sport 131 inhaalrace Goes kan zich na verlies richten op de nacompetitie Rugbyer Hoondert laatste met Oranje Zeeland Sport grijpt titel in vijfde klasse Kruiningen laat punten liggen Vermeer wijst GPC met twee goals de weg maandag 2 mei 2011 punten veroverde Temeuzen in 24 competitie duels (achttien zeges, twee gelijkspellen en vier nederlagen). door Jack Begijn GORINCHEM - Niemand had het een paar maanden geleden voor mogelijk gehouden. Temeuzen stond op het dieptepunt van de competitie acht punten achter op Goes. Maar de Bevelandse forma tie morste punten na de winter stop, terwijl Temeuzen acht par tijen op rij wist om te zetten in winst. Gisteren zette Terneuzen na een 1-0-winst op Unitas de kroon op het werk met het binnenhalen van de titel in de tweede klasse van het zondagvoetbal. Met nog twee wed strijden te spelen bedraagt de voor sprong op Goes nu zeven punten. Diederik Hiensch kwam superlatie ven tekort om zijn blijdschap te to nen. Na het lange wachten op de uitslag van Goes (2-0-verlies tegen Halsteren) dat een half uur later speelde dan Terneuzen, was de ontlading immens groot. Tranen van vreugde vloeiden over de wan gen en champagneflessen werden ontkurkt. „Ik kan het nog even niet beseffen", stamelde Hiensch. „Dit is mijn eerste titel als hoofd trainer. Grandioos. Een fantastisch gevoel." De trainer uit Hoedekenskerke had gerekend op een koude douche door zijn spelers in het kleedlokaal, maar het werd er een van champagne. De Terneuzena- ren waren met gemengde gevoe lens naar het verre Gorinchem af gereisd. Theoretisch kon het kam pioenschap binnengehaald wor den, maar dan moest Goes verlie zen en Terneuzen zelf winnen. Dat laatste ging echter meer dan moeizaam. Temeuzen had geen greep op de wedstrijd en zag een veel sterker Unitas langs alle kan ten langs zich heen richting doel opstomen. CHI SI N AU Rugbyer Arko Hoondert, voorma lig speler van het Goese Tovaal, heeft zaterdag met het Nederlands rugbyteam verloren van Moldavië. In Chisinau werd het 22-15. De interland was een duel in de Eu ropean Nations Cup, groep 1, Neder land staat daarin na vijf duels zes de en laatste. België en Moldavië staan gedeeld eerste. VLISSINGEN Zeeland Sport is gistermiddag, zon der zelf te spelen, kampioen gewor den in de vijfde klasse B van het zondagvoetbal. Naaste concurrent Lepelstraatse Boys ging met 1-0-on- deruit bij Kaaise Boys en kan daar door de Vlissingers niet meer ach terhalen. Zeeland Sport verloor dit seizoen maar één keer en speelde vier keer gelijk. MIDDELBURG - Kruiningen speelde in de vierde klasse B van het zater dagvoetbal met 1-1 gelijk tegen DVO'6o. Voor de ploeg van trainer Gerrit Petersen voelde dit als een nederlaag. Kruiningen verzuimde om de vier de plaats op de ranglijst stevig in handen te krijgen. De voorsprong op de nummer vijf, SPS, bedraagt door het gelijkspel slechts één punt. Tegen DVO'6o heerste de thuis ploeg voor rust. Na een half uur schoot Amo van de Berge op de paal, waarna Bowling Karapun uit de rebound wel scoorde: t-o. Na rust waren en wat kleine kansen over en weer. Tien minuten voor tijd verdween een Roosendaalse voorzet via Kruiningen-speler Jack van de Velde achter zijn eigen doel man. In de slotminuut kreeg Gert-jan van de Pol nog de kans om de schade te herstellen, maar zijn inzet verdween over. VLISSINGEN - GPC Vlissingen speel de zich in de eerste klasse C van het zaterdagvoetbal in veiligheid. De ploeg won met 3-1 van Schellui- nen. Aanvaller lord Vermeer plukte na twintig minuten een voorzet uit de lucht en opende de score. Gri- gor Sahakjan werd even later goed bediend door Raymond de Vlieger bij de 2-0. Na een half uur strafte John Wijn belt een mislukte terugspeelbal af GPC trok de wedstrijd na rust defi nitief naar zich toe. lord Vermeer liet de 3-1 aantekenen. Een tevreden trainer Jurriaan van Poelje van GPC Vlissingen maakte na aflloop de komst van twee nieu we verdedigers bekend. Daniel van 't Westende (22 jaar) komt over van Jong Ambon en Raoul Flipse (21) zet via de Ai van VC Vlissin gen de stap naar de zaterdag-eer steklasser. Met enig fortuin pakte Terneuzen direct na de rust de winst. Domini que Verlinde maakte een ingestu deerde aftrap foutloos af Daarna was het pompen of verzuipen. Of, zoals Diederik Hiensch het ver woordde: „Het was de dood of de gladiolen. Want deze druk kon de tegenstander niet volhouden. Ze moesten vroeg of laat breken." Het werden dus de bloemen. Tij dens het wachten namen de sup porters van de rood-zwarten het fraaie complex van Unitas in hun bezit. Hans van Leeuwen en Eddy van Waes streken een Brabantse vlag en hesen ervoor in de plaats de tweekleur van Temeuzen en de Zeeuws-Vlaamse vlag. „Niemand wist wat ik van plan was", zei Van Leeuwen van de supportersvereni ging, „want dat is de goden verzoe ken. We hadden ook al een draai boek klaar liggen voor het geval dat." Op het moment dat de definitieve uitslag van Goes doorkwam, brak het feest pas echt goed los. Hans van Leeuwen wilde zijn daad voor het nageslacht vastleggen op de fo to, maar zijn handen beefden te zeer en zijn ogen waren te be traand om er iets fatsoenlijks van te maken. Supporter Anton Krij ger kw.am zijn beklag doen. „In de kantine zijn al een paar mensen doodgevallen vaq de dorst." De spelers zongen uit volle borst en dansten de polonaise. Vrienden en vooral vriendinnen werden ge knuffeld en kampioensshirts omge daan. )an Kolijn, een van de verant woordelijken voor de technische zaken in de vereniging, bekeek met een petje op en een sjaaltje om de feesttaferelen op afstand. „Vooral voor die mensen ben ik zo blij", wees Hiensch naar Kolijn. „Temeuzen is een club met visie en een voorbeeld voor verenigin gen van hoe het ook kan." door Merlijn van Dierendonck GOES - De voetballers van Goes kunnen de titel in de tweede klas se van het zondagvoetbal vergeten. Na het desastreus verlopen paas weekeinde liet de ploeg van Gé- rard de Nooijer opnieuw punten liggen. In een teleurstellende wed strijd verloor de voormalige titel kandidaat met 0-2 van Halsteren. Het enige wat nog rest voor de Be velandse ploeg om te promoveren naar een hogere klasse, is de na- competitie. Goes kon, net als de afgelopen we ken, tegen Halsteren opnieuw zijn niveau niet halen. De twee ploe gen begonnen angstig aan de wed strijd en dat, in combinatie met het vele balverlies aan beide kan ten, zorgde voor een weinig aan trekkelijke eerste 45 minuten. Goes had veel balbezit, maar wist daar weinig mee te doen. De eer ste echte wapenfeiten, vlak voor rust, kwamen van de kant van Hal steren, maar de score werd nog niet geopend. De tweede helft begon een stuk in teressanter. Het gevaar kwam voor al van de kant van de bezoekende ploeg, die zeker niet onder deed voor Goes. Een kwartier na rust kwam het doelpunt waar de wed strijd al de hele tijd naar snakte. Een indraaiende corner van Tom de Bonte werd binnengekopt door Thomas van der Spek: 0-1. Halste ren kwam beter in de wedstrijd en Goes kon weinig anders dan toekij ken hoe de bezoekers de wedstrijd naar zich toe trokken. In de 77e mi nuut werd de misère voor Goes nog groter. Uit een counter was het Erik van de Watering die de score voor de bezoekers verdubbel de. Hij verschalkte doelman Sven Wolkenhauer en zette de stand op 0-2. Goes probeerde er nog een slotoffensief uit te persen, maar het bleef bij een stand van 0-2. Nacompetitie is nu het volgende doel voor Goes. Maar met nog twee lastige wedstrijden tegen res pectievelijk Aardenburg en EBOH te gaan, moet het spelniveau van Goes flink verbeteren in vergelij king met de wedstrijd van gister middag wil de ploeg überhaupt kans maken. Goes-Halsteren 0-2 (0-0). 60. Thomas van der Spek 0-1, 77. Erik van de Wate ring 0-2. Gele kaart: Kyle Doesburg, Gert-jan van Leiden, Robin de Pagter, Niels Paardekooper Goes), Tom de Bonte, Rick Willigers (Halsteren). Scheidsrechter: B. Grilis (Roosendaal). Aantal toeschouwers: 100. Gert-jan van Leiden (links) gaat in de wedstrijd tegen Halsteren een kopduel aan. foto Willem Mieras Spelmoment uit het vierdeklasseduei Kruiningen-DVO'60. foto Willem Mieras

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 27