binnenland 17 Situatie meisjes blijft onzeker Diplomabeleid Inholland was onjuist slordiger hypotheek Arrivals Ouders mogen verslag niet inzien Groep bestraft na verkrachten AFGHANISTAN Leers: geen willekeur bij uitzettingbeleid uit ziekenhuis 12,13,14 15 mei Zorgen over deels arbeidsongeschikten Médium fi-tggó€ 14,95 £39^5 1 9,95 £469- 99, BOUWMAN donderdag 28 april 2011 i Kamer steurtt minister Leers die vindt dat verwesterde meisjes niet terughoeven naar Afghanistan als ze daar onder te grote psychosociale druk komen te staan, aanhouden DEN HAAG - Of alle Afghaanse meis jes in Nederland zoals Sahar Hbra- him Gel alsnog een verblijfsvergun ning krijgen, blijft onduidelijk. Al leen Sahar is helemaal zeker van een vergunning. De oppositie vroeg gisteravond in een debat april liggen in het ziekenhuis, na dat er weer een naar huis mocht. Dat meldde de gemeente gisteren. Het aantal mensen dat nooit rood staat, steeg van 36 naar 40 procent. Wel heeft nog steeds 10 procent van de ondervraagden een beta lingsachterstand, maar het gemid delde bedrag is gedaald tot 676 eu ro. Een jaar geleden was dat nog 817 euro. Vier op de tien mensen betalen een rekening wel eens te laat. Dat gebeurt vaker doordat zij het ge woon vergeten (42 procent) dan doordat zij te weinig geld hebben (31 procent). Mensen zijn vooral slordiger geworden met het beta len van de huur of de hypotheek. Vergat vorig jaar 4 tot 5 procent dat wel eens, nu is het 16 procent. met minister Gerd Leers (Immigra tie en Asiel) om meer duidelijk heid over de beoordeling of ook andere Afghaanse meisjes in Ne derland mogen blijven. Er moet in de ogen van de oppositie een ein de komen aan de onzekerheid waarin zij verkeren. Maar het lot van andere meisjes die net als Sa har tussen de tien en achttien jaar zijn en al minimaal acht jaar in Ne derland verblijven, blijft ongewis. Minister Leers houdt eraan vast dat iedere individuele zaak door de immigratiedienst 1ND opnieuw wordt gewogen. Alleen als de meis jes erg verwesterd zijn en daar door onder 'onevenredige psycho sociale druk' komen te staan als ze gedwongen terugkeren naar Afgha nistan, hebben ze recht op verblijf in Nederland. Het kan in totaal om veertig meisjes gaan, maar ook om honderd, aldus de minister. Psychosociale druk en 'te verwes terd', zijn echter vage en moeilijk meetbare begrippen, meent de op positie. Groenlinks en D66 vinden daarom dat er sprake is van wille keur. Volgens Leers is dit niet aan de orde. Hij maakt immers geen uitzondering voor Sahar, maar voor alle Afghaanse meisjes in een zelfde situatie. Overigens zijn ook de hardere cri teria niet altijd bikkelhard, gaf Leers toe. „Als iemand hier zeven- half jaar is, moet de zaak ook indi vidueel worden afgewogen." Vol gens Leers is het niet nodig om ook schoolgaande, verwesterde meisjes uit Somalië of Iran eenzelf de kans op een vergunning te ge ven. zie onze website:binnenland Twee Afghaanse zussen uit Twente woonden het debat bij r* r DEN HAAG Een meerderheid in de Tweede Ka mer is bezorgd over de kansen op werk voor deels arbeidsongeschik ten, die onder de Wet werk en in komen naar arbeidsvermogen (WIA) vallen. Deze boodschap gaven WD, CDA, PvdA, SP, D66, GroenLinks en CU gisteren af in een debat met staats secretaris De Krom (Sociale Za ken). RM Dusty White Hurricane Picnic Cooler Bag Strawberry Hill Throw •Lange £39:95 1 9,95 Domburg Goes öostsifaat 1Grote Markt 1 Middelburg Renesse Markt 73, Hogezóorn 171 Terneuzen Zoutelande Noorcistraal. 10.9 Langstraat 13 door Marieke de Witte DEN HAAG - Vier opleidingen van hogeschool Inholland verliezen mogelijk hun accreditatie en kun nen waarschijnlijk een boete tege- moetzien. Dat staat in het rapport van de Inspectie van het Onder wijs over alternatieve afstudeertra- jecten. De Inspectie bekeek vijf op leidingen. De inspectie concludeert dat niet alleen studenten aan de onder zochte opleidingen die via een al ternatieve route afstudeerden, een ondeugdelijk diploma hebben ont vangen. Ook reguliere studenten kregen diploma's die het HBO on waardig zijn. Bij de onderzochte opleidingen kreeg 39 procent van de afgestudeerden volgens de in spectie de afgelopen jaren onrecht matig een diploma. Vier van de vijf opleidingen wer den aangemerkt als zeer zwak, na melijk Bedrijfseconomie in Haar lem, Commerciële economie in Diemen, Media en Entertainment- management in Haarlem en Vrije- tijdsmanagement in Diemen. De opleidingen waar op een alter natieve manier werd afgestudeerd, hebben dat traject inmiddels ge staakt. Inholland-voorzitter Doekle Terp stra liet eerder deze maand weten dat meerdere opleidingen, waaron der de vier die nu als zeer zwak zijn aangemerkt, onder curatele staan. In een reactie liet Terpstra weten dat de hogeschool zonder voorbehoud het rapport accep teert. GroenLinks-Kamerlid Jesse Klaver vraagt een spoeddebat aan met staatssecretaris Halbe Zijlstra over het rapport. De inspectie onderzoekt ook nog de diploma's van andere instelling in het hoger onderwijs. Het is niet bekend wanneer het rapport daar over verschijnt. DEN HAAG - Psychiatrisch zieken huis De Gelderse Roos uit Wolfhe- ze mag informatie geheimhouden over een patiënte die enkele jaren geleden een eind aan haar leven maakte. Dat is het gevolg van een uitspraak van de Raad van State gisteren. De ouders van de vrouw wilden het behandelverslag van de inrichting lezen om zo te kunnen achterha len wat er aan de zelfdoding voor af is gegaan. De instelling weigerde dat. De ouders zijn ervan overtuigd dat de hulpverleners van De Gelderse Roos tekort zijn geschoten of er ger. „Ik weet zeker dat haar zelf moord te maken heeft met de ge brekkige hulpverlening bij De Gel derse Roos. Ze zijn bang dat hun fouten aan het licht komen", aldus de vader vorig jaar bij de zitting van de Raad van State. Volgens De Gelderse Roos zouden patiënten voortaan minder open tegen de hulpverleners zijn als ze weten dat informatie over hen openbaar kan worden gemaakt. Het medisch beroepsgeheim zou hiermee op losse schroeven ko men te staan. De vrouw deed twee dagen voor haar zelfmoord een mislukte poging. Volgens haar ouders weigerde een psychiater van de Gelderse Roos haar gedwongen op te nemen, maar stuurde hij haar naar huis. AMSTERDAM - De rechtbank in Am sterdam heeft zeven jongens en mannen veroordeeld voor hun aandeel in de verkrachting van een 16-jarig meisje, in mei van het vorig jaar. De zeven hebben het slachtoffer in 'een sfeer van intimi datie en dreiging' een 'vernederen de, kwetsende en angstige erva ring' bezorgd, waarvan de gevol gen zich naar verwachting nog lang laten gevoelen, aldus de recht bank in het vonnis. Twee van de zeven, een 17-jarige jongen en een 23-jarige man, zijn door de recht bank aangemerkt als hoofddaders binnen de groep. Naast een vrij heidsstraf van enkele maanden en een werkstraf legde de rechtbank beiden een behandeling op bij De Waag, een instelling voor ambulan te forensische psychiatrie. Ook een aantal andere verdachten moet van de rechtbank een derge lijke behandeling ondergaan. Een paar verdachten woonden in een vestiging van zorginstelling Cor- daan. Uit haar verklaring werd dui delijk dat het meisje was weggelo pen uit een justitiële jeugdinrich ting in Groningen en dat zij in Am sterdam een paar van de verdach ten was tegengekomen. Volgens de rechtbank is haar 'eventuele vrij willigheid' ten aanzien van seks 'omgeslagen naar onvrijwilligheid'.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 7