In alle vroegte Zonovergoten Koninginnedag om nog 141 zeeland Cliëntenraad De Blide in actie tegen verschraling De wind was aan de stevige kant, maar de zon was alom aanwezig. Koninginnedag 2011 was in Wie een plekje wilde veroveren °pde rommelmarkt m remden woest er Zeeuws-Vlaanderen, van OOSt tot west en terug, een succes. betaald parkeren-tijd al hun auto aan de Herengracht, plekje verzekerd. Go Go Yubari winnaar Vestrockrally almanak Tip? redactie@pzc.nl Worst Parkeerboetes dreigen in Van Stolbergstraat maandag 2 mei 2011 Z VAN OOST TOT WEST EN TERUG 000 vroeg bij zijn. De echte slimmeriken parkeerden vrijdagavond na einde Van de glijbaan tijdens 'kaasspel' op de Markt in Axel. HULST - Alternatieve poprock-for- wonnen. Go Go Yubari mag zater- matie Go Go Yubari, met bandle- dag 4 juni op het Vestrock-festival den uit Breda en Hulst, heeft vrij- in Hulst spelen, met trekkers als dagavond laat de Vestrockrally ge- Triggerfinger, Goose en Racoon. Een man repte zich tegen sluitings tijd naar een Middelburgse super markt om snel wat levensmiddelen in te slaan. Het lukte op tijd, maar bij de kassa sloeg het noodlot toe. Na het afrekenen stond hij aan het einde van de loopband zijn bood schappen in te pakken. Een onder de ingeslagen vleeswaren bolletje lever worst wilde kennelijk niet mee. De aankoop glipte tussen zijn handen uit en rolde over de grond precies tus sen de schoenen van een andere klant. Om te voorkomen dat de vrouw op de worst zou trappen, riep de man: „Mevrouw, sta even stil dan kan ik mijn worst van tussen uw be nen vandaan halen!" De uitwerking van die opmerking was verbluffend. Daverende lachsalvo's klonken. De man raapte het bolletje op en verliet met een rood hoofd de winkel. TERNEUZEN - Wie zijn auto nog op de stoep parkeert in de Juliana van Stolbergstraat in Terneuzen, dreigt een boete te krijgen van 70 euro. De gemeente Terneuzen heeft dit bewoners gemeld. Ze nemen daar geen genoegen mee. De gemeente geeft zelf aan dat de parkeerdruk in de straat erg hoog is, aldus een bewoonster, terwijl er maar één kant mag worden geparkeerd. Van daar dat er auto's op de stoep wor den gezet, wat eigenlijk niet mag. De bewoonster pleit in een brief aan het college van B en W voor herinrichting van de straat, zoals in de naastgelegen Beatrixstraat is gebeurd. Daar kan wel aan twee kanten worden geparkeerd. TERNEUZEN - De cliëntenraad van zorginstelling De Blide in Terneu zen heeft het voortouw genomen in een actie tegen verdere verschra ling van de ouderenzorg. De actie 'Kwaliteit voor leven' wordt inmid dels gesteund door andere Zeeuw se cliëntenraden. Volgens de cliëntenraden zijn er al een hoop tekortkomingen. Zo is er te weinig personeel tijdens de dag diensten, waardoor er onvoldoen de tijd is voor bewoners. Hetzelfde geldt voor de avond- en nachtelij ke uren. Stagiaires lopen tegen pro blemen op, zoals een te hoge werk druk en te weinig kennis om ver schillende werkzaamheden verant woord te doen. Door bezuinigin gen dreigt dit verder te verslechte ren, is de vrees. Vertegenwoordigers van cliëntenra den uit Terneuzen, Sas van Gent en Westdorpe zijn vorige week in de Tweede Kamer geweest om dit met Kamerleden te bespreken. Ze hebben er uiteindelijk slechts met één aan de tafel gezeten, PvdA-Ka- merlid Jetta Klijnsma. Tot grote te leurstelling van de delegatie liet CDA-Kamerlid Sabine Uitslag op eens verstek gaan. Voorzitter Otto Vosveld van de cliëntenraad van De Blide is daar niet blij mee. „We willen alsnog met haar praten en wel in Terneuzen." Kyanu en Ayco Geerts bij begin oranjefestiviteiten in Oostburg. Wendy Winters (op de hurken) op de rommelmarkt in Terneuzen. Oranjekwartier. Ik zal vanavond wel inkakken." Jaap Sala, burgemeester van Sluis, straalde ruim een uur eerder, rond half tien, één en al optimisme uit over de toekomst van Oostburg. „We gaan na Breskens Oostburg opfrissen." Het begin was er op Ko ninginnedag al. Naast Sala ston den met bloemen versierde fietsen die dankzij de stadsraad overal in Oostburg zullen komen. In oranje uitgedoste kinderen maakten het fleurige beeld compleet. Terug naar Terneuzen, naar Hoek, waar om tien over tien bij verzorgingshuis Vremdieke jong en oud Koninginnedag inluid den met het oplaten van oranje ballonnen. Ook in Hoek kon het festijn beginnen. Kilometers ver derop, in Axel, meldden zich 's middags tientallen fietsers voor de oranjerit naar Koewacht en Zuid- dorpe, terwijl de echte levensgenie- door Harmen van der Werf Overvolle terrassen in het centrum van Axel, heerlijk simpele kin derspelen op de Markt in Hulst, spanning en sensatie aan het Laantje in Kloosterzande, een dankzij bloemenfietsen extra opge fleurd Oostburg en een gezellig drukke rommelmarkt in Terneu zen. Zeeuws-Vlaanderen beleefde zaterdag van 's ochtends vroeg tot in de late uurtjes een Koninginne dag om van na te genieten. Voor verkopers op de rommel markt in Terneuzen begon Konin ginnedag al heel vroeg. Wendy Winters zat vrijdagavond al om elf uur aan de Herengracht. „Ik was er om half één", vertelde Jelly Ban- nani. „Toen zat het al aardig vol." Ze leefden even tussen het uit gaanspubliek. Jelly: „Drie dronken gasten zwommen in hun string naar het beeld van de Vliegende Vaart." Jelly heeft zaterdag rond elf uur met haar zoon Karim 40 euro verdiend, Wendy 100 euro. „Gaan we straks opmaken bij speeltuin Sophia van Driessche boekt record kratten stapelen in Kloosterzande. Ballonnen oplaten bij verzorgingshuis

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 34