labberdst eerste kwart sport 133 op de stip Mourinho is ordinaire prijsvechter maandag 2 mei 2011 foto's Lex de Meester divisie debuteerde, eindigde als tweede in de reguliere competitie. En na een eveneens prima nacom- petitie mochten de Walchenaren met Penta strijden om promotie. „Ik ben natuurlijk teleurgesteld dat we ons doel niet hebben gehaald", zei De Bruin. „Maar ik ben tegelijk heel tevreden met wat we dit jaar wel bereikt hebben. Op alle vlak ken - technisch, tactisch en fysiek - hebben de spelers dit jaar progres sie geboekt. Vorig seizoen eindig den we in een minder sterke poule in de middenmoot. Nu hebben we tot de laatste snik meegedaan om promotie. Dat is knap." De Bruin, die in Vlissingen bezig is aan zijn eerste seizoen en de inten tie heeft om na de zomer door te gaan, denkt niet dat de gemiste pro motie de verdere ontwikkeling van zijn spelers tegenhoudt. „Ze waren wel klaar voor de promotiedivisie, maar ze moeten nu gewoon een jaartje wachten. Ik snap dat ze nu allemaal doodongelukkig in de kleedkamer zitten, maar ze krijgen hun kans nog wel." Bosters liet de teleurstelling van zijn gezicht druipen. Hij had een feestje willen vieren, maar ruimde in plaats daarvan heel zakelijk de reclameborden op. „Dit is heel zuur", gaf hij toe. „Maar we gaan wel door met ons team. Volgend seizoen kunnen we weer veel leren in de eerste divisie, maar ik had dat liever één niveau hoger gedaan." zie www.pzc.nl voor een video van het duel BC Vlissingen-Penta Statistieken Scores BC Vlissingen: Dorde Ka radzic 19, Michel Bosters 17, Den nis de Pauw 11, Stefan Schrier 9, Allard de Jong 6, Raylin Jimenez en Sjors van de Poel 5, Emilio Jangba- hadoer 3, Benjamin Steenbeek 2. BC Vlissingen scoorde 22 keer van af de vrijeworplijn, Penta 15 maal. De Frieze ploeg had daarentegen veel meer velddoelpunten: 30 om 23. De rebound was bij de noordelin gen ook beter verzorgd: 64,4 pro cent van de afvallende ballen werd veroverd door Penta. BC Vlissingen moest het doen met 35,6 procent. De uitlatingen van José Mourinho na de verloren wedstrijd tegen Barcelona zijn de Europese voet balbond (Uefa) in het verkeerde keelgat gescho ten. Een nieuwe schorsing dreigt voor de coach. door Jan Dagevos Wat heeft Mourinho misdaan? De Portugees wekte afgelopen woensdag na de verloren wed strijd tegen Barcelona de indruk dat die club profiteert van de nau we banden met de Uefa. 'Ik felici teer het fantastische voetbalteam, zoals ik dat altijd doe, maar ik feli citeer ze ook met alle voordelen die ze hebben. Ik weet niet of het door de publiciteit van Unicef (de shirtsponsor van Barcelona) komt of door de contacten van Barcelo na bij de Uefa. Zo hebben ze veel macht. Anderen hebben daardoor geen kans', zei Mourinho nader hand. Heeft Mourinho een punt? Voor een beter begrip eerst even wat achtergronden. Angel Villar werd tijdens zijn herverkiezing als president van de Spaanse voetbal bond gesteund door Barcelona, ter wijl Real een andere kandidaat naar voren schoof En die Villar is ook voorzitter van de scheidsrech- terscommissie van de Uefa en de Fifa (de wereldvoetbalbond). Daar door zouden topscheidsrechters volgens Mourinho in het voordeel van Barcelona fluiten. Nou.. Die complottheorie is complete onzin. Mourinho is een heel slecht verliezer. Scheidsrechter Stark stuurde Pepe woensdag terecht van het veld, net zoals de coach na veel misbaar terecht naar de tribu ne werd verwezen. En Pinto, reser vedoelman van Barcelona, incas seerde een meer dan terechte rode prent na een robbertje vechten tij dens de "rust. En dan hebben we het nog niet over de schandalige onbestrafte overtredingen (Pepe en Arbeloa) tijdens de door Real gewonnen bekerfinale. Altijd gedacht dat die Mourinho zo'n topcoach is geweest. De Portugees won met Porto en Inter Milaan de Champions Lea gue en onlangs pakte hij als coach van Real zijn eerste belangrijke prijs bij de Spaanse topclub. De Spaanse beker werd veroverd. Mourinho heeft grote kwaliteiten, maar in de hunkering naar nog meer trofeeën gedraagt hij zich als een ordinaire prijsvechter, waarbij de schoonheid van het voetbal niet langer telt. Real heeft prachti ge voetballers, maar ze zitten dank zij de trainer in een keurslijf en kunnen hun ware kunsten dus niet tonen. Mourinho zou alleen om die reden al geschorst moeten worden. Coach Arjan de Bruin stuurt zijn mannen aan tijdens een time-out. „Luister, Messi is gewoon van een andere planeet. Welke? Haha, weet ik niet. Maar wel van een heel andere planeet dan de aarde." Ibrahim Afellay in De Telegraaf. „De voetballers van Barcelona lijken in de toekomst te voetballen. Zij weten al wat er gaat gebeuren. Wij, kijkers nog allemaal niet." Utrecht-aanvaller Eduard Duplan in NuSport. „Hier wil iedereen zich verbeteren, terwijl Belgische spelers snel te vreden zijn. Zeker in Wallonië. Walen zijn lui." De Belgische verdediger Jimmy Hempte van Roda JC. In Voetbal International. „Ik ga daar niet over. Dat soort dingen staat niet in mijn functie profiel." United-goalie Edwin van der Sar bemoeit zich niet met zijn opvolging. In het AD. „Talent is er zat. Maar waar zijn de intrinsieke sporters, de men sen die er voor willen leven, die diep vanuit zichzelf de top willen halen? Die missen we. Daarin zullen we talenten moeten opvoe den richting topsport." Cor van der Geest twijfelt in Trouw aan de mentaliteit van de judoërs. Nederland kende een zeer slecht EK. „Ook dat hangt als een molensteen om onze nek. RBC toont op alle mogelijke manieren zijn maatschappelijke betrokkenheid. Soms kun je maar beter lomp overal doorheen fietsen en dan je hand ophouden bij de gemeente. Ik ken de spelregels niet." RBC-directeur Jeffrey Kooistra vecht voor het voortbe staan van RBC Roosendaal. In de Volkskrant. „Onderschatting? Van iedereen in het hele schema aan mijn kant heb ik de laatste drie jaar nooit verloren. Ik onderschat niemand, ik ben gewoon de beste. Dit verlies heb ik helemaal mezelf te dan ken. Misschien ging het wel te makkelijk, ik hoefde niet erg veel te doen." Judoka Henk Grol in Trouw. Op het EK in Istanbul vloog hij in een vroeg stadium uit het toernooi.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 65