effeweg.nl M Pioniers maken korte 22 zeeland Zeeuwse stranden wacht grote schoonmaak ||P supervoordelige busreizen 1 mm "mm V 3®flïï Kijk op vmw.effeweg.nl of bel 0529 - 46 96 67 Een jaar na het storten van staalslakken en breuksteen aan de voet van de Oosterscheldedijk bij de Zeelandbrug, komt er weer iets van begroeiing terug. Het herstel lijkt ingezet. IMP Politie neemt rijbewijs in van dronken vrouw donderdag 28 april 2011 THURINGEN, ERFURT -V Vertrek op: 2 juni, 5, 19, 26 augustus Bezoek het Groene Hart van Duitsland en maak een stadswandeling door de stad Erfurt o.l.v. een gids. Geniet van een rondrit door het Thüringer Woud en ontdek de kristalgrotten van Mariënglashöhle! 3 hotelovernachtingen, 3x ontbijt-en dinerbuffet, 1 drankje tijdens het dinerbuffet, avondprogramma, stadswandeling Erfurt o.l.v. een gids, ^gebruik zwembad en vervoer per Tourist Glass touringcar ZILLERTALER MUSI KANTEN PAR ADE Vertrek op: 2 juni Tijdens deze busreis kunt u genieten van de prachtige natuur van Tirol en de schitterende optredens van Oostenrijkse sterren. Ga mee naar optredens van Original Zillertaler en Resi und Peter. Daarnaast maken we ook mooie uitstapjes! 3 hotelovernachtingen, 3x ontbijtbuffet en diner, drankjes bij het avond eten, koffie en gebak, entree muziekavonden, wandeling o.l.v. een gids ynaar de watervallen en vervoer per TourisfrClass touringcar FIETSREIS ALTMÜHLDAL I INCLUSIEF ^i^rSBECELElDER Het Altmühldal is één van de grootste natuurparken van Duitsland en een paradijs voor fietsers. U fietst over afgezonderde fietspaden door middel eeuwse plaatsen met prachtige kastelen. U kunt uw eigen fiets meenemen tijdens deze reis! 7 hotelovernachtingen, 7x ontbijtbuffet en diner, Nederlands sprekende \fietsbegeleiding, fietsroutes en vervoer per Gomfort Class touringcar VfcDag? Beste en populairste stedentrip aanbieder Effe Weg, Postbus 23, 7710 AA Nieuwleusen. Alle foutenvoorbehouden. Prijzen zijn vanaf en per persoon, excl. €17,- reserveringskosten per boeking. STAALSLAKKEN door Marcel Modde Vorig jaar rond deze tijd was het nog even flink slikken voor na- tuurliefhebbende dui kers. Kaalslag ken merkte de Schouwse Oosterschel- debodem aan weerszijden van de Zeelandbrug. Een bijzonder rijke biotoop was in opdracht van Rijks waterstaat bedolven onder een strook van 6oo meter staalslakken en breuksteen, bedoeld om de dijk- voet te versterken. Vier seizoenen later is het eerste herstel ingezet. Typische pioniers vegetatie als doorzichtige zakpij pen en harige sponzen heeft zich over de volle breedte genesteld op de stenen, die daardoor niet meer kaal zijn. Zeesterren en krabbetjes zijn in hun element. Een imposan te snotolf ligt roerloos verscholen tussen de op de stroming wiegen de begroeiing. Alleen zijn feloranje lippen beweegt de bolle vis traag op en neer. Uit een diep hol van omgerolde breuksteen steken twee voelsprieten. Ze horen bij eEn kreeft van het formaat waar in een restaurant flink voor in de buidel moet worden getast. Een etappe dieper glijdt een ranke botervis als een slang onder een staalslak uit de witte straal van de lamp. Langzaam maar zeker wint de na- MIDDELBURG - Promotie Zeeland Delta wil vrijdag 13 mei met de ac tie Lenteprikkel mensen bewust maken van de schone stranden in Zeeland. Daar worden scholieren voor ingezet. Ook de provincie en de kustgemeenten zijn bij de actie betrokken. De Lenteprikkel heeft als doel om strandbezoekers bewust te maken van de aanwezigheid van afval op het strand, de methoden van reini ging van het strand (machinaal en handmatig) en de voordelen van handmatige reiniging op specifieke plaatsen. Door middel van de schoonmaakactie worden gege vens verzameld over de samenstel- tuur onder de Zeelandbrug terrein terug. Ook tot zekere opluchting van criticasters van het eerste uur, Joop Stalenburg en Ron Offer mans van Stichting de Oosterschel- de (SdO). „Je moet uitkijken met conclu sies", zegt Stalenburg. „Het is niet dat ik per se wil dat de staalslak slecht is. Als uit grondig onder zoek blijkt dat dit materiaal ook op langere termijn geen nadelige effecten heeft, kan ik er best mee leven dat ze dit hier zo hebben aangepakt. Maar dat is het hem nu juist. Zo'n grondig onderzoek is nooit gedaan." Dat is de reden waarom de stichting in hoger be roep gaat tegen de uitspraak van I De weelderige begroeiing van de Oosterscheldebodem voordat de staalslak ken werden gestort. foto Ron Offermans ling van het strandafval, de hoe veelheden, het gewicht en de mo gelijke herkomst. Tijdens de actie is een natuurgids aanwezig om al le bijzondere vondsten en natuur lijke aanspoelsels op het strand toe te lichten. De actie duurt van 13.30 tot 15.00 uur en is op duinovergang De Punt, Westenschouwen; Banjaard- strand, Kamperland; strandover- gang Badstraat (De Stenen Toko) Domburg; Badstrand (Boulevard Evertsen) Vlissingen; strandpavil joen 't Halve Maentje Breskens. Zeeuwse scholen die mee willen doen kunnen zich inschrijven via www.lenteprikkel.nl. De bodem van de Oosterschelde bij van de staalslakken. MIDDELBURG - De politie heeft gis teren rond 14.30 uur het rijbewijs ingenomen van een dronken 32-ja- rige automobiliste uit Middelburg. Getuigen zagen dat de vrouw kort daarvoor op de Vrijlandstraat in haar woonplaats met haar auto te gen een lantaarnpaal reed en daar na doorreed. Bovendien zagen ze dat ze zich met haar auto slinge rend voortbewoog. Bij haar woning troffen agenten de auto van de vrouw aan met schade aan de voorzijde. Uit ademanalyse bleek dat zij onge veer 5,7 maal teveel had gedron ken. Tegen haar is proces-verbaal opgemaakt.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 62