Blij met Mans, maar 21 zeeland Delta wil Lichttechniek verkopen Nieuws PZC Angel uit discussie dossier Thermphos zaterdag De krant 6 weken voor 18 euro! Provinciale Staten hebben geen zin in een politieke afrekening naar aanleiding van het rapport van de commissie-Mans. „We moeten er vooral lessen uit trekken." zaterdag 30 april 2011 door Maikel Harte Als je zoals ik een co- lumnpje schrijft dan ben je nieuwsgierig welk nieuws het mees te leeft onder de mensen. De digi tale versie van de PZC biedt daar toe een handig hulpmiddel, om dat wordt bijgehouden welk arti kel het meest gelezen wordt. Afge lopen week keek ik weer eens. Niet de Royal Wedding stond bo venaan, evenmin de toestand in Syrië en de problemen van Van Heukelom en Jeugdzorg al hele maal niet. Nee, het meest gelezen bericht ging over een wildpoeper in Hulst: een vrachtwagenchauf feur uit Obdam kon het namelijk niet langer ophouden en deed zijn behoefte voor het politiebu reau, een boete van €ioo,- was het gevolg. Het was niet alleen het meest gelezen bericht, er kwa men ook de meeste reacties op. Die zal ik hier niet allemaal herha len, maar er ontstond zelfs een discussie over de moraal van vrachtwagenchauffeurs. Er werd gesuggereerd dat zoiets een wijd verspreid gebruik onder vrachtwa genchauffeurs zou zijn, wat ver volgens weer werd tegengespro ken. De vrachtwagenchauffeurs die ik ken, zie ik het in ieder geval niet doen. Ik liet het bericht voor wat het was en keek verder op de ranglijst. Prijkt daar vervolgens het bericht op, dat de burgemees ter van Knokke graag een DNA-da- tabase wenst voor alle honden in zijn gemeente, om op die manier de hondenbezitters die het onheb belijke goedje niet hebben opge ruimd te kunnen achterhalen. En ook hierop weer vele reacties. Zijn dit dan de berichten die ons het meeste beroeren? Ik kan het me nauwelijks voorstellen, maar ze staan wel in de top 5 van meest gelezen berichten. Zo'n burge meester presenteert ook niet voor niets zo'n voorstel, dat zal hij me de gedaan hebben in de veronder stelling dat hij daarmee kiezers aanspreekt. De vraag is dan of hij wel ver genoeg gaat om de straten schoon te houden, want moet er dan ook niet een DNA-database voor vrachtwagenchauffeurs ko men om hen te achterhalen? Ze zullen het immers niet allemaal voor het politiebureau doen. Voor meer columns: www.pzc.nl/columns COLOFON PZC Park Veldzigt 35, Middelburg Postbus 91,4330 AB Middelburg 0118- 43 4000 Uitgever/directeur Ad Verrest Hoofdredactie Peter Jansen pjansen@pzc.nl Arie Leen Kroon (adjunct) alkroon@pzc.nl Centrale redactie T: 0118- 43 4010 E: redactie@pzc.nl Redactie Walcheren Postbus 91, 4330 AB Middelburg T: 0118-43 4050 E: walcheren@pzc.nl Redactie Bevelanden-Tholen Postbus 162,4460 AD Goes T: 0113- 31 5670 E: bevelanden@pzc.nl tholen@pzc.nl Redactie Zeeuws-Vlaanderen Postbus 145, 4530 AC Terneuzen T: 0115- 64 5740 E: zeeuws-vlaanderen@pzc.nl Redactie Schouwen-Duiveland Postbus 80, 4300 AB Zierikzee T: 0111-45 4650 E: schouwen-duiveland@pzc.nl Advertenties VerkoopteamZeeland T: 0118- 43 4070 E: teamzeeland@bndestem-pzc.nl Business-to-business/de Ondernemer. Zorg Onderwijs, Educatie, Onroerend Goed, T: 076- 531 2277 E: segmentteam@bndestem-pzc.nl Familieberichten: 088- 0139 999 Personeelsadvertenties: 055- 5388 000 Kleintjes: 0900- 6743 836 Krant niet ontvangen? Wijziging van uw adresgegevens? Gebruik maken van de vakantieservice? Abonnement opzeggen? Vul het formulier in op: www.pzc.nl/lezersservice of bel: 088- 013 9910 Toets 1: bezorgklachten (vanaf 07.00 uur) nabezorging bij melding voor 12.00 uur Toets 2: informatie over uw abonnement Toets 3: informatie over abonneevoordeel Maandag t/m vrijdag: 08.00 - 17.00 uur Zaterdag: 08.00 - 12.00 uur PZC Lezersservice Postbus 3229, 4800 MB Breda U kunt uw abonnement beëindigen tot uiterlijk vier weken voor het einde van de betaalperiode. U ontvangt een schriftelijke bevestiging. Abonnementsprijzen Maand 25,50 (acceptgiro n.v.t.) Kwartaal 71,95 (acceptgiro €74,95) Jaar €274,95 (acceptgiro €277,95) Auteursrechten Alle auteursrechten voorbehouden Uitgeverij Provinciale Zeeuwse Courant, onderdeel van Koninklijke Wegener NV. Publicatierecht beeldende kunst via Beeldrecht. Gegevensbescherming PZC is een uitgave van Wegener NV. Wegener legt van abonnees gegevens vast voor de uitvoering van de abonnementsovereenkomst Deze gegevens kunnen gebruikt worden om u op de hoogte te houden van interessante producten en diensten van andere onderdelen van Wegener en zorgvuldig geselecteerde partners. Indien u geen prijs stelt op informatie van de PZC of indien u uw toestemming voor het gebruiken van uw e-mail adres wilt intrek ken, kunt u dit schriftelijk kenbaar maken bij PZC Lezersservice. Zie ook het privacy statement op www.pzc.nl Ja, ik neem de PZC en ontvang de eerste 2 weken gratis en neem aansluitend: een doorlopend abonnement met automatische betaling van 71,95 per kwartaal (nam) een doorlopend abonnement mét-betaling per accept van 74,95 per kwartaal (nam) ik neem een proefabonnement van 6 weken voor 18,-. Na deze periode stopt dé bezorging vanzelf, (ik heb de laatste 3 maanden geen proefgehad) (pg> Stuur de bon naar: PZC, Afdeling Lezersservice, Antwoordnummer 54050,5004 VB Tilburg. Bellen kan ook: 088 - 013 9910 Straat Postcode Woonplaats Telefoonnummer Emailadres Ik machtigde PZC om het abonnementsgeld van mijn rekening af te schrijven. Rekeningnummer Handtekening TV7/"» De PZC gaat zorgvuldig om n iet persoonsgegevens. In het colofon trelt u nadere Informatie aan. THERMPHOS door Nadia Berkelder MIDDELBURG - Risicovolle bedrij ven moeten beter worden gecon troleerd: de aanbevelingen van de commissie-Mans, die onderzoek deed naar handhaving van milieu regels door de provincie, moeten worden overgenomen. Dat vinden alle fracties in Provin ciale Staten. Gisteren vergaderden de provinciale politici voor het eerst over het rapport dat onder leiding van Jan Mans is gemaakt en dat begin maart verscheen. Pas eind juni besluiten de Staten con creet welke maatregelen moeten worden genomen. „Het is een goed besluit geweest om de commissie in te stellen", zei WD-er René Ruissen. „Nog voor het rapport verscheen, bleek dat Thermphos in staat was om de uit stoot tot de helft van de norm te halveren. Het is een rapport waar vooral lessen uit kunnen worden getrokken. We zien dat die ook ge trokken worden." Inmiddels is de politieke situatie veranderd: het oude college met CDA, SGP, Groenlinks en Chris tenunie is vervangen door een nieuw, met WD, PvdA, CDA en SGP. De Statenleden hebben geen zin om nu nog te zwartepieten, bleek uit de discussie. „Daarvoor zou je het vorige college ter verant woording moeten roepen", zei Erik Hageman (PvdA). „En dat is er niet meer. Laten we naar de toe komst kijken." „Het huidige colle ge moet naar de aanbevelingen kij ken", vond ook Joan van Burg (SGP). „De vraag is hoe we die gaan inpassen." Voor Thermphos zijn inmiddels nieuwe bestuurders verantwoorde lijk: George van Heukelom heeft handhaving overgenomen van Kar- la Peijs; Ben de Reu vergunning verlening van Marten Wiersma. Voor het nieuwe college is het las tig verantwoording afleggen over het beleid van het oude, zei De Reu (PvdA). „Stel dat het oude col lege weg zou moeten. Nou, dat is inmiddels gebeurd." Het is onbevredigend: een kritisch rapport over het toe zicht van de provincie op Thermphos en niemand die nog ter verantwoording ge roepen kan worden. Marten Wiersma, de man die de verper soonlijking werd van het falen van de pro vincie in de kwestie Thermphos zit inmiddels thuis. Zijn termijn als gedeputeerde is afgelopen. Kar- la Peijs, die de afgelopen jaren ver antwoordelijk was voor handha ving van milieuregels, heeft die portefeuille na de verkiezingen uit handen gegeven. door Nadia Berkelder Het nieuwe dagelijks provinciebe stuur lijkt meteen al een andere koers te varen. „Waar het nodig is, waar de volksgezondheid in het ge ding is, wordt ingegrepen", zei ge deputeerde Ben de Reu (PvdA) gis teren over de handhaving van mi lieuregels. „Als dat grote gevolgen heeft voor het bedrijf, is dat de ver antwoordelijkheid van het bedrijf zelf. De volksgezondheid staat voorop." Het oordeel van Mans en zijn com missie was nodig om de kwestie Thermphos helder te krijgen: het oude college was na het televisie programma Zembla in november volledig in een defensieve kramp geschoten: een reflex die ook na het verschijnen van het rapport nog lelijk opspeelde: de conclusies van Mans werden meteen van ta fel geveegd. De verkiezingen van maart heb ben de angel uit de discussie ge haald: er is niemand over die door Provinciale Staten ter verantwoor ding kan worden geroepen. De Sta ten zelf hebben daar ook - jammer genoeg - geen zin meer in: de coali tie, mét de WD en PvdA, partijen die voor de verkiezingen kritisch waren over de handhaving bij het chemische bedrijf, is nog maar een paar weken oud. december 28 december Jan Mans, oud-burgemeester van Enschede, wordt voorzitter van de onafhankelijke commissie die de gang van zaken rond Thermphos in Vlissingen-Oost gaat onderzoeken. Jan Mans door Jeffrey Kutterink MIDDELBURG - Energiebedrijf Delta wil de afdeling Lichttechniek ver kopen. De ondernemingsraad van de divisie Infra, waar de afdeling onder valt, is tegen het plan. Delta Lichttechniek doet al 82 jaar het onderhoud en beheer van de openbare verlichting in Zeeland. Er werken 19 mensen. De directie heeft een adviesaanvraag inge diend bij de ondernemingsraad. „Wij zijn het niet eens met het voornemen", zegt voorzitter Leen Boer van de ondernemingsraad. „Lichttechniek is een goed lopend onderdeel dat een aanzienlijke bij drage levert aan de winst van Del ta Infra. Vorig jaar nog hebben we Bergen op Zoom en Etten Leur binnengehaald. We hebben kei hard gewerkt, aan alle opdrachten voldaan en dreigen nu te worden verkocht." De OR heeft de directie om opheldering gevraagd. Delta wil Lichttechniek verkopen, omdat ze wil dat de divisie Infra zich meer gaat richten op het on derhoud van kabels en leidingen, zegt woordvoerder Mirjam van Zuilen. „De inschatting is dat de toekomst voor Lichttechniek bin nen Delta moeilijk wordt. De di rectie vindt het verstandig om Lichttechniek onder te brengen bij een groter bedrijf waar de toe komst meer is gegarandeerd." Ook bij Delta utility services is on rust ontstaan over een mogelijke reorganisatie. Maar daar bestaan of ficieel nog geen plannen voor.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 2