heeft zee van ruimte buiten- koken.. matrassen voordeel Dansen in etalages in kunstweek te Hulst zeeland 121 Problemen met dijk bij Westdorpe door erfenis ..de nieuwe BeoVision 10 Jubileumviering 850 jaar Catharinaparochie Dronken man bedreigt personeel van slijterij www.binnenuit.nl Oplichter in de kraag gevat www.binnenuit.nl Nautisch Centrum modern nautisch centrum met eigen zandstraal- en spuitcabine Nu verkrijg! www.binnenuit.nl Dronken rijder in Terneuzen HENGSTDIJK Bisschop Hans van den Hende is za terdag de voorganger van de plech tige eucharistieviering waarmee de parochie in Hengstdijk stil staat bij haar 850-jarig bestaan. De dienst in de Catharinakerk be gint om 19.00 uur. Tal van oud-me dewerkers van de parochie Hengst dijk zijn uitgenodigd. Na afloop van de dienst is er gele genheid elkaar onder het genot van een hapje en drankje te ont moeten in de aula van school 't Vo gelnest. HEIKANT Een 20-jarige man uit de gemeente Hulst is woensdagochtend rond 06.30 uur in Heikant aangehouden op verdenking van bedreiging. De man wordt ervan verdacht onlangs het personeel van een slijterij in Hulst te hebben be dreigd. Hij wilde in beschonken toestand sterke drank kopen in de winkel. Toen dat werd geweigerd, bedreig de hij het personeel en vernielde een prullenbak. De man is in verze kering gesteld. ■■■■■■■■■■■■■■SSBBBmBHBBBBhUttUtMUW HULST Een 45-jarige inwoner uit de ge meente Hulst is in de nacht van dinsdag op woensdag rond 00.30 uur aangehouden op verdenking van oplichting. De man belde bij mensen aan met het verhaal dat hij zonder brandstof was komen te staan. Hierover zijn de laatste tijd veel meldingen binnengekomen bij de politie. Inmiddels zijn er een tien tal aangiftes gedaan door mensen die de man geld hadden gegeven. De man is in verzekering gesteld. ■■NNNMMMnBSHaSHBSmMMMMBMHH donderdag 28 april 2011 z kort aan werven voor plezierjach ten, dus ze zagen mij graag ko men," De jachten meren af aan de kade bij de werf worden met een mo biele kraan op een trailer gehesen en gaan zo rechtstreeks de werk plaats in. Daar hangt aan het pla fond een bovenloopkraan die vier ton kan tillen om de vaartuigen op blokken te zetten zodat eraan gewerkt kan worden. Dat kan wor den overgelaten aan de allrouders van het nautisch centrum, maar er kan ook aan de eigen boot worden geklust. Bij het Nautisch Centrum Zelzate kunnen alle mogelijke onderdelen, motoren, verf en olieproducten worden besteld en gekocht. Ook hele boten, waarbij Van der Vee ken graag adviseert. Uniek is de aanwezigheid van een zandstraal- cabine én een spuitcabine onder hetzelfde dak, beide geschikt voor jachten tot 18 meter. Van der Vee ken is ambitieus, op zijn terrein verrijst binnenkort een loods van 660 vierkante meter waar jachten in de wintermaanden gestald kun nen worden. Daarnaast heeft hij plannen voor nog meer nieuwe ge bouwen op zijn terrein, waar be drijven in gehuisvest kunnen wor den zoals bijvoorbeeld zeilmake rijen en andere bedrijven op nau tisch gebied. Zo wordt een totaal formule gecreëerd en het verklaart de naamsverandering van Waas land Boot naar Nautisch Centrum. Ook een showroom voor onder an dere Orka vissersboten staat hoog op de wensenlijst van Van der Vee ken. De botenmaker heeft nog geen mi nuut spijt gehad van zijn oversteek naar de Zuiderburen. De klanten die hij al had, zijn meeverhuisd en elke dag komen er nieuwe bij. Op 10 en 11 september houdt het Nau tisch Centrum van 10 tot 16 uur open dagen zodat alle belangstel lenden het bedrijf kunnen komen bezichtigen. Opgericht in januari 1998 als Waas land Boot in Zaamslag. Sinds 1 april van dit jaar gevestigd aan een landtong pal aan het Ka naal van Gent naar Terneuzen aan de Suikerkaai in Zelzate. Het Nautisch Centrum Zelzate biedt werk aan drie medewerkers. De werf is gespecialiseerd in onder houd, reparatie en refit van ple zierjachten, groot of klein. Uniek is de combinatie van zahd- straalcabine en spuiterij onder één dak. Binnenkort ook winterstalling. www.nautischcentrum.be door Harold de Puysseleijr hulst - Het winkelend publiek wordt zaterdag 14 mei in Hulst ver rast door dans op wel zeer ongewo ne locaties, namelijk in de etalages van een aantal winkels. Waar doorgaans kleding, boeken of meubels gepresenteerd worden, kunnen voorbijgangers van 15.00 tot 17.00 uur genieten van grappi ge, temperamentvolle of juist inge togen en spannende dansen. Het project kadert in de Week van de Amateurkunst (WAK), die van 14 tot en met 21 mei plaatsvindt in de gemeente Hulst. Acht talentvolle, Zeeuwse dansers krijgen in tweetallen een korte, maar intensieve training van een choreograaf Deze samenwerking resulteert in vier unieke dansstukken die in het kader van de WAK worden uitge voerd in de etalages van winkels. WAK-medewerkers delen in de stad plattegrondjes uit met daarop alle informatie over de tijdstippen en de exacte locaties van de dan sen. Ook de kunstgalerie is dit jaar weer onderdeel van de amateur- kunstweek in Hulst. Veertig kun stenaars exposeren van 6 tot en met 29 mei werken in de etalages van evenveel winkels. Langs deze etalages wordt een wandelroute ge maakt die terug te vinden is in een brochure die vanaf 6 mei gratis ver krijgbaar is bij de VW, de deelne mende ondernemers en de kunste naars. De officiële opening van de Week van de Amateurkunst is zaterdag 14 mei van 20.00 tot 21.30 uur in galerie PostArt aan het 's Graven hofplein in Hulst met een optre den van de band The Stay. De nagelnieuwe werf van het Nautisch Centrum Zelzate. Links werken particulieren aan hun eigen boot, op de voorgrond worden motoren nagekeken. www.bnwall^overings.com terneuzen - Op de Dokweg in Ter neuzen heeft de politie in de nacht van dinsdag op woensag om 02.30 uur het rijbewijs ingevor derd van een 27-jarige automobi list uit Rotterdam. De man, een beginnend bestuur der, had meer dan tweeënhalf keer de toegestane hoeveelheid al cohol gedronken. door Harmen van der Werf westdorpe - Rijkswaterstaat laat vanaf aanstaande maandag tot 1 juli een stukje kanaaldijk langs de Sint Anthoniekade bij Westdor pe herstellen. Het binnentalud van deze dijk is over een lengte van ongeveer twaalf meter bescha digd. De schade is veroorzaakt door de hoge grondwaterstanden na overvloedige regenval in decem ber, waardoor een gipsspecielaag in de dijk poreus is geworden en de dijk is ingeklonken. Dat in een dijk een gipsspecielaag zit, is bijzonder. Een dijk is veelal opgebouwd uit een zandlichaam met klei als afdeklaag. De gipsspe cielaag is een erfenis uit de jaren dertig van de vorige eeuw. Fabrie ken in de buurt produceerden gips- specie als reststof en dumpten dit in geulen langs het Kanaal Gent- Terneuzen. Bij de verbreding van het kanaal in de jaren zeventig zijn de geulen onderdeel van de water kering geworden. Uit onderzoek is gebleken dat alleen het aangetaste deel onvoldoende structuur heeft, aldus een Rijkswaterstaat-woord- voerster. De dijk wordt na het slaan van een damwand ontgraven en opgevuld met schone grond. De Sint Anthoniekade is afgeslo ten voor verkeer. deco HOME 1 woonaecoratie V. Waesberghestraat 58, 4561 AE Hulst, Tel.: 0114 - 31 20 59 www.verfmolen.nl Dorpsstraat 16, Breskens Tel. (0117)383124 DOlMiCTZafrtAÜKV

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 61