341 sport Winst voor Engels en Harmes Weinig animo voor motorcross Rilland Veerhoek derde in Enduro Italië Niels Mesu gaat met de besten mee Echtpaar Minnaar doet goede zaken Martin de Nooijer trainer van SVD Podiumplek voor Davy Gunst HARDLOPEN Meer dan honderd sportievelingen lopen mee op Koninginnedag Op Van Kempen staat geen maat Vlissingen blijft meedraaien in de subtop maandag 2 mei 2011 TRENTINO Jarno Veerhoek uit Ritthem heeft in het Italiaanse Trentino een knap pe derde plaats behaald in de Spe cialized Enduro Ride waarbij op de ATB-fiets een pittig geaccidenteerd terrein van 27.6 kilometer moest worden afgelegd. De race werd ge wonnen door de vijfvoudig wereld kampioen downhill Nicolas Vouil- lez uit Frankrijk. Aan deze wedstrij den werd deelgenomen door ruim 200 deelnemers. OLDEBROEK Erwin Mesu en Niels Mesu hebben goed gepresteerd bij wedstrijden voor de Inline Cup. Erwin Mesu werd bij de wedstrijd in Emme- loord vierde, terwijl Niels een dag later in Oldebroek als vijfde finish te. Beiden komen uit bij de A-rij ders. Antwan Tolhoek legde bij de beloften twee keer beslag op der tiende plaats. Niels Steenbakker werd twaalfde in Oldebroek en Andries Minderhoud vijftiende. DESTELBERGEN In Destelbergen werd gisteren de laatste kwalificatiewedstrijd voor het EK reining gereden. Paul Min naar uit Middelburg reed met zijn 6-jarige hengst naar een tweede plaats. Zijn vrouw Nympha startte in de Non Pro klasse en werd vier- de. Hiermee deed zij goede zaken voor plaatsing voor het EK. KOUDEKERKE Martin de Nooijer wordt met in gang van volgend seizoen de nieu we trainer van SVD. De oefenmeester uit Koudekerke is een verbintenis voor een jaar aan gegaan met de zaterdag-vierdeklas ser. De Nooijer was in het verleden onder meer actief bij Renesse, Co- lijnsplaatse Boys, MZVC, Robur en Nieuwland. SVD Driewegen staat momenteel op de voorlaatste plaats in de vier de klasse. De Bevelandse formatie behaalde uit twintig wedstrijden negen punten. MADE De nieuwelingen van Theo Middel kamp stonden gisteren aan de start in Made. Wielrenner Davy Gunst was bijna heel de wedstrijd in de aanval, maar moest in de slotfase zijn meerdere erkennen in Nino Honig. Gunst werd uiteindelijk der de. Frank Vermue wist na een ster ke wedstrijd de negende plaats te behalen. De nieuwelingenmeisjes reden in Standaarbuiten. Jamie de Jong uit Goes werd achtste, Lindy van An- rooij dertiende. UITSLAGEN ZAALVOETBAL RZW. Tweede klasse: Amemuiden-TSA brand preventie 0-0. Vierde klasse: MCD Dekker-Geen Idee 2 2-11, Agilent technolgs-PZN 5-0, Thermo pro- ducts-Draadkrabbers 8-3, Jobse timmerwer ken-Don risicobeheer 11-4, Gouwe r.h«»+/c\/n_\/AAA/1 7.i _ïi w door Sjaak Sinkc vlissingen - De 39e editie van de Oranjeloop in Vlissingen werd op Koninginnedag gewonnen door Anjolie Engels uit Middelburg en Erwin Harmes uit Nieuw- en Sint Joostland. Beide atleten zijn lid van Dynamica, dat de wedstrijd or ganiseerde. Klokslag elf uur werden de 120 deelnemers gelost op de oprit naar de Nolledijk. Aan kop ontstond al een snel een groepje met Harmes, Huub van Noorden, Henk Smalle- brugge en Robin Hofland. In de nieuw aangelegde duinen langs het strand viel de groep al snel uit elkaar waarbij Huub van Noorden als laatste bij het keer punt van Westduin moest afha ken. „Ik heb van de week misschien wat te veel gedaan", liet van Noor den na afloop weten. „Maandag de zwemloop van Hoeven, dinsdag en donderdag zwem- en looptrai ning met daartussen nog een fiets koers in België." Daarnaast besteedde de inwoner van Yerseke ook nog de nodige tijd aan zijn opleiding voor fysio therapeut in Breda. Harmes won onbedreigd voor de tweede keer op rij de 6,5 kilometer in een tijd van 21 minuten en 21 se conden. Van Noorden gaf een half minuut je toe maar moest zich op het laatst nog reppen om Henk Smalle- brugge van het lijf te houden. Smallebrugge is lid van av PEC uit Zwolle en heeft diverse overwin ningen op zijn naam staan. Zo won hij'begin april de Landalloop over 10 kilometer in 36 minuten en 20 seconden en vestigde hij on- axel - De Zeeuws-Vlaamse motor crossers Elmar Willems en Jorn Colijn domineerden zaterdag op het Smitschorrecircuit in Axel de nationale MON (Motor Organisa tie Nederland) wedstrijd. Willems zette de finale in de MX2 junioren naar zijn hand door vanaf de start de koppositie te nemen en die niet meer af te staan. De vijftienja rige motorcrosser uit Zuiddorpe was verbaasd over de voorsprong die hij in korte tijd bij elkaar had gereden.Jorn Colijn kende een mindere start, maar werkte zich naar een knappe tweede plaats. Martin Stroo uit Oost Souburg reed in de MX Open naar een acht ste plaats, hetgeen verdienstelijk is na zijn opgelopen trainingsachter stand door een val. Bij de vrou wen deed Danielle van Kempen uit Oost-Souburg van zich spreken met overtuigende zeges in de twee reeksen, waardoor ze eindwinnaar werd. door Herman Heuvink rilland - De derde clubcross van de MC Rilland, verreden op het Scheldecircuit in Rilland-Bath, kenmerkte zich door de matige op komst. Wellicht speelden Konin ginnedag en het fraaie weer de or ganisatie parten. Bij de senioren waren er slechts zes deelnemers. De MX 1 kende in Erik van der Wekken uit Zierikzee een sterke winnaar. Bij de MX 2 was de ge doodverfde favoriet Marco Pen- nings uit Tholen al bij de start van de eerste manche kansloos voor de dagoverwinning. De 37-jarige had daar al problemen met de kop peling van zijn nieuwe KTM. Het euvel, veroorzaaakt door het hy draulisch mechanisme, werd^nog voor de start van de tweede man che verholpen. In de tweede heat' gingen de senioren en junioren ge zamenlijk van start. Even moest Pennings na de start Van der Wek ken voor zich dulden maat daarna wist hij deze reeks tot het eind te beheersen. Bij de veteranen wist Jos Trompet ter uit Dinteloord de eerste man che winnend af te sluiten. Hij ging Jacco Bol uit Schore vooraf. Vierde werd Ad Geldof uit Oostkapelle in deze heat. In de tweede heat zette favoriet Andre van Sundert orde op zaken en won. Nu werd Geldof tweede en Bol slechtst achtste. In het dagklassement werden Geldof en Bol tweede en derde. Peter Roe- lofs uit Meliskerke kwam alleen in de eerste manche aan de finish. Bij de jeugd waren er eerste plaatsen weggelegd voor Lucas Dhanis uit Temeuzen in de klasse 65 cc klei ne wielen en Stan Brons uit 's-Heer Abtskerke bij de 85 cc klei ne wielen. waalwijk - Het vrouwenteam van Vlissingen won gisteren de moeilij ke uitwedstrijd bij Waalwijk in de derde klasse van de hockeycompe- titie. Het was het enige Zeeuwse standaardteam dat in actie kwam. Door die 2-1-zege blijft Vlissingen meedraaien in de subtop van deze klasse. Na een evenwichtige beginfase nam Vlissingen de wedstrijd in handen. Dat resulteerde in de 14e minuut in een doelpunt. Die tref fer werd echter afgekeurd. Het was slechts uitstel, want vier minuten voor de rust liet Frederique van Amersfoort toch de 0-1 noteren. Vooral in de beginfase van de tweede helft was Vlissingen heer en meester. Dat resulteerde vrij snel in 0-2. Iris Koole scoorde na fraai voorbereidend werk van Eva Hipse. Daarna verzuimde Vlissin: gen de wedstrijd te beslissen. Erwin Harmes was zaterdag oppermachtig in de Oranjeloop. Anjolie Engels won de wedstrijd bij de

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 66