Tent laten uitpuilen van enthousiaste plussers uit i 13 podium donderdag 28 april 2011 Willem Nijssen blikt elke week vooruit - en terug - op bijzondere toneelvoorstellingen in het Zeeuwse podiumaanbod. Het is waarschijnlijk verschrikkelijk naïef van me, maar ik heb me in het theater al tijd 'tijdloos' gevoeld. Aan de ene kant betekent dat zeker ook 'leeftijdloos', in dubbele beteke nis zelfs. Enerzijds ga ik bijvoorbeeld heel graag naar kindervoorstellingen, ook al zit daar misschien meer kaf tussen het koren dan in het vol wassenentheater. Maar als het dan goed is, niet belerend, opzettelijk 'stout' of schaamteloos versimpeld is, dan is het ook écht goud. Ander zijds voel ik mij altijd heel jong in het theater, alsof ik nog niet veel van de wereld ken. Ik voel me ook 'tijdloos' in die zin, dat ik nooit het gevoel heb dat ik tot een doel groep behoor. Het was dus een blikseminslag de makers van De Bonte Dinsdagavondtrein (Van Hoorne Theaterproducties) zon der blikken of blozen te horen zeg gen: 'doelgroep 50+'. Helemaal on gelijk hebben ze natuurlijk niet. De Bonte Dinsdagavondtrein is na melijk een Nederlands radiopro gramma uit het grijze verleden. Het werd uitgezonden door de AVRO, van 1936 tot 1940 en dan weer vanaf t945 tot 1957. Wie wéét dat nog? De naam kon nau welijks beter gekozen zijn. Het pro gramma had de formule van een bonte avond en het werd inder daad op dinsdag uitgezonden. Er mocht bij die uitzending publiek aanwezig zijn, en dat werd per trein naar Hilversum vervoerd. Daar wachtte hen het Philips Fan fareorkest op, en werden ze muzi kaal naar de AVRO-studio's bege leid. Dat waren nog eens tijden, toen waren de mensen nog met DONDERDAG 28 APRIL Goes De Hyena's, stand-up comedy. Podium 't Beest, 20.30 uur. Nieuw- en Sint Joosland Try-out Jochem Myjer. Uitverkocht. De Wegwijzer, 20.30 uur Middelburg Scapino Ballet Rotterdam, op muziek van Lou Reed en John Cale. Stadsschouwburg, 20.00 uur Optreden Castel/Van Damme Kwartet, met o.a. de Zeeuwse saxofonist Jasper van Damme. Desafinado, 21.00 uur VRIJDAG 29 APRIL Goes Racoon speelt nummers van hun nieu we cd 'Liverpool Rain'. Podium 't Beest, 16.30 uur en 22.00 uur. Uitverkocht. Kruiningen Popkoor 'Seaside Rendez Vous' o.l.v. Frank de Vreeze treedt op. Ons Dorpshuis, 20.00 uur. Middelburg Ruth Jacott, one-woman-show. weinig tevreden! In feite was het een uit de hand gelopen wervings actie voor nieuwe leden van de on afhankelijke (eigenlijk liberale) Al gemene Vereniging Radio Om roep. Amusementsavonden van andere Nederlandse omroepen kenden voorlopig hun weerga jiiet. De Bonte Dinsdagavondtrein werd een van de populairste pro gramma's van die dagen. Hier kre gen artiesten als Snip 8c Snap,. Toon Hermans, Willy Alberti, Bob- bejaan Schoepen en Rudi Carrell hun eerste landelijke bekendheid. Dat alles wordt nu nieuw leven in geblazen, onder de bezielende lei ding van radioman (en zestiger) Stadsschouwburg, 20.00 uur. Oranjeconcert door Het Roosevelt Aca demy Choir. Nieuwe Kerk, 20.00 uur. Koninginnenach 100% NL met Dries Roelvink, Jurgen Jonkers, Judith en presen tator Colin Banks," Zep, 19.30-22.00 uur.; Vlissingen Paauwenach. Koninginnebal met mu ziek. Campus De Ruyter, 20.30 uur. ZATERDAG 30 APRIL Groove to Chill. Dancefestival met ver schillende DJ's. Zware Plaatwerkerij Scheldeterrein, 23.00 uur. ZONDAG 1 MEI ellewoutsdijk East of the Sun geeft een optreden in het kerkje van Ellewoutsdijk. Het Jazztrio presenteert 100 jaar vocale jazz van 1911 tot en met 2011Ze maken ge bruik van filmbeelden en fotomateriaal om het geheel visueel te versterken. Kaartjes kosten €4,00. Van Hattumstraat 5,14.30 uur. Chiel van Praag en musicalman (en dertiger) Michael van Hoorne. Muzikaal wordt het programma in gevuld met het live orkest 'Ouwe Liefde Roest Niet', bestaande uit grote namen zoals bandleider Jan Vredenburg. Beloofd worden; Hu mor, snelle improvisaties, prachti ge anekdotes en natuurlijk die heerlijke muziek van vroeger. Van 'Op een mooie pinksterdag' tot aan 'De bus van Bussum naar Naarden'. Met de bedoeling om, in de eigen woorden van Jan Vreden burg, de tent (te) laten uitpuilen van de enthousiaste plussers'. En zo zal het ook wel gaan, meestal. Op 7 mei in de Stadsschouwburg van Middelburg of op 22 mei in Bergen Op Zoom (Stadsschouw burg De Maagd) kunt u eens pro beren invoelen of u misschien ook tot de doelgroep behoort. Er is niets voor en er is niets tegen doelgroepen. Met grote instem ming las ik deze week een inter view met Bart Van Reyn, met zijn 31 jaar misschien wel de jongste di rigent ooit die afgelopen Goede Vrijdag de Matthaus-Passion heeft geleid. Natuurlijk werd juist hém de vraag gesteld naar de aantrekke lijkheid van Bach voor jongeren. Categorisch weigert hij ook maar iets te doen om de Matthaus-Pass ion aantrekkelijk te maken voor die 'doelgroep'. Er is niks mis met een publiek van ouderen, vindt hij. (En dat vind ik ook.) Sopraan Liesbeth Devos is één van zijn so listen. Zij vertelt in dat zelfde inter view: "Ik ben opgegroeid in een ge zin zonder klassieke muziek en zonder centen." Daarmee hoor je dan kennelijk toch niet tot de groep van 'minners' als je dat niet wilt, en evenmin hoefje ooit tot de 'plussers' te behoren tenzij uit vrije wil. Wat goed is, is goed, is tijdloos en leeftijdloos. Bonte Dinsdagavondtrein, za. 7 mei, Stadsschouwburg, Middelburg; zon. 22 mei, De Maagd, Bergen op Zoom. Stichting Tholen Rockt houdt Rock-a-oke met Koninginnenacht sint annaland - De Stichting Tho len Rockt houdt morgenavond in café An De Slööve in Sint Anna- land een live-karaoke onder de noemer Rock-a-oke, aanvang 20.00 uur. Het evenement biedt liefhebbers de kans op het podium te stappen en mee te zingen met recente en klassieke rocknummers. Het gaat niet alleen om meezingen met een plaatje. De deelnemers worden na melijk ondersteund door een com plete rockende liveband. Zij heb ben de keus uit een setlist met be kende rocksongs van onder meer: Kiss, Lenny Kravitz, Kiss, Bon Jo- vi, Anouk, Nivana, The Foo Figh ters en Europe. Seaside Rendez Vous pakt uit met popsongs in theaterconcert kruiningen - Popkoor Seaside Ren dez Vous geeft morgenavond een theaterconcert in Ons Dorpshuis in Kruiningen. Het programma be staat uit populaire popsongs van nu, maar ook hits uit de jaren 70, 80 en 90. Het koor maakt daar voor een keus uit het repertoire van o.m. Blof, Queen, Matt Bian co, Earth Wind 8c Fire en Metalli- ca. Seaside Rendez Vous is in 2002 opgericht als een van de eerste Zeeuwse popkoren en bestaat uit vijftig zangers en zangeressen en- een vijfkoppige band. Het koor staat onder leiding van dirigent Frank de Vreeze. Morgenavond, Ons Dorpshuis, Kruiningen, 20.00 uur. Beatallica en Kabuki treden op in poppodium De Piek vlissingen - „Je neemt wat num- mefs van The Beatles en enkele van Metallica. Dat breng je lang zaamaan de kook tot het geheel sa mensmelt en je krijgt Beatallica, een geniale hybride tussen twee van de grootste bands aller tijden." Die omschrijving gebruikt pro grammeur Marc Maquelin van po dium De Piek in Vlissingen om het concert van zaterdagavond te duiden. Beatallica heeft een we reldwijde cultstatus opgebouwd met fans tot aan de leden van Me tallica zelf toe. Als supportact treedt de driemans rockband Ka buki uit Terneuzen op. Zaterdag 30 april, podium De Piek, Vlissingen, 21.30 uur. Zangeres Lenneke Hoedemaker in De Bonte Dinsdagavondtrein.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 79