inhaalrace sport i 31 RCS wint dankzij Len Eversdijk Smalle selectie breekt VC Vlissingen op: 3-0 punten veroverde Terneuzen in 24 competitieduels (18 zeges, 2 gelijke spelen en 4 nederlagen). maandag 2 mei 2011 door Jack Begijn gorinchem - Niemand had het een paar maanden geleden voor mogelijk gehouden. Terneuzen stond op het dieptepunt van de competitie acht punten achter op Goes. Maar de Bevelandse forma tie morste punten na de winter stop, terwijl Terneuzen acht par tijen op rij wist om te zetten in winst. Gisteren zette Terneuzen na een i-0-winst op Unitas de kroon op het werk met het binnenhalen van de titel in de tweede klasse van het zondagvoetbal. Met nog twee wedstrijden te spelen be draagt de voorsprong op Goes nu zeven punten. Diederik Hiensch kwam superlatie ven tekort om zijn blijdschap te to nen. Na het lange wachten op de uitslag van Goes (2-0-verlies tegen Halsteren) dat een half uur later speelde dan Terneuzen, was de ontlading immens groot. Tranen van vreugde vloeiden over de wan gen en champagneflessen werden ontkurkt. „Ik kan het nog even niet beseffen", stamelde Hiensch. „Dit is mijn eerste titel als hoofd trainer. Grandioos. Een fantastisch gevoel." De trainer had gerekend op een koude douche door zijn spelers in het kleedlokaal, maar het werd er een van champagne. De Terneuze- naren waren met gemengde gevoe lens naar het verre Gorinchem af gereisd. Theoretisch kon het kam pioenschap binnengehaald wor den, maar dan moest Goes verlie zen en Terneuzen zelf winnen. Dat laatste ging echter meer dan moeizaam. Terneuzen had geen greep op de wedstrijd en zag een veel sterker Unitas langs alle kan ten langs zich heen richting doel opstomen. Met enig fortuin pakte Terneuzen direct na de rust de winst. Domini que Verlinde maakte een ingestu deerde aftrap foutloos af Daarna was het pompen of verzuipen. Of, zoals Diederik Hiensch het ver woordde: „Het was de dood of de gladiolen. Want deze druk kon de tegenstander niet volhouden. Ze moesten vroeg of laat breken." Het werden dus de bloemen. Tij dens het wachten namen de sup porters van de rood-zwarten het fraaie complex van Unitas in hun bezit. Hans van Leeuwen en Eddy van Waes streken een Brabantse vlag en hesen ervoor in de plaats de tweekleur van Terneuzen en de Zeeuws-Vlaamse vlag. „Niemand wist wat ik van plan was", zëi Van Leeuwen van de supportersvereni ging, „want dat is de goden verzoe ken. We hadden ook al een draai boek klaar liggen voor het geval dat." Op het moment dat de definitieve uitslag van Goes doorkwam, brak het feest pas echt goed los. Hans van Leeuwen wilde zijn daad voor het nageslacht vastleggen op de fo to, maar zijn handen beefden te zeer en zijn ogen waren te be traand om er iets fatsoenlijks van te maken. Supporter Anton Krij ger kwam zijn beklag doen. „In de kantine zijn al een paar mensen doodgevallen van de dorst." De spelers zongen uit volle borst en dansten de polonaise. Vrienden en vooral vriendinnen werden ge knuffeld en kampioensshirts omge daan. Jan Kolijn, een van de verant woordelijken voor de technische zaken in de vereniging, bekeek met een petje op en een sjaaltje om de feesttaferelen op afstand. „Vooral voor die mensen ben ik zo blij", wees Hiensch naar Kolijn. „Terneuzen is een dub met visie en een voorbeeld voor verenigin gen van hoe het ook kan." Luke Eversdijk neemt de bal op de borst aan. Een speler van Jeka kijkt toe. foto Lex de Meester door llja Hilhorst oost-souburg - Eind maart was RCS dood, begraven en afgeschre ven. Een dikke maand later staat de ploeg van trainer Michel Leon- hart weliswaar nog één na laatste in de eerste klasse, maar is het ver schil met de veilige tiende plaats slechts twee punten. Gisteren werd er weer gewonnen, ditmaal van rivaal Jeka uit Breda: 2-1. „Wij gaan niet degraderen, echt niet!", schreeuwde de achttienjari ge Lorenzo de Groot toen hij van het veld af liep. Hij en de andere spelers van RCS zijn bezig met een wonderbaarlijke inhaalrace in de spannende zondag eerste klas se. Uit de laatste vijf wedstrijden werden liefst elf punten gehaald. Het leek er gisteren in het begin van de wedstrijd niet op dat de Souburgers de reeks een goed ver volg konden geven. De tegenstan der uit Breda, die het vooral van hard werken moest hebben, ging in de eerste helft het beste om met de straffe oostenwind en creëerde een aantal kansen via het snelle spitsentrio. Die werden allen ge mist en zo trad de oude voetbal wet in werking: 'als je zelf niet scoort valt hij aan de andere kant'. Len Eversdijk tekende in de 28e minuut voor de 1-0. Dit was te vens de ruststand. Michel Leonhart was helemaal niet tevreden over de eerste helft van zijn ploeg: „We hadden totaal geen grip op hun spitsen, Ze had den met 0-2 voor kunnen staan. Ik heb in de rust ook tegen de groep gezegd dat heb beter moest. In de tweede helft gaven we veel min der weg." Het jeugdige elftal van RCS (ge middelde leeftijd nog geen 22 jaar) kreeg aan het begin van dat twee de deel van de wedstrijd een tegen valler te verwerken. Een steekbal van de bezoekers ging recht door de verdediging heen en Boyan van Eijsden kon scoren. Aan de zijlijn werd 'buitenspel' gefluisterd, maar de verdediging kon dit zichzelf aan rekenen. Na de 1-1 kregen beide ploegen kansen op de overwinning. Vooral Robbie van Iwaarden miste een grote kans. De winnende goal werd gemaakt door wederom Len Eversdijk. De aanvallende midden velder, die overal in het veld de bal len kwam halen, kon van dicht bij de 2-1 binnenkoppen. Dol van vreugde vierden de spelers de tref fer met de trainers en wisselspe lers op de reservebank. Leonhart, die na dit seizoen vertrekt bij de rood-zwarten, besefte dat zijn ploeg nog lang niet veilig is. „We hebben zes keer op rij niet verlo ren, maar het voetbal was niet groots vandaag. Een jeugdig elftal? Leuk toch!" Volgende week spelen de Walche- naren uit bij directe concurrent RKJW. Over twee weken weten we of de woorden van Lorenzo de Groot waarheid worden, na de laat ste thuiswedstrijd tegen Best Voor uit. RCS-Jeka 2-1 (0-0). 28. Len Eversdijk 1-0, 55. Boyan van Eijsden 1-1, 83. Len Eversdijk 2-1. Gele kaarten: Roy van der Kaap, Benjamin Verwest (RCS), Boyan van Eijsden (Jeka). Scheidsrech ter: A. Hesselmans (Esbeek). Aantal toe schouwers: 230. uit met een blessure. Toen werd het wel heel lastig." Vlissingen wilde wel, maar de ploeg kon het Nemelaer niet echt moeilijk maken. Hendriksen: „Hal verwege de tweede helft gingen we één-op-één spelen achterin. Toen kwamen er ruimtes." Helaas, voor Vlissingen werden de ruim tes optimaal benut door Neme laer. Twee keer counterden ze nog succesvol. „Eigenlijk was dat iets te veel van het goede. Maar toch ben ik trots op de jongens. Met zo'n smalle selectie hebben we aardig wat punten gehaald. Dus we heb ben het goed gedaan dit seizoen." Nemelaer-Vlissingen 3-0 (1-0). 5. Ke vin van Kempen 1-0, 65. Wesley Die pens 2-0, 80. Kevin van Kempen 3-0. Scheidsrechter: W.T.M. Verstegen (Uden). Gele kaart: Jesper Heesters (Ne melaer) en Said Bouzambou (Vlissin gen). Aantal toeschouwers: 250. door Yorben Weststrate middelburg - De voetballers van VC Vlissingen hebben gisteren in de eerste klasse van het zondag voetbal verloren van Nemelaer. In Brabant ging de ploeg van Roy Hendriksen met 3-0 ten onder. Omdat de concurrenten ook pun ten verspeelden, heeft Vlissingen nog altijd kans op een periodetitel. Nemelaer begon scherp aan de wedstrijd, de eerste kans was met een een treffer. Een voorzet van de zijkant werd door Kevin van Kem pen op fraaie wijze binnen gescho ten. „Dan ga je tegen jezelf voetbal len", zei trainer Roy Hendriksen na afloop. „We hadden maar een smalle selectie vandaag." Vlissin gen reisde af naar Brabant met maar twee wissels. „We kregen nog wel kansen op de 1-1. Daarna viel ook Sinan Coban nog vrij snel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 51