341 sport Droomstart voor amazone Tennissers Cadzand nagenoeg veilig PAARDENSPORT Bij de start van het buitenseizoen op het concours van de Honteruiters in Kloosterzande zijn veel Usette den Dekker won in Klooster- dessuurcombinaties goed op dreeE met twee verschillende paarden. Kampioenschap voetbalsters Axel Basketbalsters houden kans op handhaving Roy Gijsel in top tien van Open NK MX1 Niels Mesu gaat met de besten mee maandag 2 mei 2011 zande in de klasse Z beide proeven AXEL - Het ging wat moeizaam, maar voetbalsters van Axel pakten gisteren toch de titel. De zondag- vijfdeklasser versloeg op eigen veld Vogelwaarde met 4-2 en werd daardoor onbereikbaar voor con current Rimboe, Gehinderd door de zenuwen bleef Axel in de eerste helft ver onder het niveau van eerder dit seizoen. Vogelwaarde profiteerde daar dank baar van en had bij tijd en wijle zo waar een overwicht. Francis Collet opende ook al vroeg de score en trof nog eens doel nadat Axel via Debbie Bakker op 1-1 was geko men. Na de hervatting speelde Axel alsnog alle nervositeit van zich af Binnen twintig minuten ook werd het duel met Vogelwaar de beslist. Alicia Huijsman zorgde voor 2-2, waarna Debbie Bakker en Linda van Meurs de aanzet ga ven voor een groot feest: 4-2. TILBURG - De basketbalsters van Scheldesport hebben dankzij een 61-51-zege bij Pendragon 2 uitzicht .op handhaving in de overgangs klasse van het basketbal gehou den. In Tilburg nam Scheldesport meteen afstand van de tegenstan der. De marge van tien punten bleef daarna intact. „Alleen in de 1 derde periode kwam Pendragon te rug tot op zeven punten. De voor sprong kwam niet in gevaar, om dat wij dan weer scoorden", zei coach Martin van Ham van de Ter- neuzense vrouwen. Bij vlagen werd er goed gespeeld. De zestien jarige Gemma Sikon maakte haar debuut in het eerste team. Marjo lein Kruijsse was goed voor 25 pun ten, Danielle van den Heuvel en Anneke de Clerk elk voor tien. wmmmmmmmmmmmmmsmmmmmm VARSSEVELD Motorcrosser Roy Gijsel is Varsse- veld in een race om het open NK MX 1 op de negende plaats geëin digd. In de eerste manche reed de Heikantenaar naar de zesde plaats. In de tweede manche werd de der- H tiende plaats zijn deel. In het alge meen klassement staat Gijsel op de twintigste plaats. De Zeeuws-Vla ming was enige tijd uitgeschakeld vanwege een bovenbeenblessure. Hij zit nog maar sinds twee weken weer terug op de motor. OLDEBROEK Erwin Mesu en Niels Mesu hebben goed gepresteerd bij wedstrijden voor de Inline Cup. Erwin Mesu werd bij de wedstrijd in Emme- loord vierde, terwijl Niels een dag later in Oldebroek als vijfde finish te. Beiden komen uit bij de A-rij ders. Antwan Tolhoek legde bij de beloften twee keer beslag op der tiende plaats. Niels Steenbakker werd twaalfde in Oldebroek en Andries Minderhoud vijftiende. Bij de masters was er een vijftiende plek voor Patrick Tolhoek. door Henk van de Voorde CADZAND-BAD - Asoc heeft zich in de hoofdklasse van de Zeeuwse districtstenniscompetitie nage noeg in veiligheid gespeeld door een klinkende zege op Vogel vlucht. Op de splinternieuwe smashcourtbanen van het winderi ge sportpark in Cadzand-Bad werd het 6-0. Dimitri Dendooven versloeg in de eerste single Dennie Cappendijk met 6-2 7-6. De 35-jarige uit Knok- ke afkomstige Dendooven en de enkele jaren jongere Cappendijk tennissen allebei rustig en beke ken. Ze zijn zo vast als een huis, ware het niet dat de Belg nog een klasse beter is dan de Oost-Zeeuws-Vlaming. Bovendien was Dendooven, die inmiddels speelsterkte 2 nadert, met zijn ver raderlijke slice-backhand duidelijk in het voordeel. Op de nieuwe on dergrond in Cadzand-Bad komen deze gesneden ballen helemaal niet meer op. Jan Maarten van de Vrie won vrij eenvoudig in twee sets van inval ler Krijn de Vries. Service en dwin gende backhand liepen weer als vanouds bij Van de Vrie. De zich van stevige groundstrokes bedien ende Simon lager klopte Gino Roc- tus met 6-3 6-4. De lichtelijk geïrri teerde Roctus restte weinig anders dan de ballen terugbrengen tegen de powertennisser uit Cadzand. Asoc-captain Björn Wielakker ze gevierde in een matige partij met 6-4 6-3 over Evert Piessens. Wiel akker maakte simpelweg minder fouten dan zijn opponent. In het eerste dubbel waren Den dooven en Jager met twee keer 6-2 te sterk voor Cappendijk/Roctus. In het tweede dubbel bedwongen Van de Vrie en Wielakker met 6-2 6-3 De Vries en Piessens. In beide dubbels werd aan Asoc-zijde veel druk op de ketel gezet. Voor Vogel vlucht en Yerseke lijkt het doek ge vallen. De mosseldorpbewoners gingen thuis met 6-0 onderuit te gen titelverdediger De Schelde. Dri ve, dat tegen MLTC voor de vijfde keer op rij won, lijkt de kam pioensbokaal van de Vlissingers over te nemen. Met het Clingse Ga me'78 en het Terneuzense Animo in het vooruitzicht, blijft het ech ter oppassen geblazen voor de equipe uit Sas van Gent. Animo won in Terneuzen het vooruitgespeelde duel tegen Ga- me'78 met 4-2. De gebroeders Ke vin en Kenny de Rooij plus Bernd van Broekhoven versloegen achter eenvolgens Alexander Bauwens, Tom Huis (drie sets) en Randy Boddaert. Gilles Deryckere uit het Belgische De Klinge won als enige zijn partij voor de grensdorpbewo- ners ten koste van Coen Kayser: 6-17-5. Ook in het tweede dubbel, in combinatie met Boddaert, zege vierde de Vlaming in straight sets. In de eerste klasse (afdeling 0003) blijven de reserves van Game'78 vooralsnog aan kop na een 4-2-ze- ge op TV Axel. Davy de Kesel won op 1 in een merkwaardige partij van Philippe Ysebaert. De Clinge- naar verloor de eerste set in de tie break, maar stond vervolgens geen game meer af aan de in Terneuzen woonachtige Axelaar: 6-7 6-0 6-0. Good-old Fred van Cauteren klop te met twee keer 6-2 de technisch vaardige Jean-Paul de Bakker. Voor de Axelaars wonnen Wouter de Fe- ijter en Meivin Bracke hun partij van Ivo Wouters respectievelijk Randy Boddaert (drie sets). Beide dubbels gingen zoals gewoonlijk naar het team uit Clinge. De top vier komt komend weekeinde te gen elkaar in actie. Game'78 reist af naar Vlissingen voor de confron tatie met DOS, terwijl nummer twee Zierikzee het op moet ne men tegen Westerschouwen uit Burgh-Haamstede. Lisette den Dekker was oppermachtig tijdens de dressuurwedstrijd van De Honteruiters in Kloosterzande. foto Peter Nicolai

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 42