sport 31 Terneuzen titel op Aardenburg laat het na de rust lelijk zitten Axel nog altijd niet zeker van lijfsbehoud Len Eversdijk bezorgt RCS belangrijke zege Derde 2-0-nederlaag op rij voor Goes maandag 2 mei 2011 WMHMWBWBBWWBWMMBBMgBMMMMWMWHBWBBBSSBHBBHHBBBHWHIBMWMlH 1 li' I ul Bl.lil,IB9BBgBEBBB«BBB Na verliespartijen met 2-0 bij Unitas en Aardenburg beet Goes gisteren met dezelfde cijfers in het stof tegen Halsteren. Het enige wat nog rest voor de Bevelandse ploeg om promotie naar de eerste klasse van het zondagvoetbal af te dwingen is de nacompetitie. Na een saaie eerste helft openden de bezoekers in de zestigste minuut de score via Thomas van der Spek. Erik van de Watering verdubbelde in de 77e minuut de voorsprong van Halsteren. Goes stelde er nauwelijks iets tegenover en verloor verdiend. door jack Begijn gorinchem - Niemand had het een paar maanden geleden voor mogelijk gehouden. Terneuzen stond op het dieptepunt van de competitie acht punten achter op Goes. Maar de Bevelandse forma tie morste punten na de winter stop, terwijl Terneuzen acht par tijen op rij wist om te zetten in winst. Gisteren zette Terneuzen na een 1-0-winst op Unitas de kroon op het werk met het binnenhalen van de titel in de tweede klasse van het zondagvoetbal. Met nog twee wedstrijden te spelen be draagt de voorsprong op Goes nu zeven punten. Diederik Hiensch kwam superlatie ven tekort om zijn blijdschap te to nen. Na het lange wachten op de uitslag van Goes (2-0-verlies tegen Halsteren) dat een half uur later speelde dan Terneuzen, was de ontlading immens groot. Tranen van vreugde vloeiden over de wan gen en champagneflessen werden ontkurkt. „Ik kan het nog even niet beseffen", stamelde Hiensch. „Dit is mijn eerste titel als hoofd trainer. Grandioos. Een fantastisch gevoel." De trainer had gerekend op een koude douche door zijn spelers in het kleedlokaal, maar het werd er een van champagne. De Terneuze- naren waren met gemengde gevoe- Karakteristiek Unitas-Terneuzen 0-1 (0-0). 46. Dominique Verlinde 0-1. Scheidsrechter: Y. Horst (Leende). Gele kaart: Taoufik Ameziane (Uni tas), Dennis de Kraker (Terneuzen). Aantal toeschouwers: 300. Terneuzen: Dennis Wondergem' ■i'in HUW meii iiurrwmii 11 ■wwi lens naar het verre Gorinchem af gereisd. Theoretisch kon het kam pioenschap binnengehaald wor den, maar dan moest Goes verlie zen en Terneuzen zelf winnen. Dat laatste ging echter meer dan moeizaam. Terneuzen had geen greep op de wedstrijd en zag een veel sterker Unitas langs alle kan ten langs zich heen richting doel opstomen. Veel Terneuzense supporters mis ten het grootste gedeelte van de eerste helft door een file vlak voor de afslag naar het voetbalveld. Daardoor zagen ze vier opgelegde kansen van de thuisclub verloren gaan. Via twitter werden ze in hun auto door assistent-trainer Henk de Kort over de verrichtin gen van hun ploeg op de hoogte gehouden. Het maakte het wach ten er niet aangenamer op. Met enig fortuin pakte Terneuzen direct na de rust de winst. Domini que Verlinde maakte een ingestu deerde aftrap foutloos af Daarna was het pompen of verzuipen. Of, zoals Diederik Hiensch het ver woordde: „Het was de dood of dd gladiolen. Want deze druk kon de tegenstander niet volhouden. Ze moesten vroeg of laat breken." Het werden dus de bloemen. Tij dens het wachten namen de sup porters van de rood-zwarten het fraaie complex van Unitas in hun bezit. Hans van Leeuwen en Eddy van Waes streken een Brabantse vlag en hesen ervoor in de plaats Fabian Wilson, Dennis de Kraker, Roel Alberti, Robin Dekker' Maik de Wolf, Remco van Leeuwen, Erik-Jan Naudts' Tom Janssen (59. Jarno Waebeke), Can Kiran (90. Bas Hubregsen), Dominique Verlin de (86. Hasan Basagac). de tweekleur van Terneuzen en de Zeeuws-Vlaamse vlag. „Niemand wist wat ik van plan was", zei Van Leeuwen van de supportersvereni ging, „want dat is de goden verzoe ken. We hadden al een draaiboek klaar liggen voor het geval dat." Op het moment dat de definitieve uitslag van Goes doorkwam, brak het feest pas echt goed los. Hans van Leeuwen wilde zijn daad voor het nageslacht vastleggen op de fo to, maar zijn handen beefden te zeer en zijn ogen waren te be traand om er iets fatsoenlijks van te maken. Supporter Anton Krij ger kwam zijn beklag doen. „In de kantine zijn al een paar mensen dood gevallen van de dorst." De spelers zongen uit volle borst en dansten de polonaise. Vrienden en vooral vriendinnen werden ge knuffeld en kampioensshirts omge daan. Jan Kolijn, een van de verant woordelijken voor de technische zaken in de vereniging, bekeek met een petje op en een sjaaltje om de feesttaferelen op afstand. „Vooral voor die mensen ben ik zo blij", wees Hiensch naar Kolijn. „Terneuzen is een club met visie en een voorbeeld voor verenigin gen van hoe het ook kan. Name lijk met eigen jeugd. Dit is het kampioenschap van de ontwikke ling en de teamgeest. Wij willen tot de top van Zeeland behoren. Daar staan we nu." Doorstoten naar de hoofdklasse is nog niet het doel. „Laten we eerst een gedegen eersteklasser worden en met deze groep verder doorontwikkelen." Dat laatste moet dan zonder Fabi an Wilson (20), die naar Hoek ver trekt. „Ik laat een fantastische groep achter. Rond de Pasen heb ben mensen nog op me ingepraat om te blijven. Maar mijn keuze had ik al gemaakt. Bij Hoek ga ik voor een basisplaats. Ik heb ervoor gekozen om daar door te ontwik kelen." door Peter van Kouteren dordrecht - Aardenburg is erin Dordrecht niet in geslaagd om na de stunt tegen Goes opnieuw te winnen. Degradatiekandidaat RDC bezorgde de West-Zeeuws-Vlamingen de vier de nederlaag in de laatste zes duels: 4-2. Aardenburg leidde bij rust met 0-2. Die voorsprong was halverwege een magere afspiegeling van de wa re krachtsverhouding. „We begon nen fantastisch", keek trainer Rob bie de Muijnck terug. „Het had makkelijk 0-4 kunnen zijn, want we misten kans op kans. )e kon ook helemaal niet zien dat RDC voor lijfsbehoud speelde. We heb ben de tegenstander in de eerste helft van het veld gespeeld, maar na een redelijk begin van de twee de helft viel het als een plumpud ding in elkaar. Het was zwak, zeer zwak. Er klopte niks meer van. De door Peter van Kouteren axel - Met nog twee duels voor de boeg is Axel nog altijd niet hon derd procent zeker van lijfsbehoud in de derde klasse A van het zon dagvoetbal. De Zeeuws-Vlamin gen slaagden er in het restant van het eerder gestaakte duel tegen Vic- toria'03 niet in om tot scoren te ko men. Het bleef gisteren, onder leiding van de uit Brussel afkomstige scheidsrechter Gijs Steeman, 0-0. De wedstrijd werd in oktober 23 minuten voor tijd gestaakt na een hamstringblessure van scheidsrech ter Peter Maes. Dat was juist in een fase, waarin Axel het initiatief naar zich toe trok. Gisteren hiel den de elftallen, die allebei nog niet zeker zijn van een verlenging van het derdeklasserschap, elkaar in evenwicht. ruimtes onderling werden veel te groot. De manier waarop we met tegenslag zijn omgegaan, was zeer teleurstellend." Quinten de Muèr zette de Zeeuws-Vlamingen op een meer dan verdiende voorsprong. Hij scoorde vroeg in de wedstrijd op aangeven van Steven de Croock met een fraai schot en tekende kort voor rust na een solo langs vier Verdedigers voor 0-2. Nadat Davy de Kerschaever na rust op de paal had geschoten, kwam de thuisploeg door Louis Laros op 1-2. In de slotfase was Aardenburg totaal van slag. Nadat een vlagsignaal (buitenspel) van grensrechter Patrick Goethals was genegeerd, tekende Robin Harde- bol tien minuten voor tijd voor de gelijkmaker (2-2). In de slotfase troffen Hardebol en Laros nogmaals doel, waardoor de thuisploeg naar een belangrijke 4-2-zege kon uitlopen. In de wetenschap dat het even eens laag geklasseerde SC Gastel te gen Steenbergen rond het middag uur in het restant van een even eens eerder gestaakte wedstrijd niet tot scoren was gekomen (1-1), lukte het Axel niet om uit twee kleine mogelijkheden raak te mik ken. Aan de andere kant had doel man Niels Meesen een goede red ding op een vrije trap van de be zoekers. Axel heeft lijfsbehoud volledig in eigen hand. De oranjehemden tref fen zondag op eigen veld Alliance, dat een punt minder telt. In de laatste competitiewedstrijd gaat Axel op bezoek bij FC Bergen, dat op dit moment met vier punten minder dan de formatie van Rinus Zegers de derde plaats van onder inneemt. Die plaats resulteert in het spelen van nacompetitie om lijfsbehoud. De spelers van kampioen Terneuzen gaan uit hun dak op de 'platte kar'. Het gezelschap vertrok van de Markt naar de kantine van het eigen sportcomplex. Daar ging het feest tot in de vroege uurtjes verder. foto Peter Nicolai middelburg - RCS boekte weder om een belangrijke zege in de strijd tegen degradatie. De Oost-Souburgse zondag-eersteklas ser versloeg Jeka met 2-1. Vlissin- gen ging onderuit tegen Nemelaer. In Brabant werd het 3-0. Omdat de concurrenten ook punten ver speelden, heeft Vlissingen nog al tijd kans op een periodetitel. RCS-Jeka 2-1 (0-0): De thuisploeg is bezig aan een wonderbaarlijke inhaalrace. Uit de laatste vijf wed strijden werden liefst elf punten gehaald. Het verschil met de veili ge tiende plaats is slechts twee punten. Len Eversdijk was de grote man bij RCS. Hij scoorde twee maal, in de 28e minuut en zeven minuten voor het einde. Boyan van Eijsden deed tien minuten na rust wat te rug voor Jeka. RCS had het vooral voor de rust zwaar tegen Jeka. De ploeg uit Breda zag echter geen kans om te scoren uit diverse goe de mogelijkheden. Nemelaer-Vlissingen 3-0 (1-0): De eerste kans van Nemelaer lever de meteen een treffer op. Een voor zet van de zijkant werd door Ke vin van Kempen op fraaie wijze binnen geschoten. Daarna kreeg Vlissingen kansen op de gelijkma ker, die niet viel. Sinan Coban viel vrij snel uit met een blessure. De wisselmogelijkhe den van Vlissingen waren echter beperkt, omdat de ploeg met slechts dertien man was afgereisd. Doordat de bezoekers in de jacht op de gelijkmaker gaandeweg meer ruimte weggaven, kon Neme laer nog twee keer toeslaan. Eén keer via Wesley Diepens en nog maals via Van Kempen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 39