kleuren de feesten oranje zeeland 115 AClB6 WinuparK aanpakken hypotheekrenteaftrek breekt alle records dan misschien in Wemeldinge GERARD Clavis-directeur De Ridder pleit voor »«»|i«#|i%—-i|#' uidvis-uiretieur ut: muuer pien vu Renovatie huizen R&B uitgesteld Afgelasting schapenfeest is verrassing maandag 2 mei 2011 MHIIHÜI—M—IUIHIW'i'IIÉIIlflW—WW <1' IWMI WWiW—«AlHli'i» IWU— I—Will— verhuizingen en meubelopslag Middelburg 0118-626919 Goes 0113-217531 www.gerardbouwense.nl door Harmen van der Werf door Joeri Wisse ZIERIKZEE - De actie van maat schappelijke organisaties en inwo ners van de Gouweveerpolder tus sen Ouwerkerk en Zierikzee is niet zonder resultaat gebleven. Bij de gemeente Schouwen-Duiveland zijn tussen de 300 en 400 zienswij zen binnengekomen over het ont- werpbestemmingsplan Windpark Zierikzee. Het plan voorziet in vier windmo lens die elk maximaal 140 meter hoog zijn. Onder meer de Zeeuw se Milieufederatie en Vereniging Stad en Lande Schouwen-Duive land zijn tegen het plan dat ze niet in het landschap vinden passen. De afgelopen weken trokken ze sa men op met een aantal omwonen den met als doel om zoveel moge lijk zienswijzen naar de gemeente te laten sturen. Dat is gelukt. „Zo'n negentig procent van de zienswij zen bestaat uit ingevulde flyers en coupons", schat gemeenteambte naar Annette Hubregtse in. Nor maal krijgt ze een bescheiden sta peltje brieven binnen zodra een ontwerpbestemmingsplan ter inza ge ligt.Voor zover ze weet is het de eerste keer dat er op zo'n grote schaal een actie is gevoerd om zo veel mogelijk zienswijzen in te stu ren. „Dit breekt alle records. TERNEUZEN - Robert de Ridder, di recteur van de Terneuzense sociale verhuurder Clavis, pleit in de laat ste uitgave van het Woonblad van zijn woningcorporatie voor het aanpakken van de hypotheekrente aftrek. De rekening voor hervorming van de wohingmarkt wordt nu eenzij dig bij huurders en verhuurders ge legd, stelt hij. Zo wil het kabinet huurders met een inkomen van meer dan 43.000 euro per jaar een extra huurverho ging opleggen van 5 procent. De re gering wil hiermee bereiken dat meer (gesubsidieerde) sociale huurwoningen vrijkomen voor mensen met een lager inkomen. Voor hen zijn ze ook in de eerste plaats gebouwd. „Maar hoe conse quent is de overheid?", vraagt de directeur van Clavis zich af „Men heeft er namelijk geen moeite mee iemand met een woning van pak weg één miljoen euro met hypo theekrenteaftrek te subsidiëren." Voor Zeeuws-Vlaamse woningcor poraties zit daar nog aan vast dat koophuizen er veel goedkoper zijn dan bijvoorbeeld in de Randstad. Daarmee wordt in het beleid geen rekening gehouden, signaleert De Ridder, wat tot gevolg zal hebben dat huurders in Zeeuws-Vlaande- ren uit huurwoningen worden ge jaagd, terwijl de corporaties zich al genoodzaakt zien huizen te slopen vanwege de verwachte daling van het aantal inwoners. 'S-GRAVENPOLDER - Bewoners van de Willem de Goedestraat in 's-Gravenpolder zijn bezorgd over de renovatie van hun woningen. In een brief heeft woningcorpora tie R&B Wonen uit Heinkenszand deze week laten weten dat de plan ning voor de renovatie is gewij zigd. Komende week zouden de bewoners aan de beurt zijn, maar nu moeten ze vier weken wach ten. Sommige bewoners waren al druk bezig met de voorbereidin gen. Woningcorporatie R&B zegt komende week met de bewoners te willen praten. door Lilian Dominicus NISSE - Melkschapenboerderij De Zwaakse Weel uit Kwadendamme en de nieuwe herder van de Zeeuwse Schaapskudde Marjan Bosgoed zijn dit weekeinde over vallen door het nieuws dat het Schaapscheerdersfeest in Nisse in juni dit jaar niet doorgaat. „We hadden nota bene zestig scha pen geselecteerd voor deze dag", zegt herder Marjan Bosgoed, die gistermiddag met de melkschapen van De Zwaakse Weel over de dij ken in het heggengebied bij Nisse liep. „Niemand die heeft ons inge licht, we hebben het uit de krant moeten vernemen." Bosgoed beloopt met de schapen sinds vijf dagen de dijken in de Zak van Zuid-Beveland en trekt veel bekijks van passanten. De melkschapen, die de oude kudde van Suffolk-schapen vervangen, zijn nog niet helemaal gewend aan het begrazen van de dijken. „Eigen lijk zou ik ze vanavond het beleids plan van Natuurmonumenten moeten voorlezen", grapt de her der uit Colijnsplaat. „Ze zijn de weide gewend en eten hier alleen al het lekkers." AutoVermeulen Goes 0113-561812 autovermeulen.nl Sponsenspel in Geersdijk. foto's Willem Mieras

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 23