Wi OM: Wie vastzit, kan Kritiek op straffen rechtbank 21 zeeland Dronken heftruckritje eindigt op politiebureau PZC maandag Meeuwen De krant 6 weken voor 18 euro! OPENBAAR MINISTERIE Een overval op een woning hakt er flink in en dus zijn strenge straffen op z'n plaats. De rechtbank in Middelburg vonnist te mild, vindt officier van justitie Rob Rammeloo. Strafeis overvallen maandag 2 mei 2011 door Wim Hofman e liepen langs de oceaan, in de buurt van Santa Cruz in Califomië. Het ge deelte van de kust wordt Ohlone Bluff genoemd, de Ohlone vorm den een indianenvolk dat daar ooit woonde. Hun leven verander de totaal na de komst van Span jaarden in 1776 die gewoon hun ge bied in bezit namen en hun be schaving en ziektes brachten. Het pad liep door een strook gras met struiken en bloemen, een soort zeepkruid, Californian pop- - pies die wij slaapmutsjes noe men, Baby Blue Eyes, distels, wil de aardbeien. Er groeide ook Britt le Bush. Het dikke sap ervan ge bruikten de indianen als lijm bij het maken van hun pijlen. De Spaanse missionarissen gebruik ten het gedroogde sap van de plant als wierook. Links was de oceaan met inham men en rotsen met daarop een paar zeeleeuwen en aalscholvers. Er zaten opvallend weinig meeu wen. Later zou ik weten waarom. Rechts waren akkers met mais en artisjokken en stukken onbe- COLOFON PZC Park Veldzigt 35, Middelburg Postbus 91, 4330 AB Middelburg 0118- 43 4000 Uitgever/directeur Ad Verrest Hoofdredactie Peter Jansen pjansen@pzc.nl Arie Leen Kroon (adjunct) alkroon@pzc.nl Centrale redactie T: 0118- 43 4010 E: redactie@pzc.nl Redactie Walcheren Postbus 91,4330 AB Middelburg T: 0118- 43 4050 E: walcheren@pzc.nl Redactie Bevelanden-Tholen Postbus 162, 4460 AD Goes T: 0113- 31 5670 E: bevelanden@pzc.ni tholen@pzc.nl Redactie Zeeuws-Vlaanderen Postbus 145,4530 AC Terneuzen T: 0115-64 5740 E: zeeuws-vlaanderen@pzc.nl Redactie Schouwen-Duiveland Postbus 80,4300 AB Zierikzee T: 0111-45 4650 E: schouwen-duiveland@pzc.nl Advertenties VerkoopteamZeeland T: 0118- 43 4070 E: teamzeeland@bndestem-pzc.nl Business-to-business/de Ondernemer. Zorg Onderwijs. Educatie. Onroerend Goed T: 076- 531 2277 E: segmentteam@bndestem-pzc.ni Familieberichten: 088-0139 999 Personeelsadvertenties: 055- 5388 000 Kleintjes: 0900- 6743 836 bouwde grond. Een grote groene John Deere tractor trok hobbe lend een ploeg door de donkere aarde. Rond het ronkende gevaar te een krijsende zwerm zeemeeu wen en achter de ploeg honder den misschien wel duizenden meeuwen in een rij die even lang was als de vers getrokken vorens in het veld. Alle meeuwen van de oceaan leken op dit veld af te ko men. Met hun allen maakten ze veel kabaal en ze hinderden el kaar bij het zoeken naar de gratis wormen, want die wilden ze alle maal hebben. Het was een won derlijk gezicht, al die vraatzuchti ge en jaloerse meeuwen. Toen ik de lange rij wilde fotograferen keek een van de meeuwen mij aan met zijn grote gele oog. Dan slaakte hij «en alarmkreet en vloog hij wild fladderend op. De anderen volgden meteen en ze vormden in een minimum van tijd een zwerm, zo groot als ik nog nooit gezien had. Zij schrok ken van mij en ik van hen. Met veel lawaai en geschreeuw en in een uitgerekte S-bocht zochten ze de rotsen in de zee op. Voor meer columns: www.pzc.nl/columns Krant niet ontvangen? Wijziging van uw adresgegevens? Gebruik maken van de vakantieservice? Abonnement opzeggen? Vul het formulier in op: www.pzc.nl/lezersservice of bel: 088- 013 9910 Toets 1bezorgklachten (vanaf 07.00 uur) nabezorging bij melding voor 12.00 uur Toets 2: informatie over uw abonnement Toets 3: informatie over abonneevoordeel Maandag t/m vrijdag: 08.00 - 17.00 uur Zaterdag: 08.00 - 12.00 uur PZC Lezersservice Postbus 3229, 4800 MB Breda U kunt uw abonnement beëindigen tot uiterlijk vier wéken voor het einde van de betaalperiode. U ontvangt een schriftelijke bevestiging. Abonnementsprijzen Maand 25,50 (acceptgiro n.v.t) Kwartaal 71,95 (acceptgiro €74,95) Jaar €274,95 (acceptgiro €277,95) Auteursrechten Alle auteursrechten voorbehouden Uitgeverij Provinciale Zeeuwse Courant, onderdeel van Koninklijke Wegener NV. Publicatierecht beeldende kunst via Beeldrecht. Gegevensbescherming PZC is een uitgave van Wegener NV. Wegener legt van abonnees gegevens vast voor de uitvoering van de abonnementsovereenkomst Deze gegevens kunnen gebruikt worden om u op de hoogte te houden van interessante producten en diensten van andere onderdelen van Wegener en zorgvuldig geselecteerde partners. Indien u geen prijs stelt op informatie van de PZC of indien u uw toestemming voor het gebruiken van uw e-mail adres wilt intrek ken, kunt u dit schriftelijk kenbaar maken bij PZC Lezersservice. Zie ook het privacy statement op www.pzc.nl Ja, ik neem de PZC en ontvang de eerste 2 weken gratis en neem aansluitend: een doorlopend abonnement met automatische betaling van €7i;95 per kwartaal (nam) een doorlopend abonnement met betaling per accept van €74,95 per kwartaal (nam) ik neem een proefabonnement van 6 weken voor 18,-. Na deze periode stopt de bezorging vanzelf, (ik heb de laatste 3 maanden geen proef gehad) (P6) Stuur de bon naar: PZC, Afdeling Lezersservice, Antwoordnummer 54050,5004 VB Tilburg. Bellen kan ook: 088 - 0J3 9910 Straat Postcode Woonplaats Telefoonnummer Emailadres Ik machtig de PZC om het abonnementsgeld van mijn rekening af te schrijven. Rekeningnummer Handtekening Tirv/i 1 De PZC gaat zorgvuldig om m et persoonsgegevens. In hel colofon treft u nadere informatie aan. door Emile Calon Het Openbaar Ministe rie vindt dat de Mid delburgse rechtbank overvallers op wo ningen te licht straft. Het OM zal dan ook, als de vonnis sen niet hoger worden, vaker in be roep gaan, aldus officier van justi tie Rob Rammeloo. Hij heeft goe de hoop dat het gerechtshof in Den Bosch meer het OM zal vol gen. „Dat hof volgt redelijk de nieuwe richtlijnen." Onlangs nog vroeg Rammeloo de daders van een overval op een Chi nese familie in Brouwershaven te veroordelen tot celstraffen van zes jaar. De drie kregen twee weken la ter gemiddeld vier jaar cel van de Middelburgse rechters. Tijdens de rechtszaak tegen het trio vroeg Rammeloo uitdrukkelijk om een motivatie bij het vonnis als er zou worden afgeweken van zijn eis. De rechters lieten vervolgens weten dat bij het vaststellen van de straf maat er vooral gekeken was naar de strafmaat voor soortgelijke za ken, elders in het land. Rammeloo vindt zowel die uitleg als de strafmaat onbevredigend. Hij zegt dat het OM van mening is dat er strenger gestraft moet wor den om iets te doen aan het toene mend aantal overvallen op wonin gen en bedrijven. Rammeloo en zijn collega's me nen dat strenger straffen een af schrikwekkend voorbeeld kan zijn voor iedereen die van plan is daad werkelijk een overval te plegen. Hij wijst daarbij naar een docu mentaire die onlangs door de VPRO werd uitgezonden en waar in veroordeelden aan het woord kwamen. Een van hen gaf ronduit toe dat hij het beu was om steeds te moeten zitten. „Voor sommigen is een celstraf dus afschrikwek kend." Daar komt volgens hem bij dat iedereen die vast zit, niet op nieuw een overval kan plegen. De officier gelooft ook in de algehele preventie die uitgaat van strenge celstraffen. Rammeloo vervolgt dat het OM strenger wil straffen, ook omdat het publiek om strengere straffen vraagt. „Als OM zijn wij een beet je de voortrekkers. Wij proberen de rechters mee te krijgen." Uitgangspunt voor een overal op een woning is een eis van drie jaar cel. Als het misdrijf 's nachts plaats vindt, wordt de eis met zes maan den verhoogd. Als er wapens worden gebruikt, ko men er nog eens twaalf maanden bij. Is de dader vermomd, dan wordt de eis met weer drie maanden ver hoogd. Wordt het slachtoffer opgesloten of vastgebonden: zes maanden extra. Wordt het slachtoffer mishandeld zodat het zwaar lichamelijk letsel oploopt, dan wordt de eis met nog eens twaalf maanden verhoogd. door Marcel Modde Het meest verbazingwek kende vindt hoogleraar recht Pieter Ippel van de Roosevelt Academy in Middelburg nog dat het Openbaar Ministerie (OM) via de krant kritiek uit op het fiinctioneren van de recht bank. „De koninklijke weg is dat het OM gemotiveerd in hoger beroep gaat wanneer ze het niet eens is met een vonnis. Ik weet niet wat hier achter zit, maar deze manier is nogal ongebruikelijk. Aan de ande re kant: een officier van justitie heeft een openbare functie, dus mag hij of zij best openlijk een me ning geven. Als dat maar verstan dig gebeurt. Het is ook een beetje het spel dat met elkaar wordt ge speeld en de positie die ze op dat bord innemen. De taken zijn an ders. Daar mag best een beetje spanning bestaan. Dat is gezond." Ippel heeft niet de indruk dat er structureel iets scheef zit tussen het OM en de rechtbank in Middel burg. Evenmin lijkt hem de conclu sie gerechtvaardigd dat de recht bank opvallend milder vonnist dan andere arrondissementen. „Het gebeurt heel vaak dat een vonnis afwijkt van wat het OM eist. Een vonnis is ook regelmatig lager. En dan kan je in hoger be roep! Zo werkt dat in Nederland. Tot nog toe kennen we hier het ZONNEMAIRE - Een nachtelijk avon tuur van twee 20-jarige mannen is geëindigd op het politiebureau. De mannen reden vrijdagnacht, na flink te hebben gedronken, met een vorkheftruck over de Rietdijk in Zonnemaire. Met die joyride-ac- tie veroorzaakten ze schade aan een geparkeerde auto. Rond drie uur greep de politie de twee in de kraag. De één, een in woner van Schouwen-Duiveland had twee keer te veel gedronken. Zijn maat uit Dronten had vier keer de maximaal toegestane hoe veelheid alcohol achter de kiezen. Op het bureau mochten ze hun rij bewijs inleveren en ontvingen ze proces-verbaal voor rijden onder invloed en baldadigheid. VIDEO'S Zeeland viert Koninginnedag. Diverse video's van het feest vindt u op www.pzc.nl/video STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl Zet uw foto in een album op www.pzc.nl/foto

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 2