sport 127 kwarteeuw factor van belang a ad Kris-kras door Zeeuws-Vlaanderen worden zij in de schijnwerper gezet. Vandaag in deel 47: Olympus. Vogelwaarde BVH/Outokumpu SV De Sterre grijpt blijft PartyMax voor voorjaarstitel REIZEN LENTEVOORDEEL ARUBA CURASAO oad.nl/martinair Aruba Curasao donderdag 28 april 2011 de zijgangen uitblinkende vosmer- rie Rumbly G naar 63,23 procent. En er had voor de amazone uit Heinkenszand beslist meer in geze ten. In de eenvoudige galopwissels ging ze met de Flemmingh-doch- ter in de fout, wat de combinatie op aftrekpunten kwam te staan. Dat gaf Linda Goense de kans om met de ruin Valentino op gelijke hoogte te komen. Een kans die de amazone uit Ovezande met beide handen greep. Zij stuurde de met veel afdruk door de baan gaande Darlington-zoon naar een gelijk aantal punten. Jurylid Margo Bos: „T\vee leuke combinaties om te be oordelen. Paarden met goeie basis gangen die mooi in balans liepen. HULST TERNEUZEN BVH/Outokumpu verzekerde zich van titel in de eerste klasse man nen van de bedrijfsvolleybalcompe- titie in Hulst. Op de laatste speel dag was een 3-1-zege op Doolaege Matthijs voor de koploper voldoen de om PartyMax definitief achter zich te houden. Vanavond wordt het seizoen afgesloten met de tradi tionele sluitingsavond en finales van de bekercompetitie. Die begin nen om half negen. Aansluitend volgt de prijsuitreiking in de foyer van Den Dullaert. was. Het enthousiasme was groot, maar met de structuur van de club zat het niet helemaal goed. „We hadden toentertijd 32 leden. Eventjes dreigde zelfs opheffing. Toen had ik meteen zoiets van: 'dat gaan we nooit laten gebeu ren'." Doordat eendrachtig de schouders eronder werden gezet, 'overleefde' Olympus. De dub telt tegenwoor dig 110 leden. De technische lei ding is in handen van Baart en Jan- ny Erpelinck, die ook via haar kin deren bij Olympus terechtkwam. „Ik turnde vroeger in Zaamslag. Daar gaf ik ook training. Die hob by heb ik hier weer opgepakt", zegt Erpelinck, woonachtig in Hengstdijk, tevens turnjurnlid én zwemtrainster bij ZC De Honte uit Kloosterzande. Ook bij het zwemmen jureert zij regelmatig. De grote saamhorigheid, de gezel ligheid en de liefde voor het tur nen en de kinderen maken dat Baart en Erpelinck nog lang niet uitgekeken zijn op Olympus. Dat zelfde geldt voor Mariëlla Bouchaut, woonachtig in Klooster zande, oud-jurylid en -turnouder en nog altijd secretaris van de club. „Ik kom niet zo heel vaak meer naar wedstrijden, maar de betrokkenheid blijft." Baart: „We zijn ermee vergroeid. En de tijd vliegt. Meisjes van vroe ger komen nu hier met hun eigen kinderen. Daar geniet ik intens van." Olympus traint in het dorps huis van Vogelwaarde. De kinde ren, overwegend meisjes, kunnen er op elke leeftijd en elk niveau te recht. Voor de kleuters is klimmen en klauteren uiteraard het interes sants. Vanaf de basisschool begint het echte werk. Op een schaal van één tot en met twaalf, op basis van regels vanuit turnbond KNGU, ligt het niveau van de toppers in Vogel waarde op zeven. Erpelinck: „Het gemiddelde schommelt zo rond de tien. Daarmee wijken we niet af van vergelijkbare verenigingen. Soms kunnen we kinderen niet bieden wat ze willen. Die vertrek ken dan naar grotere clubs in de buurt." In de loop der jaren is het turnen geëvolueerd van 'ik zit op turnen' naar echt intensief bezig zijn tij dens een training. „Een positieve ontwikkeling", vindt Baart, die sa men met Erpelinck diverse trai nerscursussen volgde. „Vroeger werkten we routinematig oefenin gen af en zaten de kinderen braaf langs de kant tot ze weer aan de beurt waren. Tegenwoordig heb ben ze geen moment rust. En zo hoort het ook. Ze leren meer en halen daardoor veel meer voldoe ning uit hun training." Erpelinck knikt instemmend, al En amazones die de basis beheer sen. Jammer van die foutjes van Marian. Ik hoorde dat de voorlezer in de fout ging." Marjan van Dijk: „Zou flauw zijn om die fouten in de schoenen van de voorlezer te schuiven. Ik behoor zelf mijn proef te kennen." In Z2 bleken Vivian Hoeffgen en Wilma Salm aan elkaar gewaagd. Vivian Hoeffgen reed de Lord Sin- clair-zoon Wise Guy met 66,47 procent met het geringst mogelijke verschil naar de overwinning. De Brabantse combinatie bleef Wilma Salm uit Yerseke met de expressief bewegende Ronaldo-dochter Vi- vastrona slechts één puntje (0,33 procent) voor. Op de laatste speeldag van de be- drijfsvolleybalcompetitie in Ter- neuzen greep SV De Sterre in pou le A de voorjaarstitel. De koploper had vorige week Citroen Dees Sport nog tot op één punt zien na deren, maar had aan een 3-0-zege op Cofely voldoende om de concur rent voor té blijven. Uit poule B, waarin NHI Terneuzen 1 voorjaars kampioen werd, degradeert Inspira tiecentrum 2 en uit poule C V8cK C1000 Hoek 1. Kampioen in poule D werd The Creative Club. maakt ze wel een voorbehoud. „Vanuit de bond bestaat heel erg de neiging om de boel steeds om te gooien en ingewikkelder te ma ken. Na de Olympische Spelen bij voorbeeld. Op dit vlak zouden we gebaat zijn met meer rust. We we ten heus wel waar we mee bezig zijn." Het trio Baart, Erpelinck, Bouchaut roemt de samenwerking met het dorpshuis, ook al loopt de club er tegen beperkingen aan. Wedstrijden kunnen er niet wor den gehouden, waardoor moet worden uitgeweken naar Axel of Kloosterzande. „En we blijven na tuurlijk een relatief kleine vereni ging in een streek waar veel jonge ren in verband met studie of werk wegtrekken. Dat merken wij heel erg goed. Niettemin zijn we al ja renlang een stabiele factor in het Zeeuws-Vlaamse turnen." Ten gelegenheid van het 25-jarig ju bileum werden reeds een kamp'op camping De Vogel en een spring- wedstrijd in de Hontenissehal in Kloosterzande gehouden. Het hoogtepunt moet op 18 juli, even- eens in de Hontenissehal, een uit voering op muziek van Disney worden. Iedereen is van harte wel kom. Voor opgave of meer informatie http://www.gv-olympus.nl/contact%20reun turnsters. door René van Stee vogelwaarde - Ieder zichzelf res pecterend dorp telt minstens een voetbal- en een tennisclub. Vogel waarde vormt daar geen uitzonde ring op. Het Oost Zeeuws-Vlaam- se plaatsje, met ruim 2100 inwo ners, beschikt met GV Olympus echter ook over een bloeiende turnvereniging. „En daar zijn we trots op", zegt trainster en vi- ce-voorzitter Lidy Baart. „Van een kleine clubje zijn we uitgegroeid tot een vereniging voor de regio. De leden komen niet alleen uit Vo gelwaarde, maar ook uit plaatsen zoals Heikant, Vogelwaarde, Sint-Jansteen, Hengstdijk, Terhole en Lamswaarde." Olympus viert dit jaar het 25-jarig bestaan. Baart is er bijna vanaf het begin nauw bij betrokken. Zoals heel veel andere ouders ging zij mee met dochterlief „En dan blijf je hangen. Eigenlijk per toe val. De club is mede ontstaan op initiatief van de gymleraar die vroeger lesgaf op de basisscholen in de buurt. Hij kreeg daarbij hulp van de juffrouw. Die raakte op een gegeven moment zwanger. Toen kwam ik in beeld", vertelt ze. Baart maakte ook de periode mee dat Olympus een kleine twintig foto Camile Schelstraete jaar geleden een poos stuurloos Pluk je vakantie op de Caribbean! Vlieg nu supervoordelig en comfortabel met Martinair naar Aruba of Curasao en profiteer tijdelijk van spetterende kortingen van maar liefst 150 of 200 per persoon! Beleef dit jaar een fantastische vakantie op één van deze prachtige Caribische bestemmingen. Vertrek: mei 2011 2-kamerappartement (4-pers. bezetting) o.b.v. logies Reisnummer:AUA20111 Vertrek: juni 2011 1-kamerappartement o,b.v. logies Reisnummen CUR20013 Deze kortingen zijn al in de prijs verwerkt en geldig voor nieuwe boekingen voor 2011, gemaakt t/m 2 mei 2011 m.u.v. vertrek van 1 juli t/m 7 augustus 2011Kijk voor ons volledige aanbod en de voorwaarden op oad.nl/martinair (®.-! Bel0900-8482(o,isp.in.)ofganaaruwANVR-reisbureau. Hotel/Appartement The Mill Resort*** Geniet van een heerlijk ontspannen vakantie met het hele gezin. Het strand van Palm Beach ligt op slechts 300 meter en bovendien heeft The Mill haar eigen Beach Club. Appartement Chogogo Resort*** Dit bungalowpark biedt u vanaf uw eigen overdekte veranda, aan het zwembad of ïn het open restaurant een prachtig uitzicht op de mooi aangelegde tuin.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 65