Israël: akkoord n 81 buitenland Akte van geboorte Obama openbaar Kidnap in Rusland moeilijker Europese landen dreigen regime Syrië met sancties Verkeerde buurlanden Thai zoeken dekking Nokia slankt af PALESTIJNSE OVEREENKOMST Partijen komen na Eg cruisewinkel.nl Griekenland Turkije Juni van €4^739^- voor Juli van JMHfrST- voor 1 Augustus van €-2-rQ39^ voor September van J-rdSSp voor Oktober van €jU989r voor E November van voor 975,- .075,- .175,- 975,- 950,- 725, Groenland en IJsland AMSTERDAM- AMSTERDAM Balkonhutten van CiMHHïr voor 2.790,- donderdag 28 april 2011 genève - Een aantal Europese lan den heeft gisteren de Syrische am bassadeurs op het matje geroepen. Dat heeft het Franse ministerie van Buitenlandse Zaken bekendge maakt. Frankrijk, Groot-Brittan- nië, Duitsland, Italië en Spanje hebben tegenover de ambassa deurs het geweld tegen de bevol king in Syrië scherp veroordeeld. De Franse stafchef Hervé Ladsous riep de Syrische ambassadeur La mia Chakkour bij zich 'om de scherpe veroordeling van de escala tie van de onderdrukking door de Syrische autoriteiten' kenbaar te maken. Frankrijk heeft Syrië opge roepen de internationale mensen rechten te respecteren. Woordvoerder van de Duitse rege ring Steffen Seibert zei dat Berlijn Europese sancties tegen het regi me in Syrië steunt. Volgens de Duitse minister van Buitenlandse Zaken Guido Westerwelle beho ren een wapenembargo, een be vriezing van tegoeden en reisbe perkingen tot de mogelijkheden. „Als het regime niet direct een koersverandering doorvoert, dan moet de internationale gemeen schap consequenties trekken - dan zijn sancties tegen Syrië onvermij delijk", aldus Westerwelle. De Britse minister van Buitenland se Zaken William Hague zei dat het voor Assad nog niet te laat is om democratische hervormingen door te voeren, ondanks de ge welddadige onderdrukking van de protesten. Het is echter mogelijk dat Assad te weinig invloed heeft om andere leden van zijn regime te doordringen van de noodzaak tot veranderingen, liet hij tegen over de BBC weten. De veroordeling van zijn regime door Europese landen is een gevoe lige klap voor Assad, die in Groot-Brittannië werd opgeleid. Hij heeft zichzelf benoemd tot her vormer en zich ten doel gesteld van Syrië weer een speler op het wereldtoneel te maken. Als onder deel daarvan bracht een reeks Eu ropese diplomaten een bezoek aan het land. Het is niet duidelijk of de Europese kritiek voldoende im pact heeft om de manier waarop de regering demonstranten tege moet treedt te veranderen. De EU bereidt zich voor op een be spreking van de situatie. Morgen wordt in Brussel overleg gevoerd over Syrië en volgens een woord voerder van buitenlandchef Ashton 'liggen alle opties op tafel'. In het gisteren geplaatste landkaart je van Syrië, bij de productie over de opstand daar, stonden twee ver keerde buurlanden vemeld. Daar waar Irak stond, had Saoedi-Arabië moeten staan. Daar waar Iran werd vermeld, had Irak moeten staan. zie onze website:buitenland Bekijk het geboortebewijs van president Barack Obama Helsinki - Mobieltjesmaker Nokia schrapt voor eind 2012 vierdui zend banen. Dat maakte het Finse bedrijf gisteren bekend. Nokia wil de kosten terugdringen. Banen ver dwijnen vooral in Groot-Brittan nië, Denemarken en Finland. Netanyahu zegt dat de Pales tijnse Autoriteit moet kiezen. Hamas en Fatah komen over een interim-regering te vor men. Voorbereidingen om volgend jaar presidents- en parlements verkiezingen te houden. gaza-stad - De Israëlische pre mier Netanyahu heeft gisteren ui terst kritisch gereageerd op het nieuws dat de Palestijnse partijen Fatah en Harnas gisteren een over eenkomst hebben bereikt die een einde moet maken aan de rivaliteit tussen de bewegingen. Netanyahu zegt dat Fatah geen vrede kan heb ben met zowel Israël als Harnas. Fatah, dat op de Westelijke Jor- daanoever aan de macht is, en Ha rnas, dat de Gazastrook regeert, zullen in de komende dagen een interim-regering vormen en voor bereidingen treffen om volgend jaar presidents- en parlementsver kiezingen te houden. De overeen komst is door Egyptische bemidde ling tot stand gekomen. Ondanks overeenstemming over washington - Het Witte Huis heeft het geboortebewijs van presi dent Barack Obama gisteren open baar gemaakt. Hiertoe is besloten, omdat het land geen tijd heeft voor de 'afleiding' en 'nonsens' die de kwestie met zich meebrengt, zei Obama in een verklaring. Op het geboortebewijs staat dat Oba ma in Hawaii geboren is, en dus een echte Amerikaan is. Waar de president geboren is, is door zijn politieke tegenstanders tot punt van discussie gemaakt. De zogeheten 'birthers' doen er al les aan om twijfel te zaaien. Wie niet in de Verenigde Staten gebo ren is, mag namelijk geen presi dent worden. Het Witte Huis heeft nu het volle dige document, dat Obama in Ha waii heeft opgevraagd, openbaar gemaakt. Hierop staan de handte keningen van Obama's moeder, de arts die hielp bij de bevalling en een ambtenaar van de burgerlijke stand. Eerder was al een uittreksel van Obama's geboortebewijs vrij gegeven. De birthers kregen on langs steun van de steenrijke Do nald Trump die erover nadenkt mee te doen aan de presidentsver kiezingen van volgend jaar. Hij ver klaarde gisteren dat Obama veel te lang gewacht heeft met het schep pen van duidelijkheid. bangkok - Inwoners van de Thaise jaanse troepen. De Cambodjaanse provincie Surin zoeken dekking premier Hun Sen zei gisteren juist voor beschietingen door Cambod- dat Thailand 'van oorlog houdt'. De door onze correspondent Floris Akkerman moskou - Het ontvoeren van kin deren uit rijke gezinnen is in Rus land een bekend verschijnsel. Dit raakte in zwang toen in de jaren negentig de rijke Rus een nieuw fe nomeen werd. Maar de tijden lij ken te veranderen en ontvoerders hebben het iets minder makkelijk. Zondag kwam de 20-jarige Ivan Kasperski, zoon van softwarety- coon ievgeni Kasperski, vrij. Hij werd vorige week dinsdag ont voerd. Kasperski junior gipg naar zijn werk toen hij werd meegeno men. Zijn vader staat 125e op de lijst van rijke Russen. Zijn vermo gen wordt geschat op 548 miljoen euro. De politie pakte vijf verdach ten op. Ze vroegen drie miljoen eu ro aan losgeld. Of dat bedrag be taald is, is niet bekend. Ontvoeringen waren voor crimine len een voordelige manier om aan geld te komen in de jaren negen tig, zegt criminoloog Michail Vino gradov. „De rijke mensen waren bang voor de bandieten." Nu gaat dat anders. Jevgeni Kasper ski gebruikte zijn contacten bij de geheime dienst om zijn zoon te rug te krijgen. Ook de verbeterde techniek helpt. Vinogradov: „De politie is beter voorbereid op ont voeringen. Telefoons kunnen wor den afgeluisterd." Ontvoeringen zijn minder lucra tief en het aantal is flink gedaald, meent Vinogradov. Volgens hem gaat het nu om twee- tot driehon derd ontvoerde kinderen per jaar. Dat was veel meer. Toch kent Rusland nog een paar opvallende zaken. In 2009 ver dween de 19-jarige Michail Stavski, zoon van de vice-president van het Russische oiiebedrijf Rosneft. 1\vee Tsjetsjenen zaten achter de ontvoering. Stavski kwam vrij zon der betaling van losgeld. Eind maart van dit jaar verdween in Moskou Viktoria Tesljoek, de 16-ja- rige dochter van topmanager Ro bert Tesljoek van het oiiebedrijf Loekoil. Tot nu toe is niets van haar vernomen. Tesljoek staat ver meld op de site van Liza Alert, het waarschuwingssysteem voor ver miste kinderen. Kinderen uit rijke gezinnen vormen een makkelijk doelwit, benadrukt Grigori Serge- jev van Liza Alert: „Zij nemen deel aan het gewone leven. Hun ouders gebruiken zelf een chauf feur of hebben bewaking." Toch nemen Russische ouders maatrege len. De Moskouse oud-burgemees ter Loezjkov stuurde zijn dochters naar Londen. Vinogradov voegt er aan toe dat ouders hun kinderen beter moeten laten bewaken en dat de politie zich meer moet in spannen. Maar de kans dat kinde ren worden ontvoerd, blijft be staan, zegt Sergejev. „Zodra ze op straat komen, lopen ze risico." Prijzen zijn vanaf, per persoon op basis van beschikbaarheid en wijzigingen, inclusief volpension, havengelden en tax. Boek op cruisewinkel.nl Bel 020 421 11 15 lie nieuwe koers in cruisen Venetië, Bari, Katakolon, Izmir, Istanbul, Dubrovnik, Venetië MSC Magnifies***** Vertrek: elke zaterdag van 7 mei t/m 19 november Duur: 8 dagen Inclusief vluchten mettransavia.com en transfers Amsterdam, Bergen, Akureyri, Nuuk Gothaab, llulissat, Prins Christian Sund, Reykjavik, Thorshavn, Ivergordon, Amsterdam Costa Cruises Costa Deliziosa***** Vertrek: alleen 30 juli Duur: 21 dagen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 8