Slachtverbod splijtzwam PvdA l Vrouw uit Saeftinge gehaald met helikopter PZC OPSTAND Rumoer kan links meerderheid kosten bij Eerste Kamerverkiezingen Twente en Ajax strijden om de prijzen SüBEa Zon heerst op Koninginnedag HWUWWMfflHIIH I' 111 il III Itf-dHUVHaVUWlXMHTiMfc TBTJHH den haag - Opstandige PvdA-Sta- tenleden dreigen op 23 mei bij de Eerste Kamerverkiezingen met muiterij uit protest tegen het wets voorstel om ritueel slachten te ver bieden. De Statenleden zijn boos omdat de Tweede Kamerfractie van de partij liet weten het voor stel te willen steunen. Het gaat slechts om twee Statenle den, maar hun stemgedrag kan de doorslag geven voor de kleur van de Senaat. Stemmen zij niet op hun eigen partij dan kan dat leid den tot een rechtse meerderheid. Binnen de WD werd er op gere kend dat de gedoogcoalitie 37 ze tels zal halen, één te weinig voor een meerderheid. Maar met een ze tel van de bevriende SGP erbij zou het net kunnen. Er zijn echter ook WD'ers die zelfs mét de SGP erbij geen meerderheid zien. In dat ge val, verwachten ze ook bij de WD, is het snel gedaan met het kabinet-Rutte. De Eerste Kamer hoeft alleen maar een belangrijke begroting af te schieten. Maar er komt steun uit onverwach te hoek. loodse en islamitische le den van de PvdA zijn in opstand gekomen omdat zij dit een schen ding van de vrijheid van gods dienst vinden. De PvdA-statenle- den, Selguk Öztürk (Limburg) en Naïma Ajouaa (Noord-Holland), dreigen op 23 mei niet op hun ei gen partij te stemmen. Öztürk denkt aan een blanco stem. Ajouaa is zelfs zo verontwaardigd, dat zij overweegt PW te stem men. Als dat gebeurt, kan dat links de meerderheid in de senaat kos ten. In Amsterdam, waar de PvdA ook een joodse achterban heeft, dreigt een scheuring. Het overgro te deel van de raadsfractie wil dat de Tweede Kamerfractie op haar- standpunt terugkomt, maar als dat gebeurt dreigt raadslid Myriam Bergervoet uit de partij te stappen. pagina 4:opstand verrast partij top AMSTERDAM - Op 8 mei en 15 mei spelen Ajax en FC Twente achter eenvolgens om de KNVB-beker en om het landskampioenschap. „Dit is een onvoorstelbaar scenario", vindt Jan Vertonghen, aanvoerder van Ajax. „De ontknoping van dit seizoen wordt spannender dan die van vier jaar geleden. Omdat het een rechtstreeks gevecht is om de titel met alle emotie, vreugde en dramatiek in één stadion. Mooier dan dit kan niet." Danny Blind, assistent-trainer van Ajax: „Het is eigenlijk ongelofelijk, met alles wat er is gebeurd dit sei zoen, dat we nog twee prijzen kun nen winnen. In de competitie heb ben we het hele jaar nog niet bo venaan gestaan, maar dat is ook niet belangrijk. Je moet zorgen dat je na de laatste speeldag bovenaan staat." pagina 25, 26 en 27: alles over de titelrace tussen FC Twente en Ajax. WEERT - Koninginnedag was dit jaar zonovergo ten. Zodoende werd het feest afgelopen zaterdag op veel plaatsen in Nederland uitbundig gevierd. De koninklijke familie bezocht voor de officiële viering de Limburgse plaatsen Thorn en Weert. Tienduizenden belangstellenden probeerden er een glimp op te vangen van de koninklijke bezoe kers. Koningin Beatrix schrok er in Thorn niet voor terug om een woestijnhavik op haar hand te houden. Achter haar staat prinses Mabel. foto Robin Utrecht/ANP Meer over Koninginnedag op pagina's 4/5 en in het regiokatern Diverse video's op www.pzc.nl EMMADORP - Een inwoonster van het Vlaamse Stekene is gisteroch tend rond half twaalf met een heli kopter uit het Verdronken Land van Saeftinge gehaald en vervol gens naar het Universitair Zieken huis in Antwerpen gebracht. De vrouw was tijdens een excursie door het brakwaterschor onwel ge worden. Ze had hartklachten waar op de excursieleiders direct 112 heb ben gebeld. Een helikopter van de Belgische luchtmachtbasis Koksij- de kwam ter plaatse, waarna een arts de vrouw eerst heeft gestabili seerd. Zij is daarna in de helikop ter getakeld. Stichting Het Zeeuwse Landschap, de beheerder van het Verdronken Land van Saeftinge, waarschuwt al tijd mensen met hartproblemen en andere aandoeningen niet aan excursies in Saeftinge deel te ne men. „Dat gebeurt dus niets voor niets", stelde excursieleider )os Ne ve gisteren, „maar iemand kan fei telijk overal onwel worden." Neve is bij de vrouw gebleven tot zij met de helikopter was vertrokken. Een andere gids heeft de overige deelnemers onderwijl naar de vas te wal gebracht. Over de huidige toestand van de vrouw was Neve niets bekend. „Ze was in goede handen. Aan boord van de helikop ter is een zeer deskundige arts." FC Twente wordt kampioen reageer op www.pzc.nl UW 1I2I2II reacties: 398 Huwelijk William en Kate was een saaie vertoning 156% I 44% Word ook abonnee! Zie bon op pagina 2 of bel 088 - 013 99 10 ■BMRSSSi 711688 555530" \s Frisse nacht 16° MAANDAG 2 mei 2011 - PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT - 253e jaargang nr. 103 - los nummer 1,55, zaterdag 2,30 WALCHEREN Johannes Paulus II door opvolger officieel zalig verklaard 7 Adelinde Cornelissen wint wereldbeker dressuur 28 en 29

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 1