winnend RCS sport31 Onnavolgbare inhaalrace levert Terneuzen het kampioenschap op CPC Vlissingen vindt aansluiting bij het linkerrijtje na zege Aardenburg laat het na de rust lelijk zitten maandag 2 mei 2011 'Als hij belangrijk wil zijn moet hij niet meer de ballen halen in de hoeken' Michel Leonhart over Len Eversdijk door llja Hilhorst oost-souburg - Eind maart was RCS dood, begraven en afgeschre ven. Een dikke maand later staat de ploeg van trainer Michel Leon hart weliswaar nog één na laatste in de eerste klasse, maar is het ver schil met de veilige tiende plaats slechts twee punten. Gisteren werd er weer gewonnen, ditmaal van rivaal leka uit Breda: 2-1. „Wij gaan niet degraderen, echt niet!", schreeuwde de 18-jarige Lo renzo de Groot toen hij van het veld afliep. Hij en de andere spe lers van RCS zijn bezig met een wonderbaarlijke inhaalrace in de spannende zondag eerste klasse. Uit de laatste vijf wedstrijden wer den liefst elf punten gehaald door de voetbalclub uit Oost-Souburg. Het leek er in het begin van de wedstrijd niet op dat de Soubur gers de reeks een goed vervolg kon den geven. De tegenstander uit Breda, die het vooral van hard wer ken moest hebben, ging in de eer ste helft het beste om met de straf fe oostenwind en creëerde een aan tal kansen via het snelle spitsen- trio. Die werden allen gemist en zo trad de oude voetbalwet in wer king: 'als je zelf niet scoort valt hij aan de andere kant'. Len Eversdijk tekende in de 28e minuut voor de 1-0. Dit was tevens de ruststand. Michel Leonhart was .helemaal niet tevreden over de eerste helft van zijn ploeg: „We hadden totaal geen grip op hun spitsen, ze had den met 0-2 voor kunnen staan. Ik heb in de rust ook tegen de groep gezegd dat heb beter moest. In de tweede helft gaven we veel min der weg." Het jeugdige elftal van RCS (ge middelde leeftijd nog geen 22 jaar) kreeg aan het begin van dat twee de deel van de wedstrijd een tegen valler te verwerken. Een steekbal van de bezoekers ging recht door de verdediging heen en Boyan van Eijsden kon scoren. Aan de zijlijn werd 'buitenspel' gefluisterd, maar de verdediging kon dit zichzelf aan rekenen. Na de 1-1 kregen beide ploegen kansen op de overwinning. Inval ler Robbie van Iwaarden had 25 minuten voor tijd alleen keeper Collin Emonts nog voor zich, maar de jarige kon zichzelf op zijn achttiende verjaardag niet trakte ren op een goal. De spits had het zwaar te verduren van zijn trainer, die hem vanaf de zijkant nadrukke lijk aanstuurde. „Als je zo snel bent moet je een plaaggeest zijn. Dat was hij niet genoeg in mijn ogen", aldus Leonhart. De winnende goal werd gemaakt door wederom Len Eversdijk. De aanvallende middenvelder, die overal in het veld de ballen kwam halen, kon van dicht bij de 2-1 bin- nenkoppen. Dol van vreugde vier den de spelers de treffer met de trainers en wisselspelers op de re servebank. Leonhart, die na dit sei zoen vertrekt bij de rood-zwarten, besefte dat zijn ploeg nog lang niet veilig is. „We hebben zes keer op rij niet verloren, maar het voetbal was niet groots vandaag. Een jeug dig elftal? Leuk toch!" Volgende week spelen de Walche- naren uit bij directe concurrent RKJW. Over twee weken weten we of de woorden van Lörenzo de Groot waarheid worden, na de laat ste thuiswedstrijd tegen Best Voor uit. RCS - Jeka 2-1 (0-0). 28. Len Eversdijk 1-0, 55. Boyan van Eijsden 1-1, 83. Len Eversdijk 2-1Gele kaarten: Roy van der Kaap, Benjamin Verwest (RCS), Boyan van Eijsden (Jeka). Scheidsrech ter: A. Hesselmans (Esbeek). Aantal toe schouwers: 230. Diederik Hiensch laaft zich aan champagne na de kampioenswedstrijd van Terneuzen tegen Unitas. De Zeeuws-Vla mingen wonnen met 1-0, waardoor de titel werd binnengehaald. foto Martin Hulsman/Orange Pictures door Jack Begijn gorinchem - Niemand had het een paar maanden geleden voor mogelijk gehouden. Terneuzen stond op het dieptepunt van de competitie acht punten achter op Goes. Maar de Bevelandse forma tie morste punten na de winter stop, terwijl Terneuzen acht par tijen op rij won. Gisteren zette Terneuzen na een 1-0-winst op Unitas de kroon op het werk met het binnenhalen van de titel in de tweede klasse van het zondagvoetbal. Met nog twee wedstrijden te spelen be draagt de voorsprong op Goes nu zeven punten. Diederik Hiensch kwam superlatie ven tekort om zijn blijdschap te to nen. Na het lange wachten op de uitslag van Goes (2-0-verlies tegen Halsteren), dat een half uur later speelde dan Terneuzen, was de ontlading immens groot. Tranen van vreugde vloeiden over de wan gen en champagneflessen werden ontkurkt. „Ik kan het nog even niet beseffen", stamelde Hiensch. „Dit is mijn eerste titel als hoofd trainer. Grandioos. Een fantastisch gevoel." De trainer had gerekend op een koude douche door zijn spelers in het kleedlokaal, maar het werd er een van champagne. De Terneuze- naren waren met gemengde gevoe lens naar het verre Gorinchem af gereisd. Theoretisch kon het kam pioenschap binnengehaald wor den, maar dan moest Goes verlie zen en Terneuzen zelf winnen. Dat laatste ging echter meer dan moeizaam. Terneuzen had geen greep op de wedstrijd en zag een veel sterker Unitas langs alle kan ten langs zich heen richting doel opstomen. Veel Temeuzense supporters mis ten het grootste gedeelte van de eerste helft door een file vlak voor de afslag naar het voetbalveld. Daardoor zagen ze vier opgelegde kansen van de thuisclub verloren gaan. Via twitter werden ze in hun auto door assistent-trainer Henk de Kort over de verrichtin gen van hun ploeg op de hoogte gehouden. Het maakte het wachten er niet aangenamer op. Met enig fortuin pakte Terneuzen direct na de rust de winst Domini que Verlinde maakte een ingestu deerde aftrap foutloos af. Daarna was het pompen of verzuipen. Of, zoals Diederik Hiensch het ver woordde: „Het was de dood of de gladiolen. Want deze druk kon de tegenstander niet volhouden. Ze moesten vroeg of laat breken." Het werden dus de bloemen. Tij dens het wachten namen de sup porters van de rood-zwarten het fraaie complex van Unitas in hun bezit. Hans van Leeuwen en Eddy van Waes streken een Brabantse vlag en hesen ervoor in de plaats de tweekleur van Terneuzen en de Zeeuws-Vlaamse vlag. „Niemand wist wat ik van plan was", zei Van Leeuwen van de sup portersvereniging, „want dat is de goden verzoeken. We hadden al een draaiboek klaar liggen voor het geval dat." Op het moment dat de definitieve uitslag van Goes doorkwam, brak het feest pas echt goed los. dordrecht - Aardenburg is er in Dordrecht niet in geslaagd om na de stunt tegen Goes opnieuw te winnen. Degradatiekandidaat RDC bezorgde de West-Zeeuws- Vlamingen de vierde nederlaag in de laatste zes duels: 4-2. Aarden- burg leidde bij rust met 0-2. Quinten de Muèr zette de Zeeuws-Vlamingen op een meer dan verdiende voorsprong. Hij scoorde vroeg in de wedstrijd en tekende kort voor rust voor 0-2. Nadat Davy de Kerschaever na rust op de paal had geschoten, kwam de thuisploeg door Louis Laros op 1-2. In de slotfase was Aardenburg totaal van slag. Nadat een vlagsignaal werd genegeerd, te kende Robin Hardebol tien minu ten voor tijd voor de gelijkmaker (2-2). In de slotfase troffen Hardebol en Laros nogmaals doel. door Tom Vennink vlissingen - Met nog twee wed strijden te spelen is GPC Vlissin gen in de eerste klasse aangesloten bij het linkerrijtje. De ploeg was op Koninginnedag met 3-1 veel te sterk voor Schelluinen. GPC zette de nummer elf van de competitie al snel onder druk door goed gebruik te maken van de vleugelspelers. Aanvaller Jord Vermeer plukte na twintig minu ten een voorzet uit de lucht en opende de score. Grigor Sahakjan werd even later goed bediend door Raymond de Vlieger bij de 2-0. Na een halfuur zakte de thuis ploeg in en strafte John Wijnbelt een mislukte terugspeelbal af GPC had het lastig aan het eind van de eerste helft, maar trok de wed strijd na rust definitief naar zich toe. lord Vermeer ontsnapte aan de buitenspelval en troefde doel man Jeffrey ter Veer af Later was hij met een kopbal en een volley nog dichtbij de 4-1. Het laatste kwartier werd solide uitgespeeld. Een tevreden trainer Jurriaan van Poelje maakte na afloop tevens de komst van twee nieuwe verdedi gers bekend: Daniel van 't Westen- de (22) komt over van Jong Am- bon en Raoul Flipse (21) verlaat VC Vlissingen voor de eersteklas ser. GPC Vlissingen-Schelluinen 3-1 (2-1). Jord Vermeer 1 -0, Grigor Sahakjan 2-0, John Wijnbelt 2-1Jord Vermeer 3-1 Gele kaarten: Zilvano Tuhuleruw (GPC Vlissingen). Scheidsrechter: T.J. Versnel. Een speler van GPC Vlissingen (rechts) wordt fel op de huid gezeten in de wedstrijd tegen Schelluinen. foto Lex de Meester

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 63