvaart op Konin ginnedag, kwam in het bevrij dingsjaar goed van pas. Bijvoor beeld om baaltjes witte bloem uit het water te vissen. Die waren uit het ruim van een gezonken Ameri kaanse Libertyschip gespoeld en met de vloed naar Middelburg ge dreven. Prima meel, je hoefde er alleen maar de door zeewater ge vormde korst vanaf te hakken en

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 18