'Gedeputeerde buiten zijn boekje' 'Troonswisseling binnen twee jaar' Auto Sluiting dreigt voor opleidingen Inholland Streng eerste burger Medemblik Londen is klaar voor sprookjeshuwelijk Wisselend bewolkt 21° VRIJDAG 29 april 201.1 - PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT - 253e jaargang nr. 101 - los nummer 1,55, zaterdag 2,30 WALCHEREN Porto heeft aan één helft en Falcao genoeg tegen Villarreal 30 en 31 Bellen is irritant dus uit. Berichtjes zijn minder storend 10 en 11 JEUGDZORG Raad van toezicht maakt zich zorgen over bedrijfscultuur door Nadia Berkelder MIDDELBURG - Provinciebestuurder George van Heukelom (SGP) heeft zijn bevoegdheden overschreden door in te grijpen in de sollicitatie procedure van de nieuwe directeur van Bureau Jeugdzorg Zeeland. Dat schrijft de voormalige raad van toezicht van het bureau in een brief aan het provinciebestuur. Van Heukelom schoof de raad van toezicht vorige week aan de kant nadat het management het ver trouwen in de raad opzegde. Het managementteam was het niet eens met de persoon die de raad wilde voordragen voor de functie van nieuwe directeur. De mana gers wilden - volgens de raad van toezicht - dat ook de waarnemen de directeur, een provincieambte naar die tot voor kort Van Heukel om adviseerde over jeugdzorg, zou worden voorgedragen. De raad van toezicht vond hem echter niet geschikt voor de functie. De fractie van de Christenunie heeft Van Heukelom om ophelde ring gevraagd. „Als ik die brief lees, vraag ik me af of de zorg in gevaar kwam, wat een legitieme re den is om de raad van toezicht te ontslaan, of dat de kandidaat die voorgedragen is als directeur door de organisatie en de gedeputeerde niet werd geslikt", zegt fractievoor zitter Arjan Beekman. „Dat laatste kan niet." Alex Hijgenaar (D66) vindt dat de gedeputeerde over haast heeft gereageerd. „Daardoor is de provincie nu ook bij het con flict getrokken. Het was beter ge weest om de procedure even stop te zetten." De SP vindt dat 'de on derste steen boven moet komen'. PvdA, CDA en WD zeggen de reactie van Van Heukelom op de vragen van de Christenunie af te wachten. „Maar de situatie is zorge lijk", zegt Patricia de Milliano. „Djt is wel duidelijk." ALo pagina 3: commentaar pagina 27: toezichthouder: 'Zor gelijke cultuur Bureau Jeugdzorg' DEN HAAG - Staatssecretaris Halbe Zijlstra van Onderwijs overweegt om opleidingen van hogeschool In- holland te sluiten. Uit een rapport van de Inspectie voor het Onder wijs blijkt bovendien dat het on derwijsniveau op vier andere hbo's ook 'zeer zwak' is. Zeker tachtig studenten hebben een diploma gekregen, terwijl zij daar geen recht op hadden. Zijlstra noemt het zorgelijk dat de waarde van het hbo-diploma zwaar onder druk staat. „Studen ten moeten er zeker van zijn dat zij onderwijs krijgen op het ge riste niveau." pagina 4/5: 'straks is diploma niks waard' MIDDELBURG - De Middelburgse wethouder Frank Streng (52) is voorgedragen als burgemeester van de Noord-Hollandse gemeen te Medemblik. Streng is sinds 2006 wethouder in Middelburg. Medemblik fuseerde dit jaar met de gemeenten Andijk en Wervershoof De nieuwe ge meente telt bijna 43.000 inwoners. pagina 26/27: Frank Streng heeft al lang de ambitie om burgemeester te zijn Word ook abonnee! Zie bon op pagina 2 of bel 088- 013 99 10 711688 555530" DEN HAAG - Koningin Beatrix zou volgens zes van de tien Nederlan ders binnen twee jaar moeten af treden. De helft van hen geeft: aan dat Beatrix in 2013, het jaar waarin ze 75 wordt, de troon zou moeten afstaan aan Willem-Alexander. Dat blijkt uit een representatieve steekproef waarvan onderzoeksbu reau TNS Nipo gisteren de resulta ten heeft gepubliceerd. Verder blijkt dat de steun voor de monar chie groot blijft. Bijna negen op de tien Nederlanders zegt de monar chie te verkiezen boven een repu bliek. Twee derde van de respon denten vindt dat de macht van de vorstin nu precies goed is. Drie van de tien Nederlanders vinden dat Beatrix geen enkele wettelijke invloed zou moeten hebben. Aan het onderzoek van TNS Nipo werkten 829 Nederlanders van achttien jaar of ouder mee. pagina 6: alle ogen op Limburg gericht Specialisten horen in ziekenhuizen te werken reageer op www.pzc.nl reacties: 535 Ik zit tijdens het huwelijk van William en Kate voor de televisie daag het huwelijk voltrokken. Intussen hebben meteorologen het moeilijk. Er wordt regen ver wacht, maar wanneer die valt is moeilijk voorspel baar. Bij de wedkantoren kan er zelfs op worden gegokt. Bezoekers is geadviseerd om in ieder ge val de paraplu mee te nemen. Overigens wordt pas op het laatste moment beslist of het bruids paar na de huwelijksvoltrekking in een open of een gesloten koets van Westminster Abbey naar Buckingham Palace rijdt. foto lan Langsdon/EPA LONDEN - Groot-Brittannië is klaar voor het huwe lijk van prins William en zijn bruid Kate Middle- ton. Liefhebbers van het Britse koningshuis stel den zich gisteren al strategisch op voor de West minster Abbey in Londen. In die kerk wordt van-

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 1