legt Rabobank plat Cyberaanval buiten 2 en 3 di_ E ren lag gisteravond nog steeds plat, maar de storing bij mobiel bankie ren was toen opgelost, meldde de bank. Bij DDoS-aanvallen besto ken partijen een site met grote hoeveelheden nutteloze informa tie waardoor het netwerk vast loopt. „Veel van onze klanten on dervinden hier hinder van. We doen aangifte bij de politie", aldus de woordvoerder. Hij benadrukte dat de gegevens van klanten veilig zijn. Wie er achter de aanvallen zit, kon hij niet zeggen. mnsm Met de dood van Osama is de wereld veiliger geworden reageer op www.pzc.nl reacties: 264 FC Twente wordt kampioen nSBÊSÊÊÊÊKÊÊÊÊÊÊ 61% WÊÊÊÊÊÊÊB 39% Word ook abonnee! Zie bon op pagina 2 of bel 088 -013 99 10 8 711688 555530 Een utrecht - Internetbankieren en mobielbankieren was gisteren bij de Rabobank slechts zeer beperkt mogelijk. Volgens een woordvoer der van de bank was het netwerk platgelegd door een zogenoemde DDoS-aanval. Het internetbankie- WALCHEREN gewonnen slag Al Qaeda was al niet meer populair onder fanatieke moslims. Nu Bin Laden de status van martelaar heeft Al Qaeda is al lang niet meer de mondiaal ope rerende terroristische organisatie van weleer. En de rol van Osama bin Laden is de laatste jaren verworden tot dat van onzichtbaar boegbeeld. Zijn dood komt bij fanatieke mos lims hoe dan ook toch hard aan. Hun 'visionaire leider' is dood, de man die_ met het Westen de strijd aanging wegens de agressie tegen moslims. Ze zijn beroofd van een 'halfgod' die ook niet schroomde het gebrek aan een strikte uitleg van de islam bij moslims zelf aan de kaak te stellen. Ongetwijfeld zal zijn dood bij menig militant revan- chegevoelens oproepen, met name tegen de VS. Een golf van aansla gen, dan wel pogingen daartoe, te gen met name Amerikaanse instel lingen en bedrijven valt te vrezen. Anderzijds was Osama bin Laden al lang niet meer degene die van uit een commandocentrum op drachten voor aanslagen door Al Qaeda in de hele wereld gaf. Sinds het najaar van 2001 was hij al op de vlucht. Geld voor spectaculaire acties had Al Qaeda niet meer dankzij westerse inspanningen om Tienjarige jacht eindigt in climax Osama kreeg zeemansgraf Nederlandse politici opgelucht Leider Al Qaeda meest gezochte man op aarde pagina's 8, 9, 10,1112 en de financiële bronnen van de orga nisatie droog te leggen. Zonder 'grote klappers' nam de mondiale populariteit van Al Qaeda onder fa natieke moslims zienderogen af De organisatie viel uiteen in regio nale clubjes fanatiekelingen die de titel Al Qaeda eerder als geuzen naam hanteren. De fragmentatie van Al Qaeda en het verworden van het leiderschap tot een symbo lische in plaats van praktische in stelling maakt de organisatie ech ter niet minder gevaarlijk. Boven dien heeft Osama bin Laden nu de status van martelaar verworven bij zijn achterban. De hoogste eer voor een mujahedin - een strijder in de 'heilige oorlog'. Dat martelaarschap maakt Osama bin Laden dood mogelijk gevaarlij ker dan levend. Fanatici kunnen zich nu bij wandaden immers be roepen op zijn 'erfenis': dit is wat hij gewild zou hebben dat we doen. Geen wonder dat de Ameri kaanse regering van zijn begraaf plaats geen bedevaartsoord wilde maken en Osama's lichaam in de Arabische Zee dumpte. De dood van Osama bin Laden zal zeker geen einde maken aan het moslimterrorisme, al is er wel een reorganisatie te verwachten. Veel zal afhangen van Ayman al-Zawa- hiri, Osama's rechterhand en feite lijk al jaren de strategische leider van Al Qaeda. Voor de VS en hun bondgenoten betekenen de opspo ring en dood van Osama bin La den een enorme opsteker. Een sig naal aan radicale moslims met ter- reurplannen. Het is echter niet meer dan een gewonnen slag - hoe belangrijk ook - in een oorlog dienog lang niet gewonnen is. ALA pagina 3: commentaar een video met reacties uit Zee land vindt u op www.pzc.nl gekregen, komt daar moge lijk verandering in. door Carel Goseling O"/ 'no ionnig maar fri: maximaal 14° 104 Vandaag als bijlage bij uw krant DINSDAG 3 mei 2011 - PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT - 253e jaargang nr. Tijdelijke grenscontrole Europese Unie - los nummer 1,55, zaterdag 2,30 Oosterscheldewater als zeesap de deur uit

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 1