Pieter Zeeman zet stijgende lijn door Zeeland PZCL intratuin almanak Worst Herrieschopper naar Torentijd 14 en 15 14 ONDERWIJS Twee derde Schouwen-Duivelandse jongeren kiest voor middelbare school in Zierikzee Zware dam-tot-dam tocht over jarig Grevelingenmeer SCHOUWEN-DUIVELAND BROUWERSDAM - De ruim twintig deelnemers ongeveer een derde van de deelnemers is uit- andere kant van het meer te surfen. Zierikzee- dam. Hij legde de tocht in drie uur af. Het Gre- aan de Surfers Group Cup Windsurfen hadden gesurfd. Hun missie was om in zo kort moge- ënaar Albert van Popering wist na het 'aanra- velingenmeer bestond afgelopen weekend op zaterdag een pittige dag. Door de stevige lijke tijd vanaf het Zeil- en Surfcentrum op de ken' van de Grevelingendam in het oosten als de kop af veertig jaar. wind was het een zware wedstrijd, die door Kabbelaarsbank aan de Brouwersdam naar de eerste weer terug te komen bij de Brouwers- foto Dirk-Jan Gjeltema Een man repte zich tegen sluitings tijd naar een Middelburgse super markt om snel wat levensmiddelen in te slaan. Het lukte op tijd, maar bij de kassa sloeg het noodlot toe. Na het afrekenen stond hij aan het einde van de loopband zijn bood schappen in te pakken. Hij haalde een pak melk en een brood van de band en wilde vervolgens beginnen aan de ingeslagen vleeswaren. Daar onder was een bolletje leverworst dat kennelijk niet mee wilde. De aan koop glipte tussen zijn handen uit en rolde over de grond precies tussen de schoenen van een andere klant. Om te voorkomen dat deze vrouw de worst kapot zou trappen, riep de man: „mevrouw, sta even stil dan kan ik mijn worst van tussen uw be nen vandaan halen!" De uitwerking van die opmerking was verbluffend. Daverende lachsal vo's klonken. De man raapte het bol letje op en verliet met een rood hoofd de winkel. zierikzee - Voor een 18-jarige jon gen uit Zierikzee is Koninginne dag uitgelopen op een verblijf in gevangenis Torentijd in Middel burg. Rond 2r.oo uur 's avonds ver zocht de politie hem te vertrekken van het Havenpark in Zierikzee. De jongen was onder invloed van alcohol, gedroeg zich opgefokt en zocht ruzie. Omdat hij niet aan het verzoek gehoor gaf is hij opge pakt en aangehouden wegens openbare dronkenschap. Maandag 2 mei 2011 Tip? schouwen-duiveland@pzc.nl door Joeri Wisse zierikzee - Pontes Pieter Zeeman zet de stijgende lijn door. Dat con cludeert rector Sjef Lommen. Twee derde van alle Schouwse jon geren die na de vakantie naar de middelbare school gaan, kiest voor de Zierikzeese school. In 2009 was dit nog maar 42,5 procent. „Op dit moment hebben zich 251 leerlingen aangemeld", zegt Lom men. Dat is minder dan in 2010, toen de school 254 nieuwe leerlin gen mochten verwelkomen. „In ab solute zin is het geen groei, maar als je kijkt naar onze doelgroep dan ben ik heel tevreden." In 2010 koos 62,5 procent van de leerlin gen op Schouwen-Duiveland voor Pontes Pieter Zeeman, dit jaar is dat 66,4 procent. In totaal verlaten dit jaar 378 leer lingen hun basisschool. 'Concur renten' van Pontes Pieter Zeeman zijn (protestant-)christelijke scho len voor voortgezet onderwijs Ostrea Lyceum en Calvijn College in Goes en CSG Prins Maurits in Middelhamis. Met name leerlin gen uit de Westhoek komen ook terecht bij middelbare scholen in Middelburg. Lommen verklaart de toegenomen populariteit door het gegroeide vertrouwen in de school. „We bie den een veilige en vertrouwde om geving voor de leerlingen. Dat is heel belangrijk voor ouders", zegt hij. De meeste nieuwe scholieren zijn afkomstig van de openbare Obase-scholen. Maar ook vanuit Radar, de koepel voor protes tant-christelijke basisscholen in de gemeente, ziet Lommen een toene mend aantal kinderen zijn kant op komen. „Ongeveer de helft kiest voor onze school." Om financieel gezond te blijven, heeft de school belang met een continue aanwas. Met twee derde van de doelgroep is Lommen tevreden. „We zijn geen Rupsje-nooit-genoeg. Dit is een heel reëel percentage. We heb ben tenslotte ook te maken met ouders die vanuit een overtuiging voor een andere school kiezen. Dat respecteren wij." Net als vorig jaar, is de nieuwe aan was goed voor tien brugklassen. De kinderen die zich hebben inge schreven, komen in juli op een in troductiebijeenkomst een kijkje ne men op hun nieuwe school. Schouwen-Duiveland viert op 30 april feestje voor zichzelf Actie windpark breekt alle records Deze week: grote hangpot Surfima. Van €8,99 NU PER STUK

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 45