Sluit agenda donderdag 28 april 2011 VRIJDAG 29 APRIL Goes Multicultikookpunt, Stichting Variant Goes. Aanmelden: info@variantgoes.nl of 06-30467247. Inloophuis De Oase, Rooseveltlaan 87, 18.30 uur. Teenage Disco Party, alcoholvrij dan sen voor 11-16-jarigen. Pake Sake, 19.30-00:00 uur. Kapelle Bloesemfietstocht. De tocht is ongeveer 18 km lang en duurt ruim 3 uur. Kosten €8,00, inclusief een consumptie en museumbezoek. Voor informatie en aanmelding via tel: 0113-344904 of e-mail: info@fruitteeltmusëum.nl. Fruitteeltmuseum, 12.30 uur. 10-14 jaar (ook op 6 mei). Zeeuwse Bibliotheek, 10.00-13.00 uur Medewerkers van Stichting Volksster renwacht Philippus Lansbergen gingen in maart naar Noord-lerland en vertellen over hunbelevenissen. Voor iedereen die geïnteresseerd is in sterrenkunde en/of Noord-lerland. Herengracht 52, 20 uur. Tholen Kunstroute Tholen, route langs beelden de kunst en muziek, 11.00-19.00 uur, www.kunstroutetholen.nl ZATERDAG 30 APRIL Borsele Twee dagen Kunstspeuren in de Zak. Op vijftien locaties in de Zak van Zuid-Beve land tonen 29 kunstenaars hun werk. Er is ook een centrale tentoonstelling en theetuin bij Villa Boerhaave, Kerkstraat 38, Hoedekenskerke. Open ateliers van 11.00 tot 17.00 uur. meer informatie www.kunstuus.nl Middelburg Sluis Workshop Games maken, voor kinderen Elk weekeinde tot 1 november houdt struisvogelboerderij Monnikenwerve rondleidingen op het bedrijf. Hogeweg 1,11.00, 12.30,14.00 en 15.30 uur Ritthem Koninginnedagviering. Dag met kinder spelen, vierkamp en afsluitend het oranje bal. Dorpsstraat 22/24, 8.30 uur. Sint-Phiiipsland Koninginnedagviering met o.a. vlagwed- strijd, vossenjacht, zeskamp, vrijmarkt/braderie. 9.00-21.00 uur, www.werkgroepkoninginnedag.nl Tholen Kunstroute Tholen, route langs beelden de kunst en muziek, 11.00-19.00 uur, www.kunstroutetholen.nl Vlissingen Koninginnedagviering Paauwenburg, met o.a. kinderspelen, vrijmarkt, poppen kast en fietsenoptocht. Open Hof, Alexan der Gogelweg 59, 8.30 uur. Oranjeloop. Loop van 4 km voor begin ners en 7,5 km voor gevorderden. Start: Familiepark De Kanovijver, Nollepad 1, 11.00 uur. ZONDAG 1 MEI Biervliet Excursie in natuurgebied Braakman- Noord. Aanmelden via Staatsbosbeheer: M. Lieman (0117-306068 of M.Lieman@staatsbosbeheer.nl). Start: Braakmanboerderij, Braakmanweg 5, 14.00 uur. BorseOe Kunstspeuren in de Zak. Op vijftien loca ties in de Zak van Zuid-Beveland tonen 29 kunstenaars hun werk. Er is ook een centrale tentoonstelling en theetuin bij Villa Boerhaave, Kerkstraat 38, Hoede kenskerke. Open ateliers van 11.00 tot 17.00 uur. meer informatie www.kunstuus.nl Oostkappele Lentefeest Staatsbosbeheer. Tal van excur sies, kinderactiviteiten en kramen van o.a. Groei Bloei, VW Walcheren en Noord-Beveland en Slow Food Zeeland. Mogelijkheid tot deelname aan gratis schilderworkshop, vooraf aanmelden via info@jodumontak.nl. Kasteel Westhove, Duinvlietweg, 11.00-16.00 uur. MAANDAG 2 MEI Burgh-Haamstede Vogels luisteren met gids van Natuurmo numenten in Zeepeduinen en Slotbos. 19 uur bij toegangshek Slot Haamstede. DINSDAG 3 MEI Nieuwvliet Nachtwandeling door natuurgebied de Knokkert. Aanmelden via Staatsbosbe heer: M. Lieman (0117-306068 of M.Lieman@staatsbosbeheer.nl). Start: Par keerplaats Knokkertweg, 21.30 uur. WOENSDAG 4 MEI Nieuw-Namen Excursie in Verdronken Land van Saefting- he. Zorg voor kniehoge laarzen en droge kleding voor na de tocht. Aanmelden via j.neve@hetzeeuwselandschap.nl of 0114-633110. Start: Bezoekerscentrum Saeftinghe, Em ma weg 4, 9.30 uur. Chocolaatjes met noten en rozijnen. Een pump van chocolade. door Elian van 't Westeinde T e zou er zo aan voorbijfiet- I sen als je het niet weet: KA- I KAO in het rijksmonument De Milde Maerten in de Lan ge Noordstraat 6o in Middel burg. Een nieuwe boutique du chocolat. En iedereen is welkom om te proeven. Bijna Koninginnedag, ook in chocola. Voor veel mensen is chocolade on weerstaanbaar, dat geldt zeker ook voor Koen en Dominique de Bruin. De twee juristen runnen sa men een mediationpraktijk voor ondernemers. Daarnaast openden zij op april hun nieuwe chocola de- en servieswinkel KAKAO. Het idee om een winkel te openen lag niet direct voor de hand toen ze in 1998 het zwaar verwaarloos de huis uit handen redden van een projectontwikkelaar. Pas na een grondige renovatie tijdens de open monumentendag in septem ber 2010 kregen ze inspiratie. „Ruim vierhonderd bezoekers had den we over de vloer", zegt Koen. „Iedereen was zo enthousiast dat we vonden dat het mogelijk moest zijn om meer mensen een kijkje te laten nemen, liefst niet alleen op monumentendag. Met een winkel zou dat mogelijk zijn." Omdat Koen zeer gepassioneerd is van chocolade ('verslaafd klinkt iets te zwaar') gingen de winke liers in spe op zoek naar een bon bonleverancier. De keuze viel op Frank Visser uit Zuid-Limburg. Al le chocolade die deze fabrikant ge bruikt is gemaakt van biologische en duurzaam geproduceerde ca cao. Het Biolands project steunt de locale cacaoboeren. Ze krijgen scholen en ziekenhuisjes waar de boeren en hun gezinnen terecht kunnen voor opleidingen en medi sche verzorging. „Laten we meteen maar eens een bonbonnetje proberen", zegt Koen en we lopen over de marme ren vloer in de hal de stijlvol inge richte winkel binnen. De keuze is ruim. Op de gracieus gestileerde Ju gendstil toonbank - overgenomen Eigenaresse Dominique de Bruin (links) en Yolande Zuijdgeest. uit de Salon du Chocolat in Den Haag - staan dertig verschillende soorten bonbons. Stuk voor stuk kunstwerkjes. Puur of melkchoco lade, gevuld met ganache en op smaak gebracht met onder andere cointreau, koffie of vruchten. Soms een kleine versiering boven op. In de enorme winkelkast staan maatwerk geschenken; geboorte kaartjes, felicitaties, bedankjes. Ui teraard allemaal gemaakt van cho colade. Naast de bonbons verko pen Koen en Dominique Nougat Silvain uit de Provence. „Op een van onze vakanties naar Frankrijk ontdekten we Pierre en Philipe Sil vain. Twee broers. Ze maken noga van de amandelen die op hun ei gen terrein groeien. Als zoetstof ge bruiken ze eigen lavendelhoning. En dat proefje ook", zegt Koen. „Puur natuur." Hoe het nu met de chocoladever-

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 74