Te koop: Zeeuws water Filmsterren en sterke mannen 141 zeeland De Jager: arbeidsmigranten vóór zomer in 't Klooster van Rilland Scootmobieler raakt gewond OOSTERSCHELDE KONINGINNEDAG 2011 Ook zónder Beatrix vermaken de Bevelanders zich opperbest, behalve Vlaggen weggehaald in Krabbendijke maandag 2 mei 2011 OUD-VOSSEMEER - Een 69-jarige man uit de gemeente Tholen raak te zaterdag aan het einde van de middag gewond bij een eenzijdig verkeersongeval in de Van Zeyl- straat te Oud-Vossemeer. De scoot mobieler nam de bocht naar rechts te kort, reed door de berm en viel. Hij liep een flinke hoofd wond op en was enige tijd buiten kennis. Hij is per ambulance, met daarin de arts van de eveneens uit gerukte traumaheli, naar een zie kenhuis in Rotterdam gebracht. Racen met solexen en minimotoren in Kwadendamme. In Yerseke streden jongens en iets oudere mannen om wie de sterkste is. door Lilian Dominicus YERSEKE - Handelaar in verse schelp- en schaaldieren Viviers Le Petit Pêcheur uit Yerseke hoopt op korte termijn toestemming van de Nieuwe Voedsel- en Warenautori teit (nVWA) te krijgen om Ooster- scheldewater als 'gastronomisch zeesap' te exporteren naar Italië. „In eerste instantie vonden we het zelf ook een beetje een raar idee, en voelden we ons er wat unhei misch over, maar zo gek is het ei genlijk niet. Wie bijvoorbeeld mos selen kookt, wast die in zoet water en kookt in zoet water. Maar héél verse mosselen hebben dat niet no dig. Die hebben zout water van zichzelf en dat is het beste. Een lan delijk dagblad uit Italië had er al een halve pagina aan gewijd, aan dat Oosterscheldewater. En wij hadden al een systeem op poten gezet, om het te filteren en vervol gens te revitaliseren", zegt direc teur Cor Poppe. Maar de nVWA stak er een stokje voor. „Die zeggen dat het onder het Drinkwaterbesluit valt. We zijn nu al een jaar bezig om alsnog vrijstelling voor dit product te krij gen. Want het gaat niet zomaar om een paar flesjes, ze willen daar hele vrachtwagens hebben." door Lilian Dominicus Veel heb je er eigenlijk niet voor nodig, om van Koninginnedag een ge slaagde dag te maken. Een zonnetje, fris briesje, geen ver velende oproerkraaiers, wat oranje bittertjes en kneuterige spelletjes en zie hier: het ultieme recept voor Koninginnedag 2011 op de Be- velanden. Géén koningin Beatrix met gevolg op bezoek, toch leut. Zo begon in 's-Heer Hendrikskin deren het feest al vroeg. De oranje vereniging had het thema film aan de dag meegegeven en dus moch ten de kinderen als echte filmster ren en royals bij een première over de rode loper het Heer Hendrik huis betreden. Daar kregen ze on der meer een film voorgeschoteld. Ook de rest van het Koninginne dagprogramma stond in het teken van film. In Geersdijk zorgde vooral de jeugd met een heuse wekservice om half acht ervoor dat iedereen op tijd aanwezig was voor de ope ningsceremonie. Gratis opblaas- kroontjes werden uitgedeeld en om tien uur 's morgens verdwe nen de eerste oranjebitters in de kelen van de mannen aan de toog van het Drenthehuis. In het centrum van Koninginne dag 2010 op de Bevelanden, het zéér oranjegezinde Wemeldinge, bleef het dit jaar opvallend stil. Niemand had zich opgegeven voor activiteiten en dus zag bestuurslid Corrie Mol van de oranjevereni ging zich gedwongen alleen de au bade door te laten gaan. Overigens weerklonk op vele dor pen het Wilhelmus én het Zeeuw se volkslied, dat de een uit volle borst meezong, de ander slechts playbackend. Dat niet iedereen de tekst uit zijn hoofd kende, mocht de pret niet drukken. In Kamper land bekwaamden vele kinderen zich in het koekhappen, Oostdijk deed aan duikbrilvoetbal, Rilland had een playbackshow, in Yerseke streden mannen jong en oud om wie de sterkste was en in Kwaden damme vond het Zeeuws kam pioenschap minimotor en solexra cen plaats. Rond de Stenen Brug in Goes was het als vanouds stik- druk op de vrijmarkt langs de oost- vest en optredens van artiesten en brandweerdemonstraties. i video van Koninginnedag in Kam perland op www.pzc.nl KRABBENDIJKE - Enkele rood-wit-blauwe vlaggen die aan lantaarnpalen waren vastgezet in Krabbendijke zijn weggehaald. Dat is vóór de paasdagen gebeurd. Plaatselijke ondernemers hadden de vlaggen opgehangen als versie ring voor de periode tussen Konin- ginne- en bevrijdingsdag. De vlag gen bleven 's nachts hangen. Ze zouden niet volgens de geldende vlagverordening aan de lantaarnpa len zijn bevestigd, melden diverse bronnen. Burgemeester Jan Huis man kan dat verhaal echter niet be vestigen. Twee bewoners uit Krab bendijke hebben zich in een ano nieme e-mail naar de PZC hier over verontwaardigd uitgelaten. MEEST GELEZEN 1. Vlaggen weggehaald 2. Koninginnedag in Kamperland 3. Plan hbo Goes valt slecht VIDEOTIP Bekijk de video van Koninginnedag in Kamperland op www.pzc.nl/bevelanden. STUUR TIPS NAAR bevelanden@pzc.nl Zet uw foto in een album op www.pzc.nl/foto door Lilian Dominicus RILLAND - Het duurt nog zeker en kele maanden totdat de eerste ar beidsmigranten intrek kunnen ne men in hotel 't Klooster van Ril land. Volgens wethouder [aap Sinke (SGP, volkshuisvesting) kan de huidige hotelbestemming niet zon der meer één op één worden over genomen voor de huisvesting van de - overwegend Portugese - werk nemers van De lager Detachering uit Yerseke. „Er zal een procedure moeten wor den gevolgd", zegt Sinke. „Moge lijk is dat een bestemmingsplanwij ziging of een omgevingsvergun ning. Als de nieuwe eigenaar De Ja ger nog een ander juridisch pad weet, mag hij dat ook bewande len." Het college van burgemeester en wethouders noch de gemeente raad heeft een officieel standpunt ingenomen over het gebruik van het hotel als huisvesting voor ar beidsmigranten. Sinke: „Maar de gemeente heeft het voorstel ook niet afgewezen." De lager Detachering krijgt op 15 mei de sleutel van het gebouw, een voormalig kapucijnenklooster. „We wachten het even af', zegt di recteur Rien de lager in een reac tie. „We zullen in eerste instantie ons kantoor erin vestigen en daar na met de gemeente in gesprek gaan. Op basis daarvan zuüen we handelen. De gemeente heeft in beleidsstukken aangegeven dat ho tels bij uitstek geschikt zijn als huisvesting voor arbeidsmigranten en ook de provincie heeft zich er over uitgesproken. We hebben alle vertrouwen dat we voor de zomer onze mensen kunnen opvangen." Woensdagavond vond er een infor matiebijeenkomst voor omwonen den plaats. De Jager: „Opvallend was dat de direct aanwonenden positief waren en juist de mensen die verder weg woonden zich scep tischer uitlieten over de plannen." Als een filmster je tong uitsteken naar de pers in 's-Heer Hendrikskinderen. Verkleed als filmster of koningin of judoka of... in 's-Heer Hendrikskinderen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 22